Tämä on kaksiosainen juttu.
Nyt kun peruutusvalo on pakollinen O2, O3 ja O3 luokan kärryissä (=jarrulliset) niin ilmeisesti jatkossa pistoke on 13-napainen?
Ja jos vielä pidemmälle antaa mielikuvituksen juosta niin tuleeko tuo tarkoittamaan sitä että vetoautossakin on oltava 13 napainen ennen kuin saa vetää?
Kärryvalmistajien sivuilta en löytyny juttuja tai kuvia uusien määräyksien mukaisista kärryistä. Saattaa olla että nettisivut päivittyy hitaasti....
Noh itsellä on vanhempi kärry johon olen suunnitellut jo pidempään peruutusvaloa (autossa ja kärryssä 13 napainen). Ongelma on ollut että erilliselle peruutusvalolle ei ole tilaa ja uusissa valomoduuleissa ei ole peruutusvaloa tai puuttuu heijastin tai moduli on niin pitkä ettei mahdu kärryn perään (rekkaan tarkoitettuja?).
Ilmeisesti uusista yo määräyksistä johtuen TALMU 1184 mallista on nyt peruutusvalollinenkin versio mutta enpä tuommoista mistään liikkeestä ole löytäny. Tuo voisi olla helppo vaihtaa koska alkuperäinenkin on käsittääkseni TALMU 1184.
Vielä enemmän kiinnostaisi joku LED versio mutta hinnat on jotain käsittämätöntä (tai heijastin puuttuu tai moduli on liian iso). Onko joku törmänny TALMU 1184 kokoiseen edulliseen LED moduliin jossa olis myös peruutusvalo?
Peruutusvalo
Majava M 5035 J LJ
0
436
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?921836- 851282
- 1101133
- 761017
- 105919
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57853- 36762
- 47761
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48711- 33683