Aviomiehet tossun alla Oulussa

miehistykää nyt heti

Oulussa ja oululaisissa perheissä on kyllä maassamme eniten tossun alla olevia ukkoja. Meneekö joka mies tossun alle sitten kun lapsia tulee hankittua, vaikka eukko on kuin gorillan kanssa naamaa viisi kertaa vaihtanut mökkihirmu, josta tulisi pikimmiten hakea avioero oman elämänsä takaisinsaamiseksi. Mikä teitä vaivaa?

4

214

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pptt1

      Oulussa on suomen kaupungeista kaikkein eniten vääristynyt sukupuolijakauma. Lapin, kainuun ja puolen suomen miehet on muuttaneet Ouluun IT-alalle töihin, ja naiset vastaavasti menneet pääkaupunkiseudulle.
      Esimerkiksi 30-40 vuotiaita naisia on tilastokeskuksen tilaston mukaan yli tuhat vähemmän mitä miehiä. Ja kun sinkkumarkkinoilla on pieni osa, niin jokaista sinkkunaista kohti on keskimäärin kaksi sinkkumiestä.
      Eli miehillä ei ole vaihtomahdollisuutta jos on jonkun saanut. Naiset tietää tilanteen ja uhkaavat miehen vaihdolla mitä pienimmästäkin syystä, mutta miehellä ei juuri ole samaa mahdollisuutta, pakko alistua.

    • akat pettää teitä

      Juu ne on ne kaikki itsemurhhakanditaatit tulleet sieltä kainuusta ja lapista tänne runoilemaan ja alistumaan akkojen tossun alle. Heti tehdään pentuja ja mennään naimisiin ekan vastaantulijan kanssa kuka kelpuuttaa, kun valinnanvara ei niillä naamoilla ole. Ja tossunalle mennään, vaikka nainen tarvitsee miehen eikä marjanpoimijaa. perkele nössöt!
      Ollaan tossunalla ja heti kun akka uhkaa lähteä lätkimäänk, mikä olisi monelle lottovoitto parempi juttu, niin ollaan piippuun kurkistelemassa. Nössöt, pikkukikkelit!

    • .

      Sinä joka näitä kummallisia aloituksia tehtailet tänne yhtenään, niin otappa ja käväse tuolla etsintäkuulutus -palstalla, siellä on nimimerkillä "meitsi" kirjoittava kolmikymppinen nainen, joka omien sanojensa mukaan etsii tavallista suomalaista miestä. Ei tykännyt tatuoinneista, hevareista, parrasta ja mistähän vielä -en edes muista... Joka tapauksessa hänelle tuntui olevan tärkeää, ettei mies ole levittänyt siementään ympäriinsä, eli ei ole olemassa lapsia. Jos vastaat hänen kriteerejään, niin siinähän sulle ois nainen, ja pääsisit panemaan ja vihdoin siitä poikuudestasi eroon, niin jospa vähän rauhoittuisit. Sitä en tosin tiedä, että tahtooko se nainen joskus tulevaisuudessa lapsia itse. Sekään ei liene mikään ongelma, kun kyllähän sinä joku aika sitten jo jossain ketjussa suunnittelit pariutua tasokkaan naisen kanssa -ja lisääntyäkin, etteivät mahtavat kaupunkilaisgeenisi katoa tyystin. No nyt siis sinne sitä misua metsästämään, niin ehkä pääset kokeilemaan miltä se paneminen ihan oikeasti ja oikean naisen kanssa tuntuu... Ainakin se vaikuttaa juuri sopivan happamelta tapaukselta sinulle. Voitte sitten yhdessä haukkua kaikkia maalaisjuntteja ja heidän kersojaan, ja miettiä montako kertaa minkäkin apinan kanssa on tullut naamaa vaihdettua. Onnea matkaan, ja avioliiton auvoisaan satamaan Sinut toivottelen.

    • miehistykää nyt heti

      -Aika jännä, kirjoitin tuon aloituksen joskus kevättalvella, mutta se on muka nyt taas täällä tuoreena kirjoituksena( hmmmm, outoa????). - Onko joku sen tänne kopioinut uutena kirjoituksena, koska on ollut mielestää hyvä aihe? No ihan sama.

      Siis todellakaan en tänne jatkuvasti kirjoittele.

      Mutta tuo kuvitelma minun profiilistani meni nyt kyllä munilleen. MInulla on nainen kyllä jo, eli kiitos vain huolenpidostasi:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      189
      4918
    2. Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki

      Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o
      Maailman menoa
      106
      3999
    3. Mistä se kertoo

      Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä
      Ikävä
      36
      3589
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3420
    5. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      56
      3419
    6. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      36
      2868
    7. Nyt on sanottava että sattuu kipeästi

      Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu
      Ikävä
      18
      2569
    8. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      23
      2306
    9. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      21
      1929
    10. Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?

      Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?
      Maailman menoa
      36
      1788
    Aihe