Häiden jatkopaikkoja?

tuleva morsian

Eli kyselisin viihtyisiä,edullisia häiden jatkopaikkoja imatra alueella (korvenkylä,ruokolahti myös) vieraita tulee sen alle 100 henk. Jos jollakin on kokemuksia eritiloista niin kertokaa ihmeessä tai jos olette olleet jossakin häissä tms. :) Kiitos etukäteen jo!

13

1240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • karaoken kera

      Kulkuripoika ,Korvenkylä

    • apux?

      Siis hääjuhlapaikka?

      Asemapaikka? (siis siellä Pistetalojen lähettyvillä - monet pitävät siellä erinäisiä kekkereitään)

      Kysele erilaisia nuorisoseurataloja (Korvenkylässäkin on yksi ja Virmutjoella...tai no...siinä lähellä Kauppakasinoa kuitenkin).

    • Tuleva morsian

      Joo juhlapaikkoja. Mutta eikös siinä ole päiväkoti?

    • kateelinenjokke

      Käytännössä karhumäen tai meltolan stylin-leikkipuisto, missä muotiäipät vertailee vahinkojaan ja katomaasturreitaan sillä ikaan kun isi on tekemässä selluloosaa.

    • Utelias morsian

      Tietääkö joku, kuinka monta tuonne Asemapaikan saliin mahtuu? Kuvista katsottuna näyttää toisaalta pieneltä, toisaalta ei...

    • Asemapaikka

      Meillä oli asemapaikalla häissä n.70 henkilöä, ja oli todella toimiva ja hyvin tilaa. Olin kesällä siellä toisissa häissä joissa noin 100 henkeä läsnä, oli todella tiivistä, ja kesäkuumilla tuollaisella porukalla myös hyyvin hikistä. Mutta ihan mukavasti toimi mm. tuokajärjestelyt silläkin poppoolla. Suosittelen Asemapaikkaa todella lämpimästi!

    • Utelias morsian

      Kiitos vastauksesta! Kuvien perusteella näyttää juuri siltä, että ehkä juuri ja juuri sata saisi mahtumaan. Meille on tulossa syksyisemmät häät , joten kuumuudesta ei ehkä ole niin pelkoa... olimme itsekin kesällä toisaalla häissä, joissa oli reilusti yli 130 vierasta ja tilaan olisi mahtunut hyvin ehkä noin 90. Hien määrä oli järkyttävä :D Sijainnin puolesta paikka on kyllä erinomainen, kun kaikki on lähellä ja ainakin kuvien perusteella näyttää asiallisen siistiltä. Täytyypä siis harkita vakavasti! Onko muilla tiedossa muita vastaavia hyviä ja siistejä paikkoja n. 100 ( ) porukalle Imatran seudulla, joihin saisi hankkia oman pitopalvelun?

      • suha

        Aholan ns-taloa kandee kysyä! Siisti ja edullinen..


      • morsian 2010

        Korvenkylän seuratalo (kurenmäentiellä). Siellä oli meidän häät 2010 ja vieraita oli 98 plus neljä syöttötuoli ikäistä. Hyvin mahduttiin vaikka ns. keittiöpuolen salia ei käytettykkään ja ruokien haku pöydät oli samassa tilassa. Pitopalvelu oli Imatralta. (Jos kiinnostuit niin meiltä löytyy sinne viininpunaiset penkkien päällisetkin).


    • Talvivaimo

      Kannattaa otta ihan yhteyttä Asemapaikkaan, sitä voi myös mennä ihan vaikka vaan katsomaan. Siellä oli myös hyvä astiasto ym, ruuat tuli pitopalvelun kautta.

      Korvenkylän seurojentaloa en suosittele, aivan onneton keittiö ja muutenkin epäkäytännöllisen muotoinen tila. Keittiöhenkilökunta kehui Asemapaikan keittiötiloja hyviksi. Asemapaikassa on myös tehty viimetalvena pientä remppaa, vähän maalailtu seiniä ja lavaa, on oikein siisti ja viihtyisä. Mutta kannattaa tosiaan Asemapaikkaan ottaa yhteyttä ja tehdä vaikkapa alustava varaus hyvissä ajoin jos sitä havittelee. Meillä oli viime talvena siellä häät, varasimme paikan jo alkusyksystä ja oli enää muutamia viikonloppuja vapaana (onneksemme toinen meille sopineista viikonlopuista oli vapaana).. Eli kannattaa hyvissä ajoin lähteä varailemaan jos Asemapaikkaa halajaa!

      Asemapaikkaa kehuakseni vielä, jos haluaa ettei itse tarvitse juhlien jälkeen siivota, saa siivouksen 20€:lla paikan puolesta!! Koristelut tietysti itse pitää kerätä pois, mutta ei tarvitse pestä sitten lattioita tms. Ei paha hinta :)

      • hippulainenz

        Voiko Asemapaikkaan valita itse mieleisensä pitopalvelyn vai pakkomyydäänkö sinne joku tietty yrittäjä?


    • Talvivaimo

      Asemapaikalle voit itse valita minkä tahansa pitopalvelun, mitään tyrkytystä mistään ei ainakaan meidän kohdallamme ollut.

    • eroNUT

      No pitkällä tähtäyksellä jatkopaikka on käräjäoikeus......

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      165
      1586
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      104
      921
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      743
    4. 51
      635
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      16
      605
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      537
    7. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      45
      498
    8. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      158
      486
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      187
      426
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      26
      419
    Aihe