Kiertoajelu Riikassa

mluomala

Onko Riikassa hop in hop off-tyylistä tai muuta vastaavaa kiertoajelua?

5

929

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tehty on

      En tiedä voiko jäädä kyydistä pois ja jatkaa seuraavalla (kuten esim. Barcelonassa) mutta semmoinen kerrosbussilla tehty kiertoajelu on mahdollinen, siitä miehitysmuseon aukiolta lähteen, selostus on mm. suomeksi murtaen. Mun mielestä se bussi ei pysähtynyt kertaakaan, paitsi Oopperan kohdalla hetken, muuten meni vaan reittiään eteenpäin.

      • mluomala

        Kiitos vastauksesta! Pitikö varata etukäteen, mitä maksoi ja kauanko kiertoajelu kesti?


    • selvensi kaupunkia

      Bussi seisoi aukiolla, sattui olemaan aikaa niin kysyttiin hinta - valitettavasti en enää muista paljonko - ja hypättiin kyytiin. Kesto ehkä 45 minuuttia - muistini voi pettää tässäkin kohdassa. Kierros oli molemmin puolin jokea ja merkittävien rakennusten, muistomerkkien ja puistojen kautta.

    • mää vaan...

      Me oltiin kiertoajelulla: Bussin kyljessä oli merkintä että selostus myös suomen kielellä. No ei ollut.
      Halvemmaksi tulee ostaa esim. yhden päivän lippu vaikka ratikkaan. Siinä näkee enemmän kuin ylihintaisella kiertoajelulla. Info pisteestä sai julkisten kulkuneuvojen reitit. Aikataulua ei tarvitse, sillä niitä menee muutaman minuutin välein, paitsi yöllä.

    • Krogs

      Yksi vaihtoehto, melko uusi täällä Riiassa on saatavilla muistaakseni ainakin Hotel Rigan respasta kysymällä. Kiertoajelu keskustassa. Opastus suomeksi, mikäli vain mainitset asiasta. Se on 1 - 8 henkilölle. Hoituu Redcab taksifirman ajamana. Hinta on kuitenkin kiinteä. Siinä mielessä erinomainen, ettei ole mihinkään kellonaikaan sidottu. Noin vähän reilut puoli tuntia kestää tuo reissu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      149
      2453
    2. 76
      1038
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      987
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      956
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      73
      793
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      71
      611
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      90
      571
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      50
      546
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      532
    10. Ei siitä mahdollisesta suhteesta

      saa kukaan tietää jos niin haluat❤️naiselle
      Ikävä
      36
      488
    Aihe