Olen täysin rakastunut työkaveriini, en saa häntä mielestäni, en saa nukuttua, ruoka ei maistu jne.. En ole koskaan tuntenut näin ketään toista kohtaan.
Hän oli kesätyttönä työpaikallani 2009 ja ihastuin häneen jo tuolloin, sain kuitenkin vaivoin tukahdettua tunteeni enkä tehnyt aloitetta sillä meillä oli molemmilla omat parisuhdesotkut selviteltävänä.
Täksi kesäksi hän tuli takaisin ja tukahdutetut tunteet nousivat oitis pintaan kahta kauheampina. "sattumalta" olemme aina samaan aikaan tauolla, juttu luistaa ja hän flirttaa minulle jatkuvasti.
Hän on varattu, kuten olen myös minä, itse olen onneton ja mietin eroa jatkuvasti, suhdettamme on tekohengitetty jo viitisen vuotta, mutta se ei ole ollut entisensä sen jälkeen kun vaimo jäi kiinni pettämisestä, nykyisin emme tee mitään yhdessä, emme edes nuku samassa sängyssä. Myös kesätyttö on kertonut että hänellä on "huono mies". Meillä ei kummallakaan ole lapsia.
Olen pyytänyt tämän kesätytön puhelinnumeroa, mutten ole sitä saanut. Keskustelujemme yhteydessä olen yrittänyt ehdottaa tapaamista, milloin missäkin merkeissä (ei mitään likaista), mutta keskustelu on aina ajautunut muille teille enkä ole saanut suoraa vastausta kertaakaan.
Tuosta voisi jo uskoa ettei häntä kiinnosta olla sen enempää kuin työkaveri. Viikko sitten firman kesäjuhlissa kerroin rakastavani häntä, harmikseni myös toinen työkaveri (nainen) sanoi heti perään että niin hänkin (tosin ystävä mielessä), ja neiti kommentoi vain että ihanaa kun häntä rakastetaan.. lähtiessään hän sitten halaili ja suuteli minua avoimesti. Seuraavan kerran kun tapasimme työpaikalla (olen itse kesälomalla) hän kertoi haaveilevansa minusta.
Kuinka otan tolkkua mitä tämä nainen haluaa? Ovatko nämä haaveilupuheet vain viatonta kiusoittelua vai mitä?
Niin ristiriitainen tapaus mutta ah, niin ihana.. Ei kai auta kuin suoraan kysyä? Vaan pakko oli avautua tänne kun nämä ajatukset pyörivät päässä kokoajan.
Mitä tällainen nainen haluaa?
3
234
Vastaukset
- typerää leikkimistä.
Ajatteleppas nyt kaksi kertaa. Varattu mies haluaa tietää, mitä nainen ajattelee hänestä. Mitä tossa naisen kannattaa ajatella. Ei yhtään mitään. Joten fiksu nainen ei ajattele varatusta miehestä mitään. Joku kesäjuhlan hairahdus on jo mennyttä. Sinä olet tukevasti suhteessasi ja pikkuflirtti kerran kesään voi piristää, mutta ei vähennä sitä, että tilanne on mahdoton. Huolehdi vaan oma tonttisi, ajatuksesi ovat aivan petolliset, petät ajatuksissasi kumppaniasi jatkuvasti. Varmaan ihailet itseäsi?! Älä mene kysymään mitään, teet itsestäsi naurettavan. Olet jo.
- aaaaaaaapee
Kiitos tästä, sitä kun on omien ajatustensa vanki niin ei osaa ajatella asiaa järjevästi.
- silirimpsistys
Tottakai sun on edettävä, niin kauan, kuin kiinnostusta riittää m...muuten jäät ikuisiksi ajoiksi pohtimaan, mitä olisi ollut jos jos jos..
Mä olinkin jollekin kuitenkin vain tyhjennyspaikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3335697- 765179
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484246- 523901
- 433554
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1503309Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv923115Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky232610- 432239
- 492168