kun ei vastaa viesteihin kuin harvenevaan tahtiin ja enää ei ollenkaan, ettei sitten ole kiinnostunut?
Eikö se tarkoita sitä,
Olisit sanonut ei
18381
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Riippuu tapauksesta :) Millaisesta jutusta on kyse?
tällä palstalla ollaan oltu "yhteydessä".
Ei todellakaan mikään palstajuttu.
Sitähän se merkkaa, sama juttu mulla yhden kanssa, kai se ittestään loppuu..
No kyllähän se sitä tarkoittaa.. Itsellekin kävi niin. ei Juha vastannut kuin joihinkin tekstiviesteihinkin ja aina vain harvemmin ja harvemmin. Selityksiä kyllä löytyi..
Ja näen kyllä asian niin et koska hänen viimeisimmästä tekstiviestistä on kulunut jo yli 5 kuukautta ja omastakin (hänelle lähettämästäni johon en saanut edes vastausta) jo niin kauan et meidän yhteys on katkennut jo kokonaan. Oletan et se oli hänen tarkoituskin.. Ihan sitäkin ajatellen miten hän toimi silloin Ystävänpäivänkin aikaan. Tuli tänne kirjoittelemaan ja toistelemaan tekstiviestien sanoja (samana päivänä). Jo silloin minulla alkoi ihan kunnolla hälytyskellot soida ja tajusin ettei asiat ole kunnossa (sinne päinkään). Voi sanoa et silloin minulla meni luottamus täysin häneen.
Tosin kirjoittelin minäkin tänne.. Ei sillä eikä millään. Ja kadun sitä. Mut se johtui juuri siitä kun hän ei vastannut tekstiviesteihii aina. Muistan hyvin sen mitä kaverini sanoi jo kesällä -09. Siinä oli ehkä koko asian pääydin. Joka muuten pätee vieläkin.
No, tosiasiahan on se ettei hän suostunut edes näkemään enää toista kertaa niin et asioista olis voinut puhua. Jos hän olisi tullut vastaan enemmän.. Ja tehnyt itsekin asioiden eteen jotain, näin ei olisi käynyt. Eikä sitä kirjoitteluakaan olisi näillä palstoilla ollut.
Mutta näen asian niin ettei häntä oikeasti koskaan kiinnostanutkaan edes sen vertaa et olisi halunnut tehdä asioiden eteen mitään. Ja jos tunteet olsiivat olleet samanlaiset, tuskin hän olisi noin nopeasti vaihtanut kohdetta (joku Sanna työpaikalta kai hän on.. tai asiakas). Mikäli minä koskaan olinkaan hänen ajatuksissaan..
Mut kaiken kaikkiaan hänen toimintansa loukkasi minua tosi pahasti. Ketäpä se ei olisi loukannut.. En usko et hän itsekään olisi kestänyt sellaista kohtelua. Olen sen aiemminkin kirjoittanut tänne mut kirjoitanpa uudelleen.
Eli minusta nähden tämän jutun voi nyt jättää jo taakse.. Hän yksinkertaisesti osoitti toiminnallaan sen miten hän arvostaa minua ja miten tärkeäksi hän kokee meidän välisen suhteen.. Enkä tarkoita tuolla sitä et ajattelisin et olisimme jossain suhteessa olleet.. Ei todellakaan. Ja tuokin maininta ihan siksi vain koska joku joskus väitti minun ajattelevan niin.
Ajattelin häntä ystäväksi vaan ei hän sitä ollutkaan. Ajatuksenakin ihan mahdoton.
Ja tämä on sit ainoa viestini näille palstoille tänään. Heippa.
t. Minna (ja ajatukset menee sille Juhalle 08-alueelle rannikolle, asutaan kummatkin samassa kaupungissa)
Unohtui..
Ja brunette olen eikä ole kyse mistään työpaikkaihastuksesta.. Ihan vain siksi mainitsen tuon koska täällä oli eilen jotain ihmekirjoituksia. Eikä noihin edellä oleviin ajatuksiin liity kukaan toinen mies tai et olisin varattu. Sinkkuna elelen edelleen.
Mut nyt menen.. Heippa!
" No, tosiasiahan on se ettei hän suostunut edes näkemään enää toista kertaa niin et asioista olis voinut puhua. "
Ja sinä vain roikut hänessä vielä vuosien päästäkin, aika sairasta sanoisin.
Anna hänen olla jo viimeinkin.
Tuon asian tietää vain se, joka ei viesteihin, puheluihin yms. vastaa. Itse aina vastaan, en osaa siis sanoa.
Kyllä se juttu silloin ohi on.
Niinhän hän teki. Tasan yhden kerran oma-aloitteisesti laittoi viestiä tämä nainen. Kertokoot teot puolestaan.
Monta kertaa itse laitoit?
olen kyllä laittanut viestejä, Ja Pasille laitoin......
nyt pitää pyykata kun on vielä virtaa...
älä enää kirjoita jos et mitään halua?
menen nyt, suukkoja
no vastasko se pasi sun viesteihisi? ja jos vastas niin mitä vastas??
aika tylyä tekstiä - ei mitään asiaa:(
ei edes kauniisti kiittänyt:(
minkäslaisen viestin itse pasille laitoit?
Älä ole surullinen. Miehet ovat kehitysvammaisia!!!
http://kotomatrix.ru/images/lolz/2010/11/09/731965.jpg
:)
Ai !!! Onko se minulle?????
http://kotomatrix.ru/images/lolz/2011/07/21/954807.jpg
Etkö sinä tiedä että kaksi "Ei" tarkoittaa Kyllä!!!
http://kotomatrix.ru/images/lolz/2011/07/21/954709.jpg
Ai nyt ruokaa!!! Kirsikota voileipien kanssa!!!
http://kotomatrix.ru/images/lolz/2011/07/21/954662.jpg
MurrrrMinulta!!
No onpas täällä taas tarinoitu Minnat ja Juhat läpi mennen tullen.
Taitaa olla parempi kun poistuu paikalta vähin äänin.