Mikä meno Jormualla ?

Oliko eilen hyvä keikka Jormuan tanssilavalla ?

4

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lillukan varret

      Joo... oli! Hyppäsivät kilvan pituutta, tapsuliini ja kumpp.
      Tapsuliini ei yltänyt aivan kärkeen ja pahoittikin siitä sitten mielensä ja alkoi taas kerran valittaa kuinka puolueellisia tuomarit ovat.
      Hänelle yritettiin selittää, että tässä lajissa ratkaisevat sentit, ei siis ole tumaripeliä. Mutta sehän ei herran kaaliin mennyt millään. Hän veti mukaan Syksyn Sävelet ja niiden tuomaroinnin. Hänen kun omasta mielestään olisi kuulunut voittaa ne kaikki 10 kertaa kun mukaan oli pyrkimässä.

      On se rankkaa kun tuommoinen trauma on jäänyt pääkoppaan.
      Pitäisi varmaan polkasta pystyyn kisa jossa olisi vain 1 osanottaja, nimittäin tapsuliini. Hän saisi laulaa luikauttaa niin monta laulua kuin haluaisi. Tietenkin hän laulaisi vain omia tekeleitään, että tulisi rojaltit kotiin, sehän hänelle on keikoillakin on hyvin tärkeää. Mutta siis... tapsuliini olisi voittaja ja pääsisi iänikuisesta traumastaan eroon.

      Surkeaa on muuten katsella Daadadaa-lähetyksissä hänen iänikuista valitustaan...

      • Lorujaje

        Tuskin Tapsalla mitään traumaa noista raadeista ja tuomaristoista on. Napinansa itseensä kohdistuneesta tuomaripelistä syksynsävel- karsinnoissa tosin oli hitusen lapsellista minunkin mielestäni .


    • Joopa joo.... noi ei siellä nyt sentäs mitään pituutta hypätty sen mäkin tiedän.
      Ja mistäs sen tietää vaikka nuo raadit ja tuomaristot Tapsaa noissa jossain laulukisoissa oliskin oikeesti vähän ylenkatsoneet. Ei Tapsa oo mikään turhasta valittaja.

      • miinusta nyt tämäkin

        Olet oikeassa, ei hän ole valittaja toisin kuin tuo lillukan varsi sekopää, joka ei ole kokenut päivääkään järkevän aikuisen ihmisen elämää. Avohoitoon ei saisi lukeutua tämäntyyppinen "nettiterapia".


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      325
      8588
    2. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      106
      6792
    3. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4121
    4. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      179
      3880
    5. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      46
      3336
    6. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      48
      3302
    7. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      50
      3229
    8. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      174
      3212
    9. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      24
      2719
    10. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      198
      2116
    Aihe