Vesivahinkolattia

Mulla kaatui mukinpohjalta tilkka vettä uudelle parketille. Olen purkanut koko lattian n. 20 neliötä ja polttanut parketit. Pitäisikö alapohja käsitellä vielä kuivuurilla enenkuin voin aloittaa uuden lattian rakentamisen vai poltanko varmuuden vuoksi koko talon ja rakennan uuden?
2630
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ota yhteys Raksystemsiin, he voisivat tehdä asunnossa kuntokartoituksen, joten älä ihan vielä pura mittää!!

Äänestä

Oletko varma ettei sinulla ole kosteusvaurio päässäsi kun tuollaisa kirjoittelet tälle palstalle. Sinunlaiset pellelijät pitäisi eristää tietokoneilta. Täällä toiset kyselee ihan asioita joten lopeta tuo pilkanteko.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apua!!! kirjoitti:

Mulla kaatui mukinpohjalta tilkka vettä uudelle parketille. Olen purkanut koko lattian n. 20 neliötä ja polttanut parketit. Pitäisikö alapohja käsitellä vielä kuivuurilla enenkuin voin aloittaa uuden lattian rakentamisen vai poltanko varmuuden vuoksi koko talon ja rakennan uuden?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu