Teen kaikenlaista hommaa jos on tarjota. ammatiltani olen puuseppä ja maalari. olen tehnyt maalarin hommia yli 15 vuotta ja teen myös raksahommia, joten vasara ja saha pysyvät kädessä. Mulla ei ole omia työkaluja, ei ole autoa tai kortia et jos raumalta löytyy jotain hommia niin tulen tekemään. teen kaikenlaista hommaa. Palkka sovittavissa. Ihan lyhytaikaset työtkin käy, vaikka aidan maalaus tai korjaus jne jne.. [email protected]
Työmies Raumalla
Mies 36 vee
1131
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Kyllä töitä tarjolla on, kun vaan osaaminen ja kysyntä kohtaavat!
Minulla itselläni, omassa yrityksessäni on 10 000 ihmisen vajaus osaajista! Kävynpoimintapuusta puolelta löytyy heti 1000 työpaikkaa. Palkka on 10€ lavallisesta käpyjä ja vähimmäisvaatimuksena on pelastusopisto/varatuomarinpaperit.
Puolukan ja mustikanpoimintapuolella tilanne on hälyyttävä. Siellä tarvitaan samantien 4000 ihmistä per osasto. Maksu on 1€ kymmenen litran täydestä ämpärillisestä virheettömästä ja roskattomasta puolukasta tai mustikasta. Kuitenkin niin ettei molempia saa olla sekaisin samassa ämpärissä. Töihinpääsyn vaatimuksena pidän viiden kielen virheetöntä hallitsemista (Latinan viittomat etruski murre plussaa, mandariinikiina, somaliankirkkokieli, hämeenkieli ja Maya-kuvakieli). Suoritettua henkirikosta. Lisäksi hakijan tulee pystyä ajamaan yksipyöräisellä sirkuspyörällä narua pitkin väh. 20 metriä.
Lentolupakirja,hydrokopterin,kuorolaulun opettajan,Ruottinlautan ja linja-auton kuljettamiseen oikeuttavat kortit on luonnollisesti löydyttävä!!