http://www.maaseuduntulevaisuus.fi/uutiset/paauutiset/07/fi_FI/Atria_VENAJA_TANSKALAISET/
MITÄS ARSKAT TÄHÄN SANOO???
12
63
Vastaukset
- Arska ei osaa
aukaista linkkejä..
"”Dan-Investin sikaloiden lisäksi meillä on Venäjällä täysin omassa omistuksessa oleva noin 60 000 sikaa vuodessa tuottava sikala. Yhteensä sikalamme tulee tuottamaan tulevaisuudessa noin 250 000 sikaa vuodessa”, Ruohola sanoo.
Luku on valtava sillä Elintarviketiedon mukaan Suomessa oli sikoja 1,34 miljoonaa kappaletta vuonna 2011, joten Atrian sikaloiden tuottokapasiteetti 250 000 sikaa on lähes 20 prosenttia koko Suomen sian tuotannosta." - ,.,.,.,.,
,.,..,.,
- drfy536
Itämeri huutaa apua
- Kaupunkilaiset
drfy536 kirjoitti:
Itämeri huutaa apua
opetettava ulkohuussiin.
- ,.,.,..,.
.,.,.,.,
- SIVUJUSSI
NO NYT EI VIERÄ "RASKAASTI TUETTUA" ENÄÄ VENÄJÄLLE,ARSKALLAKIN MENI JAUHOT SUUHUN EI OSAA KUN ÄNKYTTÄÄ:....,,,....
- hyvin
on tukea tullut, kun liivintaskusta löytyy rahaa miljoona hankkeisiin venäjälle. ja kohta itketään taas tukea kun venäläiset otaa käyntiin laitetun homman iselleen.
- Pankista veliseni
hyvin kirjoitti:
on tukea tullut, kun liivintaskusta löytyy rahaa miljoona hankkeisiin venäjälle. ja kohta itketään taas tukea kun venäläiset otaa käyntiin laitetun homman iselleen.
pankista..
- ...
Että tanskalaisilla sikafarmareilla on kuitenkin maataloustuista tulluta rahaa liivintaskussa kun täättä on "toitotettu" että he eivät saisi tukea juuri lainkaan.
Niin tällä kertaa.- eikös
atria ole suomalaisten tukijussien putiikki?
- Mitä siitä
eikös kirjoitti:
atria ole suomalaisten tukijussien putiikki?
sitten ei rahan tekeminen on lain vastaista.
- hopkpåojkhtoh¨+ot
"Atria Oyj on suomalainen Helsingin pörssissä noteerattu liha-alan konserni, joka on Suomen suurin lihajalostaja ja yksi tuoreruoka-alan johtavista yrityksistä Pohjoismaissa, Baltian maissa ja Venäjällä. Atria-konserni on jaettu neljään maantieteelliseen liiketoiminta-alueeseen: Atria Suomi, Atria Skandinavia, Atria Venäjä ja Atria Baltia".
http://fi.wikipedia.org/wiki/Atria-yhtymä
"23.7.2011
Tanskalaiset sikafarmarit eivät jää surkuttelemaan Euroopan alhaista sian lihan hintaa. Suurelta osin tanskalaisten sikafarmaritaustaisten sijoittajien omistama Dan Invest rynnii Venäjälle.
Atrialla ja Dan-Investillä on Venäjällä yhteinen OOO Dan-Invest niminen sijoitusyhtiö.
Yhtiöllä on rakenteilla kaksi sikalaprojektia. Toinen 78 000 teurassikaa vuodessa tuottava sikala ajaa tuotantoaan parhaillaan ylös. 110 000 sikaa teurastamolle tuottava sikala on rakenteilla ja sen on määrä valmistua vuoteen 2013 mennessä.
Atrialla ja Dan-Investillä on Venäjällä yhteinen OOO Dan-Invest niminen sijoitusyhtiö.".
http://www.maaseuduntulevaisuus.fi/uutiset/paauutiset/07/fi_FI/Atria_VENAJA_TANSKALAISET/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874128Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella263000No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 351338
- 10909
- 133901
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760