Kissa raskaana?

Meiän kissa karkas 1½ kuukautta sitten ja nyt sen nänneistä tulee vaaleeta nestettä, voisko olla jotain ns. esimaitoa?? Missään ei lue niitä oireita, en ymmärrä. Ja onhan tuo nyt lihonutkin. Öisin herään siihen ku se kaivaa sängyn alla seinän nurkkaa, voisiko se yrittää tehä pesää sinne?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kissan tiineysaika on 65-70 päivää, joten ei ole sun kertomasi mukaan kulunut tarpeeksi aikaa että nyt jo tulisi pentuja ellei kissa ole mahdollisesti ollut tiineenä jo karkailua ennen. Ei pitäisi tulla hirveästi mitään ns. esimaitoa kyllä mutta tarkkaile toki jos laskelmasi ovat vähän pielessä ja pian tuleekin pentuja :)

Varmista että pesäpaikka on vapaa vedosta ja kylmästä ja rauhallinen paikka olla emolle. Kissa kyllä yleensä tietää mitä tekee sitten kun aika tulee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


apinakissa kirjoitti:

Meiän kissa karkas 1½ kuukautta sitten ja nyt sen nänneistä tulee vaaleeta nestettä, voisko olla jotain ns. esimaitoa?? Missään ei lue niitä oireita, en ymmärrä. Ja onhan tuo nyt lihonutkin. Öisin herään siihen ku se kaivaa sängyn alla seinän nurkkaa, voisiko se yrittää tehä pesää sinne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu