Loiri (Plöiri) ja Edelmann (Eetelman) kuulemma nähdään samassa kotimaisessa elokuvassa lähiaikoina. No, tulipa jo tässä vaiheessa selväksi että sitä elokuvaa ei tarvitse mennä katomaan.
Mokomat törkyturvat eivät mua vedä. Edes elokuviin, heh!
Noi hauskat nimet Plöiri ja Eetelman oon keksinyt ihan huumorimielessä, joten älkää nyt fanit hermostuko, heh!
Mokomat törkyturvat eivät mua vedä. Edes elokuviin, heh!
Noi hauskat nimet Plöiri ja Eetelman oon keksinyt ihan huumorimielessä, joten älkää nyt fanit hermostuko, heh!
Vastaukset 146
Vanhimmat
Ilmankos mua naurattikin koko päivän iha kippurassa. Tosi hauskat nimet.
Ompa tosiaan hauskat nimiväännökset.
Taidat ollakin varsinainen sanazepeteuzkaja.
Voi vit...
Must noi kaksi on HYVIÄ staroja täs maas aivan huippua. Se on kans hyvä, et Vesku pystyy näytteleen ja Eedelman on päässyt kirkosta ulos. Pätkä näytettiin telkussa, jossa ajeltiin auvoautolla. Tuskin teatteriin meen kattoo, mut sit vois vuokraa myöhemmin. Tekis lisää kans!
Loiro ja juustopala huipuista ei voida edes puhua samaan aikaan samassa pöydässä koska huippuja jannut eivät ole edes itsekään nähneet
Aloittaja näköjään halkeaa kateudestaan näitä kahta kohtaan.
Harmittaako, kun heillä on kasapäin lahjakkuutta ja karismaa? Mainetta, kunniaa, kuuluisuutta, oikeaa miehekkyyttä ja kaiken huipuksi KAIKKI ihmiset (aloittajaa lukuunottamatta) pitävät heistä todella paljon! He ovat siis kaikkea, mitä aloittaja (eli lothar-spämmäri) haluaisi itse olla, muttei ole.
Näpyttäkööt siis spämmäri yksin kotona koneellaan kaikessa rauhassa, kunnes valkotakkiset hakevat hurahtaneen pois jatkamasta tietoliikenteen häirintää.
Tottahan Riitta puhuu Loiri on verenpainetautia sairastava fyysinen romu joka on parhaimman käyttöpäivänsä jo nähnyt ja Edelmann huijari joka ei osaa näytellä edes itseään
Läski ja juustopala on julkkiksia pelkästään pönttölehtien kuspäätoimittajille yleisö ei edes naura näille tyypeille vaan kääntää sivua oitis
Eikö lötköspämmäriä ole vieläkään viety hoitoon? Halkeaa kateudesta Veskuun ja Edelmanniin, jotka ovat rakastettuja ja lahjakkaita taiteilijoita :)
Suomen noloin vastaan Suomen suosituimmat... ei ihme, että kadehdituttaa! :)
Loirolle ei ole edes myönnetty taiteilijaeläkettä koska ei ole riittävän ansioitunut sellaisen saamiseen ja sitten tämä toinen
http://www.samuli-edelmann.blogspot.com/
Tuo "Plöiri" nimi on minusta ainakin tosi hassu. Kiva kun joku jaksaa naurattaa hauskoilla jutuilla, tulee hyvä mieli:=))
Mirkku on aloittaja itse. Ainoa, joka kateuksissaan toivoisi tuon huonosti keksityn nimiväännöksen olevan edes hauska, mutta kun sekään ei ole. :)
Juuri näin :D
Ja aloittajahan on lötköspämmäri, joka epätoivoisesti mainostaa jo kymmenennettä vuotta - eikä vieläkään tajua, ettei se auta! :D
>http://www.samuli-edelmann.blogspot.com/
Tästä taas ei tule hyvä mieli. Joku katkera ihminen on yrittänyt kerätä kaiken pahan sanottavan Samulista. Mene hoitoon.
Ojoi mites siitä nyt ihan vahingossa tuli tännenäin taas linkki!
No kylläpä jotkut suuttuivat kunheidän idoleilleen keksin huumorimielessä "lempinimet", heh!
No nyt keksin heille etunimetkin uusiksi joten jos/kun pelkäät suuttumista niin jätä viestini loppu lukematta, heh:)
Vesa-Matti (Vesi-Maitti) ja Samuli (Sammuili) viittaa heidän jatkuvaan janoon, heh!
Samuli sammuili hah hah, hauska juttu!
Ei kyll tarviis näitä naamoja valkokankaalle enää. Eläkkeelle joutaisivat.
Toivottavasti sitä elokuvaa ei saa esittää alle 15v. kerran siinä esiintyy tuollaiset hirviöt kuten avauksessa mainitut herrat.
Franzen ja Leppilampi ovat parhaat näyttelijät Suomessa.
Onko Plöiri ja Eetelman veljekset tai peräti kaksoset?
Tämä se yksi jaksaa haukkua kotimaisia OIKEITA TAITAVIA TAITEILIJOITA ja sitten kehuu yhtä noloa miestä joka kuvaa kotivideoita ja laittaa niitä nettiin:) Ei taida käsittää mitä julkkis ja taiteilija tarkoittaa..
Onko nämä haukkujien ajatukset niiden omasta mielestä siis ajatuksia?? Ei tajua.
Loiri ei ole taiteilija asian on todennut joka valtiokonttori joka on evännyt Loirin taiteilijaneläkkeen jo kahdesti perustellen että tyyppi ei ole riittävän hyvä näyttelijä ja Edelmann ei osaa soittaa kuin suuta tai ovikelloa ei ne ole taidetta
Uransa lopussa oleva loppuunpalanut Loiri jonka pointsit alkaa olla nollassa ja mitäänsanomaton taivaanrannanmaalari Edelmann joka ei saa katselijoita edes Keravan martoilta. Kuka tälläisen järjettömyyden kustantaa?
http://nollatoleranssia.blogspot.com
Mr.Lothar on ikinuori ja vitaalinen u.rh.o. joka bodaa joka aamu omalla kuntosalilla ja käy solariumpaahdossa. Ja tuoksuukin hyvälle ja raikkaalle kaikkialla. Mr.Lothar on lahja maailman extremetaiteen estradeille. Pois alta siis loppuunpalaneet loirot ja myyntiedustaja Edelmannint
Mielenkiintoista miten näis kesäaikaan toimittajat voi olla niin saatanan pönttöjä että niille pitää vääntää rautalankaa http://keskustelu.suomi24.fi/node/10771670
Eihän toi Oltermann ole mitään mutta jotkut idiootit eivät vaan näytä ymmärtävän ja toimittajareppanoilla on hikituska kymmenen neliön toimittajankopeissaan miettiessä penaalinsa tylsintä kynää ja sitä onko lukija tosiaan yhtä idioottti mitä tekstiä tylsimmällä kynällä toimittaja suoltaa
Mikä teitä vaivaa? Eikö tällä palstalla voi kehua ketään? Vesku ja Samuli ovat molemmat UPEITA artisteja/näyttelijöitä yms ... eihän Loiri mikään komistus ollut nuorenakaan, mutta mikä karisma ... edelleen ... :) ... Samuli on ollut mun makuun aina ... :)
toi haluis olla toimittaja
Mr.Lothar bodaa ja se näkyy
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRJx95mt3jInRquJTA3ppZESBVm57dgos9hCiRVpG-SNauStSlrCJUjKJcs
Tuhat kaatoa ei voi olla väärässä Mr.Lothar on hyvän näköinen
Oliks tuo just sellainen uikku kuva missä Lothar on niinkui jotenkin anelevasti kutsuu pimusta tykö
Taija ja Piia ja tule beibeee ovat selvästi sama henkilö..Onko se Anssi taas vauhdissa täällä?:D Lotharilla ei ole yhtään oikeaa taitoa..jos olet katsonut yhtään sen kotivideoita nehän on surkeita kotivideoita joissa se kuiskii ohjeita naisilla..Harva nainen haluaa nähdä tuollaista naurettavaa Ö-luokan juttuja..Lotharin tuhannesta kaadosta suurin osa on vaan hyväksikäytettyjä penispumppuja..jokainen järkevä tietää sen kaadot on pelkkää Peen jauhantaa..kuten sen menestys ulkomailla:) Ja oletko sokea se näyttää epätoivoiselta pervolta sedältä..on sullakin alhaiset kriteerit..ja edelleen Lotharia ei voi nauramatta kutsua taiteilijaksi..tai sitten voi kutsua myös naapurin mielenterveys häiriöistä ukkoa jokka paskoo vanerille ja kehystää ja sanoo tässä on taidetta, samaa luokkaa on Lotharin jutut:D Joten älä nolaa enempää itseäsi ja puolustaa surkeaa kotivideoiden tekijää..Edelmanilla ja Veskulla vähän enemmän faneja kun pervo sedällä:) ja tonne Blogspottiin voi kirjoittaa kuka vaan..ehkä joku vois tehdä saman lotharille..Mutta kukaan ei viitsi koska ukko on niin mitätön..epätoivoinen..
Höpöhöpömies Loiri on menneen talven lumia Edelmannin huiputuksille nauraa muutkin kuin Taka-Hikiän humppapelimannit Mr.Lothar on puolestaan terästä ja lihasta UIK*
LOIRI JA EDELMANN ovat huipputaiteilijoita ja monilahjakkuuksia.
Se, että sinä kadehdit heitä niin paljon, että spämmäät aloittamasi keskustelun täyteen yksipuheluasi, ei muuta silti sitä tosiasiaa, miten suosittuja ja lahjakkaita nuo kaksi ovat.
Plöiri on voimissaan edelleen. Eetelmanista nyt ei tiedä kun on tainnut Ameriikan markkinat viedä hänet suomalaisilta.
Hhahaah Edelmannin "amerikan markkinat" tiedetään"
Edelmann Samuli: ansiotulot 51 828, mätkyt 8 242.
Jätkän ansiot on vielä vähemmän kuin Sokoksen kenkäosaston myyjällä
Oikeat taiteilijat ansaitsevat vuosittain satoja tuhansia esim Juhani Palmu
Juhani Palmu; taidemaalari (ansiotuloa: 201 016, pääomatuloa 128 638, tulot yhteensä: 329 654, veroprosentti: 46,9)
Edelmann on harrastelijateatterin luokkainen esiintyjä ja laulajana karaoken helppo-heikki jonka sumutuksia ei ota enää kukaan vakavasti
Loiri on maksakirroorin uuvuttamama paskamaha Edelmannin amerikan markkinat joita kun ei vaan satu olemaan on yleisessä tiedossa haha http://www.samuliedelmann.blogspot.fi/
Mitähän markkinoita kauppamiehen palkkatasoisella amatöörillä on ei mitään
"Anssi täräyttää" nimimerkki on siis Anssi itse joka on niiiiin kateellinen itseään menestyneemmille :( Ai että. Täräytitpä taas paskan jutut samaa paskaa jankuttamalla. Loiri ja Edelmann ovat hyväkäytöksisiä, menestyviä ja aitoja ihmisiä joilla kymmeniätuhansia faneja.
En usko että tyyppi joka on saanut miljoonat perintönä ja elääkin sen mukaisesti makeasti olisi kateellinen kenellekään ja sitäpaitsi eikös tämä Lotteri ole tehnyt toistasataa elokuvaakin joista suurin osa jopa hyviä ja on ne elokuvat tekniseltä laadultaan oikeita elokuvia että turha jankata vastaan
Loiri ja Edelmann on pelkkää paperia ja liioiteltuja potaskanpuhujia kumpikaan ei liikuta enää massoja se on nähty
Älä pelle viitsi naurattaa niin missä ne kymmenet ja tuhannet fanit huhuu haloo??
http://www.facebook.com/samuliedelmann/likes
Ei edes kymmentä tuhatta joten pysy tosiasioissa samaa kastia Kallion trupatuurien kanssa
Ei tuolla naamalla ei noilla taidoilla ei noin vähäisellä suosiolla ei missään tapauksessa
liikutella massoja tai olla IN Amerikassa
Se siitä sitten Samuli Oltermannista
näilläkin on enemmän kannatusta
http://fi-fi.facebook.com/joffelproject?sk=app_2309869772&filter=1
Paskakirjoittelusta iltapäivälehtiin kärynnyt Rita Tainola ja tuomiolauselma
Tiedoksi muille taivaanrantailijoille nimimerkillä helposti kusetettava
http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/toimittaja-maarattiin-korvauksiin-jaakiekkoilijan-perhetta-koskevasta-uutisesta/2010/06/1143828
Tämä jos kuka uskoo kaiken mitä Oltermanni sille syöttää
Hoh hoijaa sinä se olet jo pitemmän aikaa haukkua Edelmannia. Mitäs miesltä olet Lotharista?
On ainakin lähes kymmenkertaisesti enemmän kuin Lotharilla.
Epäilen että Anssi Lothar on saanut miljoonia perintönä olisi ne varmasti sijoitettu jos niitä olisi olemassa muuhunkin kuin autonromuihin tai rintamamiestaloihin
Kakkostason kellaribändikin on suositumpi kuin Oltermanni
http://www.facebook.com/mokomamusic
Ai turhaketta kymmenkertaisesti enemmän kuin Lotharilla mikä se turhake on joku hiuslisäke vai?
Pitää olla vamma päässä jos arvostaa Lotharia enemmän Kuin Loiria tai Edelmannia:)
Puhun satojen tuhansien taiteen ystävien puolesta ja koska olen analysoinyt tänään tämän Mistäri Lotharin esiintymisen eräästä youtubesta ja arvostellut että hän on hyvä niin ei tarvitse olla minkäänlaista vammaa jos havaitsee että kysymyksessä on itsensä kuntoon harjoitellut komea nuorekas mies joka on ammattiinsa tulitaiteeseen harjaantunut en siis voi sulattaa näitä herjahuulia täällä joka vihjailevat jostain hamsterista tai kääkästä nuorekas mieshän tämä Mr.Lothar sen sijaan on ja erittäin hyvä taiteilija sen sijaan tämä Loiri on jo taiteilijana parhaan käyttöpäivän ohittanut ja fysiikkakin näyttää häneltä jo pettävän harmi kun hänelle ei ole myöönetty eläkettäkään koska hän ei ole riittävän hyvä näyttelijä että ansaitsisi sellaisen.
Taiteen asiantuntija olet pelkkä feikki luuseri joka jauhaa paskaa. Olet hävettävä ihmisraunio. Lothar on ruma ja lahjaton et sinä siitä mihinkään pääse. Lotharilla ei ole tuhansia ihailijoita pelle. Lotharin tulitaide on suomen huonointa. Loiri ja Edelmann oikeita taiteilijoita Lothar ei. Ja sinä et ole ainakaan mikään viksu kaveri kun kirjoitat kaiken yhteen pötköön.
No kumpikaan, edelmann tai loiri, ei asu murjussa.. Ja kehu olemattomalla omaisuudellaan.
Niinpä niin
Edelmann Samuli: ansiotulot 51 828, mätkyt 8 242
= keskimääräinen myyntimiehen vaatimaton palkkaluokka
Murjuista puheenollen???
Lotharin tulot on 750 kuussa hah!!!
"Ja kehu olemattomalla omaisuudellaan" haha eikö todellakaan "kehu" siten olemattomilla taidoillaan:
Itseään ylimalkaisesti mainostava Samuli Edelmann ansaitsee lähemmän tarkastelun. Sen perusteella hän on pelkkä viihdeteollisuuden helppoheikki. Onko kukaan koskaan kuullut Edelmannin laulavan oikeasti. Esimerkiksi oopperan Bel Cantoa. Onko kukaan koskaan kuullut Edelmannin laulavan korkealta. Ei ole. Koska hän ei osaa laulaa korkealta. Edelmannin "laulaminen" on pelkkää karaokea ja viihdettä joka on tehty studiotyönä. Jopa Johanna Tukiainen osaa laulaa paremmin. Ainoa saavutus laulamisessa Samuli Edelmannilla onkin saada amatöörin tekeleensä myyntiin Anttilan hyllylle. Mitään konkreettista Edelmann ei ole musiikin saralla saavuttanut esimerkiksi viisuvoittoja. Wikipediassa Edelmann makeilee että on myynyt levyjään ja ollut myyvä miesartisti. Kaupallisuus ei kuitenkaan ole taiteen mittari. Samuli Edelmannin esittämien kappaleiden sanoitukset ovat kömpelön mitäänsanomattomia. Ulosanti ontuvaa. Kuinka monta instrumenttia muuten Edelmann hallitsee täydellisesti? ovikellon soittaminen taitaa olla ainoa instrumentti mitä hän osaa soittaa. Sen lisäksi että sukulaiset ovat myös joskus saattaneet eksyneet soittamaan kirkon urkuja.
Entä näytteleminen? Kuinka monta vakavasti otettavaa näyttämötaiteen roolia Edelmann on tulkinnut teattereissa? Kuinka monta kansainvälisen elokuvateollisuuden pääroolia hän on esittänyt? No ei yhtään. Ei kumpaakaan. Samuli Edelmann ei ole Arnoldin mitoissa. Ei karismaa. Ei erikoistaitoja. Ei erikoisominaisuuksia. Edelmann pystyykin pätemään ainoastaan mitättömillä sivuosilla joita kuka tahansa voi ostaa ulkomaisista elokuvista jotta voi päästä näyttämään itseään. Siitä huolimatta vaikka mitään näytettävää ei olekaan.
Kuka tahansa voi ostaa minityngän tai sivuosan Hollywood- tuotannosta tai ulkomaisista produktioista. Edelmann makeili aiemmin olevansa Tom Cruisen "suuren elokuvan suuressa osassa suuren päätähden rinnalla" Kun totuus on nähty nyt niin eipä ole herra Edelmann kyseisen elokuvan DVD:n kannessa, eikä identtifioidu elokuvaan roolisuoritteella. Jopa elokuvan päätähden keitossa uiskenteleva kärpänen oli suuremmassa roolissa elokuvassa millä Edelmann sumutti muun muassa Rita Tainolaa ja Matti Rönkää. Molemmat ovat nyt osoittautuneet Edelmannin tuttaviksi joten miten Edelmann on saanut valheilleen palstatilaa on nyt ymmärrettävissä.
Herra jäi siinä elokuvassa yhtä samanlaiseksi vitsiksi kuin lupsakkaat jutut eräästä "Savonmuan näkymättömästä Viänäsestä" Järjen käyttökin olisi sallittua tässä kohtaa. Miten tavisluonteinen amatööri jolla ei ole mitää konkreettista meriittiä, fysiikkaa tai ominaisuuksia millään saralla voisi yhtäkkiä olla "suuren elokuvan suuressa "unelma" pääroolissa päätähden kanssa". "Unelmarooli" kyseinen tsuppaaminen saattaa olla amatöörille itselleen koska hänelle ovet oikeisiin asioihin ja päärooleihin pysyy kiinni. Kun näin on niin lehtien on turha väittää tämän asian suhteen muuta. Suuri yleisö mieltää Samuli Edelmannin korkeintaan maalaiskuntien kapakkimuusikoksi ja B-luokan esiintyjäksi jonka "näytteleminen" on ainoastaan itsensä ja puutteidensa näyttämistä. Tuhansien kaltaistensa harrastelijoiden lailla Hamekangasta hamekangasta. Kukin keksii elämässään tapansa välttää työvoimatoimiston ehdottamat sekatyömiehen hommat kun nuo koulutkin on jääneet varsin puutteellisiksi. eräältä Samuli Edelmanilta nimittäin.
Mr.Lothar on mijoonaperijä ja ilmoittanut että taiteen tekeminen on hänelle pelkkä harrastus mitä sitten vaikka hänen tulot olisi euron kuukaudessa?
bryahhana sinä idiootti se jaksat haukkua Samulia. Onko sulla jokin hätänä? Ei taifa ressukalla mennä oikein hyvin ollenkaan. Oletko rakastunut Lothariin kun sitä puolustat?
Mikä sinua vaivaa tuo oli todella hieno analyysi eikä haukkumista paljonhan on asioita joiden kanssa on vain opittava elämään
Tuhlaa perintönsä kotipornoon joka ei ole taidetta!!!
Lueppa egorazzin juttu Lotharista siinä on vasta asiaa ja totta joka sana. Opi sinä elämään sen kanssa.
Ei voi kiinnostaa noin paljon. Vielä nolompaa kuin kotipornovideoiden teko on tumputtaminen satasen seteliin.
Sen lisäksi että Lothar tumputtaa seteliin samalla kun kirjoittaa tänne kehuja itsestään, hän on täysin epäseksuaalinen. Mikä kohtalo.
Sivukaupalla ainakin panee energiaa kohteeseensa.
Kesän alussa oli joku juttu naistenlehdessä heistä, sellanen valokuva ettei siihen ole mitään sanomista.
Siis niistä oikeista ihmisistä eikä kaatopaikankoppityypistä.
Kannattaa muuten käväistä kaatopaikan valvomossa marraskuussa. Siellä haisee siltä mikä Lothar on. Enkä nyt tarkoita kompostia.
Ei varmasti lehti kääntyi telineessä nurinpäin kannessa kun on tursas ja loinen niin ei sellaista naistenlehteä koko riettaudessaan osta edes kuurosokea Alma
Älkääs nyt herran jestas paratkoon hyvät ihmiset sekoittako kaikenlaisia höpöhöpömiehiä oikeaa taiteen ammattilaiseen jota MR.LOTHAR on sillä Mr.Lotharin on tänään asiantuntijat todenneet loistavaksi esiintyjäksi ja hyväksi
Kukaan asiantuntija ei ole todennut Lotharia hyväksi. kaikki tietää että misteri on surkea ja ruma tanssija. Varmaan yksi maailman surkeimpia strippareita. Lotharia ja teidetta ei voi liittää samaan lauseeseen. Loirilla ja Edelmannilla on aitoa taitoa mikä tyystin puuttuu Lotharilta. Jos aidoilta naisilta kysyy kumman mieluummin otat Lotharin vai Edelmannin 99% vastaa Edelmann. Joka on symppis ja lahjakas mies eikä niljakas perinnöllä elävä naisten hyväksikäyttäjä. Edelmann vielä komeampi kun lotikka.
Herää oahvi itse nainen ei tarvitse edes silmiä havaitakseen että Mr.Lothar on komeampi
Mr Lothar
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRJx95mt3jInRquJTA3ppZESBVm57dgos9hCiRVpG-SNauStSlrCJUjKJcs
Etelman
http://static.iltalehti.fi/helsinki/rooperisamuliAML_hi.jpg
Vai muuten vaan oketko paperin ja mainoksen aivopesemä tyhmä
99% aidoista naisista haluaa sänkyynsä mieluummin lihaksikkaan u.r.o.k.s.e.n. kuin oossun joten mikä on ongelmasi?
Naurua illaksi jälleen multinikki pelle:) Että olet säälittävä.
Lothar
http://static.iltalehti.fi/uutiset/1lotharTM_uu.jpg
Edelmann
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/af/Samuli_Edelmann.jpg/250px-Samuli_Edelmann.jpg
Tuossapa tuo vastaus Mr.Lotharilla on lihasta ja tsemppistä päinvastoin kuin Edelmannilla ei ole lihaksia ja liioitellut makeilutkin käryää koko ajan
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRJx95mt3jInRquJTA3ppZESBVm57dgos9hCiRVpG-SNauStSlrCJUjKJcs
No lotharin rimpulalla sitä lihasta ei pahemmin ole ja ukko on ihan saatanan ruma ja kuulostaa teinipojalta. Samuli on aidolla tavalla miehekäs ja komea. Multinikki luovuta jo.
Lotharin luuseri joutuu vaanimaan naisia netissä ja mainostamaan itseään palstoilla.
NIMENOMAAN NÄIN!
ei vaan 100, eihän kukaan voi lotharia haluta
"Nainen ei tarvitse edes silmiä havaitakseen että Lothar on komeampi"? Hyvää päivää tätä ketjua.
Miten tuo sairas ja vajaamielinen runkkari ylipäätään kuvittelee, että olisi millään tavalla vertailukelpoinen edes samana päivänä kyseisiin taiteilijoihin?
Tämä on sitä samaa naurettavaa, epäasiallista, harhaanjohtavaa ja laitonta mainontaa, jota on harrastanut täällä jo vuosikymmenen.
Totta puhut pois siis kaikenlaiset höpöhöpömiehet oikeaa taiteilijaa Mr.Lotharia käsittävästä ketjusta
Tunnustat siis olevasi sairas ja vajaamielinen runkkari, joka spämmää naurettavaa, epäasiallista, harhaanjohtavaa ja laitonta mainontaa.
Mr.Lothar on vetovoimaisen ylivoimainen ja täyteläinen ei ole laitonta todeta tämä yleisellä keskustelupalstalla ja ota selvää sinä määritteistä spämmääminen tarkoittaa suuren yleensä tuhansien joukko SÄHKÖPOSTIEN lähettämistä SÄHKÖPOSTITSE vastaanottajille jotka eivät niitä ole tilanneet tai eivät halua spämmäämistä ei ole OSALLISTUMINEN yleisen keskustelufoorumin YLEISEEN keskustelunaiheeseen tunnetusta julkkiksesta Mr.Lothar
Lotharin lihaksisto on selvästi alikehittynyt ja jos tuo kyseinen laiheliini edes treena hän treena aivan väärin onko tarkoitus kiinteyttää vai kasvattaa lihaksistoa? Kuitenkin metsään mies mennyt harjoittelussa jos sitä edes on. Ankara treeni voisi korjata tilanteen mutta miehellä alkaa olla ikää sen verran että helppoa se ei olisi.
Herra Lotahrin tanssi oli aivan ala-arvoista jopa useimmat ensimmäisen vuoden tanssi opiskelijat tanssivat paremmin. Tuosta puuttui rytni ja suunnitelmallisuus. Kokonaisuus oli täysin pielessä. Noilla taidoilla ei pitkälle pötkitä tai jos haluaa niin vaatii ankaraa harjoittelua ja paneutumista.
Olen nyt kiinnostunut tästä miehestä ja etsin kuviakin tämä kuvat kuten itse voitte havaita kertoo että Mr.Lotharella on hieno maskuliinin vartalo ei alikehittynyt eikä laheliini vaan sopusuhtaisesti lihaksikas ja hiano hän kuin Kreikan antiikin taiteellinen veistos verratkaapa
http://g2.kuvake.net/mirror/1/300/056/130005657549.jpg
http://www.piticigratis.com/wp-content/uploads/2010/09/David_statue.jpg
Tietääkseni tämä Mr.Lothar ei ole ilmoittanut olevansa tanssija vaan hän on tulitaiteen ammattilainen osaahan hän lisäksi tanssiakin ihan kelposti kuitenkin
Taiteen asiantuntija sinä olet multinikki luuseri. Oletko noin päästäsi vialla idiootti?!! Eipä Lothar osaa tulitaidettakaan nähty on.
Kyllä täme on aito tulishow ja vielä mukiinmenevän vartalon omistavan taiteiilijan esittämänä olen analysoinyt myös saksan ja itevallan vastaavanlaisen taiteen esittäjiä joten tiedän mistä puhun
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQa22QRaK1Kb7s04OVo7JdywOpkhFZAOLUfv96_Kj_ro5xr94uu9MwXakXf
Multinikki sinä et ole analysoinut kuin omaa anaalia. Multinikki se jaksaa. Onko sinulla päässä vikaa vai onko kiva vaan kiusata ihmisiä? Kukaan muu ei täällä puolusta Lotikkaa kuin sinä. Et tiedä yhtään mitään mistään.
Tuo "taiteen asiantuntija" on joko vajaamielinen tai sitten oikeustoimikelpoisesti alaikäinen. Kiinni jäädessään Lothar väittää, että poika on omasta aloitteestaan mainostanut häntä ja koska tämä on alaikäinen, niin hän jää ilman rangaistusta.
Eri asia on sitten, että kuka tuota sepitystä uskoo.
Taiteen asiantunnistelija näyttää olevan aivan oikeassa Mr.Lothar erottuu nimittäin massasta vetovoimaisuudella ja uskomattoman upealla ulkonäöllään ja kova tekemään töitä maan aikuisviihteen aktiivisin yrittäjä on titteli johon pitää olla saumaa ja meriittejä UIK
Mr.Lothar on omassa luokassaan koska on yksilö muut massatuotannon tehtailijat jää vanaveteen kun Mr.Lothar käynnistää Miami Vice- veneensä moottorin
lihaksilla ole mitään väliä. tyhmyys on vippipassi ulos.
Kiistattomia tosiseikkoja asioita joiden kanssa on vain opittava elämään
Luettuani ketjua totean.
Kastraatti laulajat laulaa korkealta S.E ei ole kastroitu.
Loiri ei ole hakenut taiteilija eläkettä - Tarkistettu tieto.
Loiri Ja Edelman ovat ammatiltaan taiteilijoita, monipuolisia vielä...
Anssi sanoo harrastavansa, siinä on huima ero.
Tuo Faktat pöytään, etc muut lauseen osat todistaa mielikuvituksen köyhyyttä.
Miten joku voi olla niin lapsellisen kade, että pitää mollata niitä jotka ilman perintöä (HIH) ovat voineet luoda URAA
Loirin ja Edelmannin sekunnissa on enemmän kuin Lotharin koko eliniässä.
Laulun ammattilaisen täytyy OSATA laulaa myös korkealta koska S.E. ei ole ammattilainen ei myöskään osaa laulaa korkealta ymmärrettävää
PLoiros on hakenut taiteilijaeläkettä mutta turhaan tausta täsä näin
http://www.v2.fi/uutiset/viihde/2850/Loirille-ei-tippunut-taiteilijaelaketta/
Loiri ei ole taiteilija koska hänelle ei myönnetty taiteilijaneläkettä ymmärretty
Edelmann ei ole taiteilija jos tituleeraat häntä taiteilijaksi niin sen käsitteen mukaan kaikki Suomen kylähullut karaokenlaulajatkin on "taiteilijoita"
lue faktat vielä kerran ja sisäistä ne itsellesi http://www.samuliedelmann.blogspot.fi/
Anssille taide on harrastus ja ajanviete pitäähän miljoonaperijällä jotain puuhasteltavaakin olla
Uran luominen on varsin aneemista jos on jäänyt "taiteiluissa" myyntimiehen liksoille niinkuin eräs S.E.
ymmärretty vähempää tämä asia voisi ohisurffaria kiinnostaakaan
Sä olet yhtä vähän ohimennen vilkaissut kuin kymmenvuotias kakara on vastasyntynyt.
Milloinkohan joku käy mättämässä tuota oikeasti turpaan?
Lothar on vaan kylän pervo pappa joka päättää kuvata nuoria naisia..Ja kaiken lisäksi tyhmä..epäerootinen..Joka mainostaa itseään kaikkialla koska kukaan muu ei..Lothar on pelkkä nolla eikä multinikin viesteistä muusta muutu..
Uhkailetko sinä atleticoa joka työntää penkiltä kolmattasataa kiloa ja tekee leuanvedot pelkin näpein ja etunojat pelkin sormin älä viitsi edes vaivautua ajattelemaan kuka on se joka tomuttaa asvalttia katos näin kesäaikaan asvalttimiehillä on hyvät liksat hakisit sinäkin kaupungille töihin asvalttimieheksi
Mitkä loistavat vatsalihakset kuule tätä kroppaaa on bodattu vuosia
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRJx95mt3jInRquJTA3ppZESBVm57dgos9hCiRVpG-SNauStSlrCJUjKJcs
Loiri on höpöhöpömies ja tyhmä jota kuzetti jo Spedekin aikoinaan ja Edelmann on patologinen valehtelija ja itsensä toisin sanoen vajavaisten taitojensa markkinamies käry valitettavasti jää kerta kerran jälkeen kun jätkä puhuu itseään pussiin minkä kerkeää lankaan lentää kuitenkin pösilöt niinkuin Rita Tainola ja Matti Rönkä
tuu joo penispumppus kanssa anssi
sut on niin nähty tällä palstalla
häh häääääääääääääää
Tuo vertaus asfalttitöistä on hyvä olin kerran nuorena apparina ja kesäkuukausien tienestit oli kahdeksantonnin luokkaa kk siis markan aikaa ja sai rusketuksenkin kaupan päälle kun teki hommia ilman paitaa voi niitä tyttösiä kun ne tulivat jätskien kanssa aina ruokkikselle jauhamaan
Nyt se leffa on valmis. Pitää mennä katsoo.
Ketjun aloittaka on lotikka löysämuna viskari
se on kateellinen oikeille taitelijoille
varsinkin edelmannille
Ja sinä olet kateellinen lotikalle. :)
(Ei ole lotikan aloitus.)
mut tämä kirjoitus on anssi panssi simpanssi sinun
Kunhan Loiri ei vaan tule tänne örähtelemään.
Fyysisesti romut ja parhaimmat käyttöpäivänsä jo nähneet tuloksena on fiasko vaikka käyttäisi kalleinta kuvauskalustoa toista se on minun aikuisviihdeleffoissa on lihasta ja tulta joka myy
Samuli Edelmann
Lehtiä ja televisiota liike-elämän lisäksi hyväksikäyttää myös epärehelliset henkilöt. Jos huijausten määrää ja laatua alkaisi analysoimaan tarkemmin kuluisi siihen useamman kuin yhden tarkastelijan työpäivä.
Journalistien syväluotauksessa nyt henkilö: Samuli Casimir Edelmann s.21 heinäkuuta 1968 Pori)
Samuli Edelmann markkinoi itseään lehdille ja televisiolle esiintyen laulajana sekä näyttelijänä.
Nykyisen verkon valtakauden aikana miehen pyrkimykset alkavat paljastua kupliksi jotka puhkeava mätäpaiseen lailla nopeammin kuin roskalehden muste ehtii edes kuivua.
Journalistien tehotarkastus on todennut ja todistanut että Edelmann ei ole valmistunut koskaan oikeaksi näyttelijäksi teatterikorkeasta virallisen lopputodistuksen kera näin ollen hänen ammattinimikkeensä siltä osin on kyseenalainen. Kun lisäksi tarkastelee miehen suoritteita näyttämön puolelta on ne on varsin vaatimattomia, kouluarvosanalla todettuna Edelmann on "näyttelijänä" alle tyydyttävän tason -7.
Edelmann on käsittänyt että näyttämötaide on itsensä esittelemistä tekoviikset nenässä vaikka todellinen näyttämötaiteen filosofia on aivan päinvastaista. Näin ollen miehen käsitys alasta on typerän tietämättömyyttä.
Edelmann osti ulkomaisesta proggiksesta miniroolin kusetti median hölmöjä kuten pösilö-Rita Tainolaa ja möhö-Matti Rönkää "olen suuren elokuvan suuressa näkyvässä roolissa päätähden Tom Cruisen kanssa" ja hölmöt uskoivat kaiken. Kuka tahansa voi ostaa minityngän tai pienroolin esimerkiksi Hollywood-tuotannosta.
Kun nyt totuus on nähty niin eipä näy jätkää DVD:n kannessa eikä identifioidu mitenkään kyseisen filmin varsinaiseksi niminäyttelijäksi. Se siitä sitten puheet "suuresta näkyvästä pääosasta päätähden kanssa". Todellisuudessa oikean pääosan esittäjän keitossa uiskenteleva kärpänen oli "näkyvämmässä" osassa kuin Samuli Edelmann.
Laulajana Edelmann on noviisi ja tavallisen karaokelaulajan tasoinen. Instrumentteja hän ei 100% hallitse tai edes sen vertaa että voisi sen perusteella hankkia itselleen toimeentulon. Kitaran rämpyttäminen kolmisoinnulla ei tarkoita instrumentin täydellistä hallintaa. Mitään konkreettista esim. viisuvoittoja hän ei ole saavuttanut. Hän on käärinyt karaokeesityksensä folioon ettei ostaja varmasti pääse tarkastamaan tuotetta ennen ostotilannetta ja onnistunut kauppamiehenä markkinoimaan ne kuuroille korville. Levyjen platinamyynnit kertovat ainoastaan että asialla on ollut liero kauppamies eivätkä kerro tuotteen laadusta yhtään mitään.
Edelmann esiintyy "taiteilijana" vaikka hänen tulot ovat vuositasolla pelkkää myyntimiehen palkkausluokka. Viimeisimmän julkisen verotiedon mukaan hän ei ansaitse kuin neljätonnia kuussa. Harmillistä sinänsä sillä oikeat taiteilijat kuten Juhani Palmu ansaitsevat töillään useiden satojen tuhansien vuosiansiot.
"Taiteilijana" Samuli Edelmann näyttääkin olevan pelkkä mopoilija joka on eksynyt raskaan liikenteen väylälle.
Edelmann elää fantasiassa jonka hänelle on luonut ne tyhmät toimittajat joille on saanut valheensa myytyä.
Edelmannia voisi verrata teinipissikseen joka itsekin kuvittelee olevansa jo tähti kun pääsi samaan fotoon
suuren rocktähden kanssa konsertin tauolla lavan takana. Tuskin se teini kuitenkaan sellaista fantasiaansa markkinoi lehdille
Jätkän olisi täytynyt valita toinen ammatti vaikka käytettyjen autojen kauppiaana kehä kolmosen varrella tai ovelta ovelle kiertävänä kirjakauppiaana. Noin vakuuttavalla itsensä markkinoinnilla kun saa myytyä sumutuksensa vaikka kuurosokeille satavuotiaille
Katso tästä minkälaisessa julkaisussa Samuli Edelmann markkinoi itseään
http://www.sumuttaja-edelmann.blogspot.fi/
Anssi voit olla, muttet ainakaan Lothar.
Huomenta trolli.
Mitä sinulla luuserilla on Edelmania vastaan?
Sääli
Patologinen huijari ja eläkeviraston kertoma harrastelijanäyttelijä tyypit jotka kerta kerran jälkeen huipsuttaa tyhmiä toimittajia jotka vielä kuvittelee että lehtien lukijat on yhtä tyhmiä että uskoo kaiken
Topicini on jonkinlaista rikoksen ennaltaehkäisyä kenties liikutaanhan jo harmaan talouden alueella ja sokeitten lehtien ostajien kusettaminenkin on kriminaisoitu jo laissa
http://www.apu-a-lehdet.blogspot.fi/
Sitten kun kummallakaan hapannaamalla on lihasta ja massia kuin mulla täällä Mäntyharjulla tulee sitten vasta ulisemaan
Huomenta olen Anssi mutta sukunimeni ei ole Lothar kiitos kuitenkin havainnosta
Missä näitä katkeria valittajia tarhataan? Ja miksei niitä pidetä häkeissään, vaan päästetään nettiin valuttamaan kitkeryyttään?
Mitä järkeä näissä muka-kriittisissä blogeissa ja egorazzeissa voisi olla? Ehkä ne helpottavat kirjoittajien omaa pätemättömyyden ja saamattomuuden tunnetta; kun yrittää sotkea parempiaan, voi tuntea olevansa edes jotain? Faktoista ei ole niin väliä, kyllä sepite aina arkitotuuden voittaa.
Lieveilmiöinä rehottavat sitten nämä foorumien tyhjäpäiset rääväsuut. Nämä, jotka vuodesta toiseen jaksavat jankata samoja sepitettyjä faktojaan martinoista, lothareista ja muista pikkujulkuista.
Tosi hyvä leffa. Harvoin yhdessä leffassa näkee näin paljon eturivin staroja.
Menkää ihmeessä tsiigaa.
Uskoisin, että ainakin lotikka käy tzekkaamassa filmin. Kuitenkin kunnioittaa Samulia pätevänä näyttelijänä ja muutenkin.
Mikähän piru siinä on että lotikka on niin kade samulille, ettei vaan salaa haluisi päästä ihan lähelle... :D
Onko elämäsi tylsää, vai miksi jauhat tuota itsekeksimääsi juttua?
huhhelihuu taisi osua arkaan paikkaan! :D
Joulukonserttia pukkaa Plöiriltä ja Eetelmanilta. Pitääpä olla menemättä kuuntelemaan, silloin se on nautinnollisinta itselleni.
Eihän lötköspämmärillä olisi ikinä edes rahaa niihin lippuihin! :)
Toiselta fysiikka jo pettänyt ja toiselta paskanpuhujana uskottavuus karissut bittivirran mukana
http://www.iskelma.fi/uutiset/musiikki/il-vesa-matti-loiri-selventaa-kaatuilemisensa-syita/1/5478
En maksa talousrikoskanditaatin esityksestä euroakaan
http://keskustelu.suomi24.fi/node/10743838
Molemmat on ihan surkeita ihmisiä ja näyttelijöitä.
Silloin kun Samuli Edelmann on "näyttelijä" niin minä olen tasavallan presidentti
Olipa samuli niin komeana linnan juhlissa. Ja miten kaunis vaimokin samulilla on. Kaikki kun ei saa edes tyttöystävää.
eipä santun vaimoke mikään kaunis ollut ja santtu itse unohti oman vaimonsakkin kun käveli rinta rottingilla punaisella matolla.
Silloin kun tälläisellä tavallisen suomalaisen pummin naamalla saa näyttävän naisen niin minä olen Suomen presidentti
http://www.seinajoensanomat.fi/sites/default/files/imagecache/567x377_3-2_ei-rajausta/documentimages/19820837.jpg?changed=1350975605
pelle taas kateellinen:) Ottaako noin pahasti päässä?
Pallinaaman meriitit Selinin roskafilmit ja TV-hapattelua sekä karaokehumppaa ei hyvin pyyhi kunto kuin Kärsämön norsulla ja naama kuin pultsarilla verotiedot kertoo että palkka alle Sokoksen kenkämyyjän liksojen ja vielä taiteilijakin vielä hihihi kenelle pitäisi olla kateellinen?
Samuli Edelmann
Lehtiä ja televisiota liike-elämän lisäksi hyväksikäyttää myös epärehelliset henkilöt. Jos huijausten määrää ja laatua alkaisi analysoimaan tarkemmin kuluisi siihen useamman kuin yhden tarkastelijan työpäivä.
Journalistien syväluotauksessa nyt henkilö: Samuli Casimir Edelmann s.21 heinäkuuta 1968 Pori)
Samuli Edelmann markkinoi itseään lehdille ja televisiolle esiintyen laulajana sekä näyttelijänä.
Nykyisen verkon valtakauden aikana miehen pyrkimykset alkavat paljastua kupliksi jotka puhkeava mätäpaiseen lailla nopeammin kuin roskalehden muste ehtii edes kuivua.
Journalistien tehotarkastus on todennut ja todistanut että Edelmann ei ole valmistunut koskaan oikeaksi näyttelijäksi teatterikorkeasta virallisen lopputodistuksen kera näin ollen hänen ammattinimikkeensä siltä osin on kyseenalainen. Kun lisäksi tarkastelee miehen suoritteita näyttämön puolelta on ne on varsin vaatimattomia, kouluarvosanalla todettuna Edelmann on "näyttelijänä" alle tyydyttävän tason -7.
Edelmann on käsittänyt että näyttämötaide on itsensä esittelemistä tekoviikset nenässä vaikka todellinen näyttämötaiteen filosofia on aivan päinvastaista. Näin ollen miehen käsitys alasta on typerän tietämättömyyttä.
Edelmann osti ulkomaisesta proggiksesta miniroolin kusetti median hölmöjä kuten pösilö-Rita Tainolaa ja möhö-Matti Rönkää "olen suuren elokuvan suuressa näkyvässä roolissa päätähden Tom Cruisen kanssa" ja hölmöt uskoivat kaiken. Kuka tahansa voi ostaa minityngän tai pienroolin esimerkiksi Hollywood-tuotannosta.
Kun nyt totuus on nähty niin eipä näy jätkää DVD:n kannessa eikä identifioidu mitenkään kyseisen filmiin missään muualla kuin internetissä ja varsin kyseenalaisissa sekä tekaistuissa portaaleissa esimerkiksi IMDB:ssa joka on tiedossa epäluotettavuudestaan sekä siitä että sieltä kuka tahansa voi ostaa pisteitä starmeteriinsä jos haluaa päteä.
Se siitä sitten puheet Samuli Edelmannista"suuresta näkyvästä pääosasta päätähden kanssa" päätähden kakkosmiehenä.
Todellisuudessa oikean pääosan esittäjän keitossa uiskenteleva kärpänen oli "näkyvämmässä" osassa kuin Samuli Edelmann.
Laulajana Edelmann on noviisi ja tavallisen karaokelaulajan tasoinen. Instrumentteja hän ei 100% hallitse tai edes sen vertaa että voisi sen perusteella hankkia itselleen toimeentulon. Kitaran rämpyttäminen kolmisoinnulla ei tarkoita instrumentin täydellistä hallintaa. Mitään konkreettista esim. viisuvoittoja hän ei ole saavuttanut. Hän on käärinyt karaokeesityksensä folioon ettei ostaja varmasti pääse tarkastamaan tuotetta ennen ostotilannetta ja onnistunut kauppamiehenä markkinoimaan ne kuuroille korville. Levyjen platinamyynnit kertovat ainoastaan että asialla on ollut liero kauppamies eivätkä kerro tuotteen laadusta yhtään mitään.
Edelmann esiintyy "taiteilijana" vaikka hänen tulot ovat vuositasolla pelkkää myyntimiehen palkkausluokka. Viimeisimmän julkisen verotiedon mukaan hän ei ansaitse kuin neljätonnia kuussa. Harmillistä sinänsä sillä oikeat taiteilijat kuten Juhani Palmu ansaitsevat töillään useiden satojen tuhansien vuosiansiot.
"Taiteilijana" Samuli Edelmann näyttääkin olevan pelkkä mopoilija joka on eksynyt raskaan liikenteen väylälle.
Edelmann elää fantasiassa jonka hänelle on luonut ne tyhmät toimittajat joille on saanut valheensa myytyä.
Edelmannia voisi verrata teinipissikseen joka itsekin kuvittelee olevansa jo tähti kun pääsi samaan fotoon
suuren rocktähden kanssa konsertin tauolla lavan takana. Tuskin se teini kuitenkaan sellaista fantasiaansa markkinoi lehdille
Jätkän olisi täytynyt valita toinen ammatti vaikka käytettyjen autojen kauppiaana kehä kolmosen varrella tai ovelta ovelle kiertävänä kirjakauppiaana. Noin vakuuttavalla itsensä markkinoinnilla kun saa myytyä sumutuksensa vaikka kuurosokeille satavuotiaille vaikka kaikki tajuavat jo tyypin haihattelut eikä kukaan enää niihin edes usko.
Katso tästä minkälaisessa julkaisussa Samuli Edelmann markkinoi itseään
Posted 27th July by tutkivaa journalismia ajan hermolla
http://www.sumuttaja-edelmann.blogspot.fi/
Rankkaa saittii mutta näin ne asiat on paperiilla tehty karaoketason laulaja joka myy tuotteensa kehä kolmosen autojobbarin reseptillä sokeille ja kuuroille
Tässä näette miten jäässä tyhmät Suomen lehdet on vai mitä Rita Tainola ja Matti Rönkä haha
Kuka tahansa voi tarkistaa yliopistollta sen että Edelmann ei ole koskaan valmistunut näyttelijäksi ja kun on kontaktit pystyy vielä tarkistamaan tuon ostetun minitynkäosan minkä varassa Edelmann on muun muassa mustamaalannut Suomen lehdissä koko projektin päätähteä kukaan ei siedä että joku Suomalainen kylähullu reposteli ja rahasti Suomen pöttnömediassa mm päätähden mieltymyksistä ja tavoista vaikka turpa oli käsketty pitää kiinni kun ekat blogit pamahtaa näistä joulunpyhinä toki englanninkielisinäkin saatta Krussiin tiimi joutua miettiä taas kertaan minkälaiselle kahjolle tuli myytyä duuni
Tainola ja Rönkä osallistuivat Kruissin yksityiselämän tahrimiseen Edelmann mustamaalasi staraa köppö Suomen lehdissä vaikka jätkän oli käsketty pitää naama kiinni kaikesta kuulin että joulunpyhinä tulee asiasta blogit eetteriin englanninkielisinäkin toki saa Kruissin tiimi taas miettiä kahteen kertaan mille kylähullulle tulikaan duuni myytyä
Tuosta Mäntyharjun kommentista on loistava kuvakaappaus kaikilla foorumeilla nerokasta sanoisinko vastalauseeksi keskustelupalstan mielivaltaisille välimuistityhjennyksille ja piilotteluille
Heeh mikään ei ole tarkempaa kuin täsmä
Yliopiston proffa vastasi kyselyyni ja raportti eipä ole Samuli Edelmannia valmistunut näyttelijäksi
Niinhän minä sanoin
No eipä plöirikään mikää mestari näyttelijä ole. Wikissä joka on amatöörien tietopaikka mainitaan että olisi kävi Suomen teatterikoulun vuosina 1963–1966.
Hitto että tostakin on kauan aikaa ! Tohon aikaan diblomin sai varmaan kun heitti tarpeeksi kekkosen lärvillä varustettuja seteleitä pöytään :-)
On muuten jo aika vanhakin toi plöiri melekeen seitsämänkynppinen (70)
Ennen tuota teatterikouluaikaa Vesa-Matti Loiri tähditti elokuvaa Pojat, ja sai roolistaan Jussi-palkinnon. Kyseessä on kiistaton monilahjakkuus.
Ihan jotain muuta kuin aivoton munanheiluttaja.
Joo ja ton ohjelman jälkeen on pysynyt julkisuudessa faking uuno elokuvissa kpheltamalla. Mitä ammattitaitoa tuollaisessa koheltamisessa ja törttöilyssä tarvitaan. Pysyi noilla kohelluksillaan pinnalla, kun telkusta ei paljon muuta tullutkaan 70-80 luvulla. Nyt noita samoja kohelluksia esitetään "toiveuusintoina" alati uudestaan ja uudestaaaan..
Eipä tuo mitenkään kaksiselle vaikuta :-DDDD
http://www.youtube.com/watch?v=3tpTsWLkK-w
http://www.youtube.com/watch?v=CvPG05Zkwlo
Kyllä on nuo läjät kaukana laadukkaista näyttelijöistä.
Katsokaapa vaikka Marlon Brandoa Vihan riivaama -leffassa (One-Eyed Jacks), tai Alec Baldwinin suoritusta Myyntitykeissä (Glengarry Glen Ross).
Siinähän Vesku kaatuilee tai Samuli läskeilee.
Nuohan ovat ihan paskoja! Kyllä huomaa, että kirjoittaja ei tajua mitään luonnerooleista!
Alle keskitason suomalaisia amatöörinäyttelijöitä ja tässä näette miten jäässä suomen media on kun amppe oli sivutynkällä mainostamassa saippuaansa crusin keitossa niin johan suomen idiottimedia loi mielikuvia ja pullisteli asiat mittakaavoihin mitkä ei vastaa todellisuutta
Turkan oppiin pojat sieltä ne mestarit tulee
Onko lothar näyttelijä?
Vain elämää ei sen enempää, on pas-ka tuo koita käsittää. Ja se pas-ka ei tarkoita tässä ketjussa Lotharia.
Vesku ja Samuli show vaikka telkkariin koronakaranteeniaikaa piristämään, please!
Hyvä idea.. Vesku läskit lelluen puettuna uunohahmoon koheltaa jotain ääliömäistä. Sinne vois palkata sivuosiin vaikka nevöhöört tyypin Niko Saarisen, Barbara Torpan, Samusirkka Hedbergin ja väppy pimiän. Tuskin maltan odottaa.
Kiitos ihanista Joululauluista jälleen kerran Veskulle ja Samulille! Ovat he vaan niin huippuja.