No joo,olen jo päälle 30v,mutta meillä on ollut 4 muijan tiivistymä jo iät ja ajat,tai no niin kauan kun tulin raskaaksi. Ilmoitettuani aisasta olin kuin spitaalinen lukuunottamatta pakollisia joulutervehtdyksiä. No sitten kun olin saanut lapsen,niin kyllähän sä vappua voit lähtee vetään yms juttua alkoi tuleen. Muijat ei vaan tajua että kännääminen ei oo just nyt se juttu.......... Ja sitten aloin miettimään että mihin tämä meidän kaveruus oikee perustuu,no siihen että kuuntelen aina kaiken kakan mitä muille tapahtuu ja sitten otetaan taas. Millä pääsen eroon tästä kuviosta? Ei kiinnosta enää dokaus,vaan muut mutt muijat jymähtäny tolle 20v tasolle...Mieluummin nautin mun lapsesta ja miehestä.
Kaverit Haihtuu
TITItyy2
1
183
Vastaukset
- harmillista
Äideillä harvemmin on aikaa enää kavereille, joten ne sitten ajan myötä jää...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492023Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051727- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781193- 671150
- 251061
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73956- 45947