tyytyväinen, kun on saatu asiat järjestykseen mut silti olisin halunnut halata sua oikein kunnolla mut kun ei uskalla koskea suhun. Toisaalta onks mulla oikeutta imeä itseeni sun energiaasi, se olis varmaan varastamista.
Olet kyllä ensimmäinen nainen, jota en uskalla halata, vaikka pienempiä ja suurempiakin syitä olisi. Tähän on tyytyminen, aina ei voi voittaa :(
Nyt pitäisi olla sitten
15
341
Vastaukset
- en nyt
ymmärrä.
- asioita
järjestykseen ?
Asiat siis on loppuneet kesken?
Täytyis keksiä lisää asioita, joita vois taas järjestää , kun ne ensin on saatu sotkulle. Pus.- YöMan_
En ymmärrä itsekään ennen enkä nyt, mutta joskus voin ymmärtääkin joko häntä tai itseäni tai molempia.
Asioita riittää kyllä, ei pelkoa loppumisesta ja se onkin ihan huippuhyvä juttu.
Mutta en vaan ymmärrä, miksi jotkut ei halua minkäänlaista fyysistä kosketusta eikä mistään lähentelystä tai seksistä ole edes kysymys. No ehkä joskus ymmärrän. - ehkä syy on ?
YöMan_ kirjoitti:
En ymmärrä itsekään ennen enkä nyt, mutta joskus voin ymmärtääkin joko häntä tai itseäni tai molempia.
Asioita riittää kyllä, ei pelkoa loppumisesta ja se onkin ihan huippuhyvä juttu.
Mutta en vaan ymmärrä, miksi jotkut ei halua minkäänlaista fyysistä kosketusta eikä mistään lähentelystä tai seksistä ole edes kysymys. No ehkä joskus ymmärrän.Nainen, joka tietää mielitiettynsä kosketelleen tai suudelleen toista naista/naisia seksuaalisesti tai muuten erittäin intiimisti, ei halua itseään tuon miehen, ilman pätevää syytä noin menetelleen, koskettelevan, poikkeuksia tietysti on.
Otahan opiksesi, YöMan. - asioita
YöMan_ kirjoitti:
En ymmärrä itsekään ennen enkä nyt, mutta joskus voin ymmärtääkin joko häntä tai itseäni tai molempia.
Asioita riittää kyllä, ei pelkoa loppumisesta ja se onkin ihan huippuhyvä juttu.
Mutta en vaan ymmärrä, miksi jotkut ei halua minkäänlaista fyysistä kosketusta eikä mistään lähentelystä tai seksistä ole edes kysymys. No ehkä joskus ymmärrän.koskettaminen ei ole kivaa silloin kun
et luota tai et tunne toista yhtään
toinen on loukannut
se on mielistelyä
tai käpälöintiä
tai reviirille tunkeilua,alistamista
tai sitten niin, että se olisi liian ihanaa, että pystyisi hillitä itsensä :)
- YöMan_
Opiksi on otettu kantapään kautta, "siperia opettaa" siis ei kannata yritellä vaan pitää se välimatka vaikka pahalta tuntuukin.
Peiliinkin katsomalla olen yrittänyt saada vastausta, mutta en näe siellä mitään tavallisuudesta poikkeavaa.- Tuskallinen kaipuu
Ookko nyt ihan varma, että asiat on saatu järjestykseen? Ettei vain esitetä niiden olevan niin ja siksi karteta kaikenlaista läheisyyttä? Asiat ei kyllä lopu... ja pahalta voi tuntua toisellakin osapuolella. Ja mitäs se siperia on tarkalleen opettanu? Erossa pysymistä siitä tietystä henkilöstä vaiko tietyssä asemassa olevista henkilöistä?
- YöMan_
Tuskallinen kaipuu kirjoitti:
Ookko nyt ihan varma, että asiat on saatu järjestykseen? Ettei vain esitetä niiden olevan niin ja siksi karteta kaikenlaista läheisyyttä? Asiat ei kyllä lopu... ja pahalta voi tuntua toisellakin osapuolella. Ja mitäs se siperia on tarkalleen opettanu? Erossa pysymistä siitä tietystä henkilöstä vaiko tietyssä asemassa olevista henkilöistä?
No jonkinlaisen varmuuden olen saavuttanut siitä, että kykyä ja halua ylläpitää asiat järjestyksessä on.
Siperia on opettanut sen, että en voi esim. yllättäen joskus hyvästä syystä ottaa kiinni, halata, rutistaa tai vaikka edes vain pitää vaan kiinni vaikka kädet lanteilla ja sanoa jotain vaan ja se hyvä syy voisi olla vaikka sopiminen jostain ilmapiiriä myrkyttäneesta asiasta. Usein vaan tuntuu, että sanat eivät riitä kaikkeen.
Vain yksi tietty henkilö vaan on ..
Mutta kiitos kun vastasitte, sain vähän ajateltavaa, vaikka itse asia onkin aika lailla fixed eikä muutosta tilanteeseen ole tulossa, se on nyt kai nähty ja saa sopia minulle.
- YöMan_
.. ja piti vielä lisätä, että olen varmaan ollut liian lähelle pyrkivä ja se voi tuntua vastenmieliseltä toisesta... mutta kun vaan on tuntunut, että toinenkin haluaa ja tykkää myös fyysisestä läheisyydestä, mutta itse en taida kuulua siihen kohderyhmään, mutta eipä ole oikeutta valittaakaan asiasta.
Kunhan nyt puran tunteitani tänne jos joku vielä vaikka antaisi jotain ajateltavaa ja löisi vaikka järkeä päähän. - löpinät sikseen
älä angstaa, oot ihan kiva.
- ap
Kiitos uskotaan tuo, kunhan pidän minimietäisyyden ... ok
- Tuskallinen kaipuu
ap kirjoitti:
Kiitos uskotaan tuo, kunhan pidän minimietäisyyden ... ok
Kuvittelen sinut häneksi ja huudan: Uskalla tulla lähelle! Ei tämä juttu voi olla vielä ohi!!!
- ap
Tuskallinen kaipuu kirjoitti:
Kuvittelen sinut häneksi ja huudan: Uskalla tulla lähelle! Ei tämä juttu voi olla vielä ohi!!!
En tiedä jutustasi, mutta mun juttuni ei ole ohi toivottavasti vuosikausiin mutta lähelle/kosketukseen on kynnys korkea, siihen tarvittaisiin toisen osap vastaantulo/pyyntö mutta en elättele isoja toiveita vaan yritän pitää puhe-/henkisen yhteyden kunnossa.
Hyvää yötä siN?ä X
- Sydän syrjällään
Ruudun takana kirjoittava nainen ajattelee yhtä tuskallisesti, että miksihän et uskalla ottaa yhteyttä - haikailen ja odotan. Ikävissäni. Tunteet eivät ole hävinneet mihinkään. Näin on.
- :--(
saa halata
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu7202970Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?3612653Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o482410Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä302390Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja581948Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu181479Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise121472- 721393
- 571349
Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?141321