tunnen olevani onnellinen.
Rakas mies nukkuu vielä, samoin kaikki lapset.
Miehenkin lapset ovat kanssamme koko loman, ja on parasta kun saamme olla koko perhe kasassa.
Eilen pelasimme ja uimme koko päivän yhdessä, kesästä ja auringosta nauttien.
Lapsemme nauttivat toistensa seurasta, ovat kuin sisarukset ikään, ehkä vähemmällä riitelyllä. Perheessä vallitsee yhteisymmärrys ja rakkaus.
En vaadi elämältä enempää, sillä vihdoin sain kaiken.
Tälläisinä aamuina....
20
89
Vastaukset
- Provohan se oli!
No onpa ällööö!! Älä maalaile moista tarinaa, kohta putoot ja korkeelta!!!
- hertta.
Harlekiini sarja.
- Poks! POKS!!
Kun kaikki on niiin ihanaa.. niin jotain on pielessä ja yritetään pidää yllä kulisseja! Tosiasia.
- .selailija
Kiva lukea myös tällainen avaus.
nauti onnestanne ja vaali sitä parhaasi mukaan
Hyvää jatkoa ja siunausta perheellenne.- Voi vehnävetelä
Vastasit siis itsellesi?? Hih...
- Käytetyt vehkeet
Saakos kysyä miten ruokapuoli hoituu ihanasti sekin uusioperheessänne. Ydinperheessä lapsikatraan äiti ei paljoa muuta jouda kuin kasvaville tenaville pöytää kattamaan. Rakkaan miehen vielä nukkuessa ydinperheen äiti valmistaa jo kiireellä aamupalaa pöytään rakkailleen.
Perhe ei muuten ole kasassa. Myönnä se tosi asia että miehelläsi on kaksi tai vieläkin useampia perheitä. Ei hänellä ole yhtä pakettia.
Hänellä on yhtä monta pakettia kuin on onnistunut tuloksekkaasti naisia sohimaan. Jokaiseen naiseen hänellä on ollut tai jäljellä tunteita ei kyörä muutoin suostu toimimaan.- Upn onnellinen äiti
Höpö höpö, ei kenenkään elämä ole pelkkää ruuan laittoa. Kateelliset ei vaan kestä muiden onnea....
Jos kerran miehenkin lapset ovat ap luona paikalla, ap lapset ja heidän yhteiset, niin silloin PERHE on kasassa. Minusta on kurjaa lukea näitä "teilaamis" kirjoituksia, joista paistaa läpi viha, kateus ja katkeruus. Jos sulla on kurjaa, se ei tarkoita että kaikilla meillä muilla on myöskin kurjaa. - wilma60
Ydinperheen äitikin voi jäädä nukkumaan ja perheen isä laittaa aamupalan kaikille rakkailleen. Näin tehdään myös uusperheissä. Ei äiti välttämättä ole aina se joka ruuan valmistaa. Monta kertaa olen saanut herätä valmiiseen aamupalaan. Meillä on kasvavia tenavia mutta ei meillä koko aikaa ruokaa laiteta. On aamupala, lounas, välipala, päivällinen ja iltapala. Joskus päivällinen syödään niin myöhään ettei iltapalaa tarvita.
Kenelläkään ei ole useampaa kuin yksi perhe. Ex-puolisoita voi olla mutta eivät he ole perhettä. Tunteita on varmaan joskus ollut mutta kyllä ne eron tullessa ovat loppuneet puolin ja toisin. Kun pariskunta eroaa niin sen jälkeen kumpikin jatkaa omaa elämäänsä. Jos on yhteisiä lapsia niin yhteyttä on heidän vuokseen pidettävä mutta muuten entinen on taakse jäänyttä elämää. - Kyörä???????
Sen k y ö r ä n ei tartte nousta kuin aloittajan kanssa, ex=entinen=mennyt=takana=unohdettu jne.
- ÄITI, IHAN OIKEE
Upn onnellinen äiti kirjoitti:
Höpö höpö, ei kenenkään elämä ole pelkkää ruuan laittoa. Kateelliset ei vaan kestä muiden onnea....
Jos kerran miehenkin lapset ovat ap luona paikalla, ap lapset ja heidän yhteiset, niin silloin PERHE on kasassa. Minusta on kurjaa lukea näitä "teilaamis" kirjoituksia, joista paistaa läpi viha, kateus ja katkeruus. Jos sulla on kurjaa, se ei tarkoita että kaikilla meillä muilla on myöskin kurjaa.heh... unta näit tyttönen.
- hanki elämä lissu-ru
ÄITI, IHAN OIKEE kirjoitti:
heh... unta näit tyttönen.
Leikkaa kii, lissulla leikkaa kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
- wilma60
Samanaisissa ajatuksissa minäkin heräsin tänä aamuna vaikka tilanne aivan erilainen. Osa lapsista oli yötä isänsä luona ensimmäistä kertaa tänä kesänä. Uusi rakkaani oli omalla asunnollaan yötä ja me heräiltiin nuorimmaisen kanssa kahdestaan kotona. Olin onnellinen "isojen" puolesta kun pääsivät vihdoinkin isän luokse. Vain yksi yö mutta tyhjää parempi sekin. Illan vietimme nuorimmaisen kanssa kahden ja nyt äidillä riitti aikaa yhdelle lapselle kerrallaan. Uusi ihminen sai tavata pitkästä aikaa kavereitaan ja viettää iltaa miesten kesken.
- Voi tota kusipäätä
Ikävä huomata että aloittajan onni herätti kateutta ja pahaa mieltä. Ymmärrän kyllä että jos oma elämä on ihan paskaa pitää kadehtia niitä joilla on onni elämässä, pitää se kateus ja pahamieli oikein monessa kirjoituksessa tuoda esille. Mulle on turha väittää että noiden vittuiluviestin takana on enemmän kuin yksi paska ihminen.
Ja tuo ruokaviesti oli kaikista viesteistä naurettavin. Että ihminen viitsi tuollaisilla viesteillä tuoda tyhmyytensä esiin, ja noilla muilla kommenteillaan sen tosiasian että elää tyhjää, paskaa elämää.- Hakeudu hoitoon
Taas vastasit itsellesi ap! Oletpa epätoivoinen ihminen. Voi että! Siut tunnistaa et aloitat ja vastaat!
- Voi tota kusipäätä
Hakeudu hoitoon kirjoitti:
Taas vastasit itsellesi ap! Oletpa epätoivoinen ihminen. Voi että! Siut tunnistaa et aloitat ja vastaat!
EI täällä kukaan muu vastaile itselleen ja kommentoi ketjuja miljoonana eri ihmisenä kuin sinä, ainoa mielenvikainen kusipää.
Bu-huu kun elämäsi on P A S K A A A A A A A A A AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
- Kusipää kyllä
Kautta aikojen miehet on käyneet reissuillaan. Jos naiset ja varsinkin ex huutelisivat, niistä syntyisi turhaan pahaa mieltä. Viisaat eksät säilyttävät salaisuuden. Minulta kerran eräs uusikko kysyi suoraan asiasta, suuttui sitten rehellisestä vastauksesta. Siinä näkee ettei uusikoille kuulu ketä eksä vieressään makuuttaa.
- nuku pois lissu
No hyvä että itsekin sen tunnustat. Olet juu k u s i pää.
Ja hienosti tunnustat että sinä kirjoitit kaikki p a s k a-kirjoitukset.
Ja sait vielä tosi sekavan vastauksen aikaiseksi....no ei noin sairas kuvatus voi muuta aikaiseksi saadakkaan.
- Onnen emäntä oon ma
Tällaisin vuosina.. tunnen olevani maailman ihanin nainen, kaikkien mielestä.. mies nukkuu ja nukkuu vierelläin... lapset nukkuu, anoppi nukkuu...oi oi!! On ihanaa kun on hiljaisuutta... tällaisena kesäaamuna ihana loma takana.. koko perhe kasassa, mies, omat lapset miehenlapset, anoppi ja appiukko, ja miehen exä mukana.. akikki rakkaat, ihana aamua on!
Eilen isutimme ja söimme jäätelö, oi oi.. limua meni lapset uivat, kävimme saunassa... aurinko paistaa... illalla kuu.. yöllä hyttyset inisee, voi tätä ihanuutta!!! Kaikki lapset leikkii ja riitelee.. anoppi huutaa kun vesi on kylmää, appi hakkaa saunaan puita jatkuvalla syötöllä, kun aina loppuu kun on ihanaa saunoa..
Perheessämme on vilkasta, yhteisymmärrys on ihanaa, minä kokkaan, mies ajaa nurmikkoa, anoppi ui ja appi hakkaa puita.. lapset leikkivät ja tekevät hiekkakakkuja yhteisymmärryksessä toistaan tukien...
En vaadi muuta kunhan on perehe kasassa ja lapset leikkii.. oi oi enempää ei tarvi olla kaiken sain ja vähän enemmänkin, lisää sais tulla.. toivottavasti sunnuntai lotossa tärppää!- Bua-hah-haaaaa
Lissulla leikkas sit heti aamusta kii
- lissu olet ty.....
voi v****u kun typerää lässytystä. Tuo on lissu sulla toiveajattelua, joka ei toteudu koskaan .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26717307Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235557- 1162605
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar162106Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361782Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111021- 59962
Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?45914Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32913