Öljynsyönti

volvomiäs

on aikas yleinen keskustelunaihe tällä palstalla.

19

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei hätää

      kunhan ei lisäänny niiinkuin Volvoissa.

    • 2+7=?

      Varsinkin sinulle volvomiäs tämä tuntuu olevan kovin tärkeä aihe kun kaivelet keskusteluja (joiden anti on täysi nolla) jatkuvasti esiin turhilla kommenteillasi.
      Todellisuushan muuttuu täysin kun lisää jatkuvasti turhia kommentteja noihin keskusteluihin ja volvomiäs luo täysin uuden totuuden - eihän keskustelut muuten pysyisi täällä 'ylhäällä' jollei aiheessa olisi se yksi ja ainoa 'totuus' - 'volvomiähen totuus'.
      Niin propagandatyylinen turhien kommenttien lisääminen ja sitten väite että asia on pakko olla totta kun siitä 'niin paljon keskustellaan' ei tietenkään mitenkään voi 'olla väärässä'.
      Toimihan tuo natseillekin Saksassa - ainakin jonkun aikaa ;)
      Stalinkin pysyi pinnalla tovin vastaavilla toimilla :)
      Hyvässä seurassa volvomiäs siis on :)

    • 34

      joku mamman rapamaha spämmaa vanhoja öljy-aloituksia ruutuun

    • Turhaa plätinää

      Sen lisäksi, että ronkit KAIKKI vanhat öljykeskustelut ylös, lisäämällä niihin tyhjänpäivisiä liirumlaarumeita, sen lisäksi avasit vielä uudenkin viestiketjun, jossa siinäkään ei ole mitään kompetenssia vaan tyhjää plätinää.

      Totean jälleen kerran, että tällä volvomieheksi esittäytyvällä kirjoittajalla on lamput vähän himmeenä, osa kupeista puuttuu kaapista, ja kaikki muumit eivät ole tallella laaksossa. Eikä peräöljyjäkään ole vaihdettu syntymän jälkeen.

      • saabimiäs

        Kovin pahastipa tuo taas kalikka kalahti ja koirat älähti.

        Heh heeeeeeeee


    • ei paha, vai?

      2011 Tdi Octavia 26.000km ei tarvetta lisätä öljyä ja huolto 30.000 tulossa.

    • Trabantmiäs

      Niin. Noinhan sen PITÄISI olla, mut totuus kumminki on:

      2011 itäauto 2600km eikä öljytikku enää kastu.

      • 18+6=?

        Niin jos jostain itäauto trabantin saat niin tuo varmasti pitää paikkansa mitä tuossa sanoit :)

        Tämä on taas varmaan joku 'miähen' osoitus siitä että hänen omat väitteet pitävät paikkansa kun joku kirjoittaa jotain ja johonkin vastataan jotain - aukotonta todistelua omille 'faktoille' - juu :)


      • kestä totuus

        Trapbanttimään lukee mitä kirjoitetaan eikä väännä skeidaa. Nyt puhutaan uusista autoista eikä vanhoista DDR tai Neukku tekeleistä.


    • öljyä läikkyy

      se kalikka se taasen kalahti ja pahasti

      vuf...vuf vuf

    • Ent. volvomiäs

      Ja samat keskustelijat keskustelevat keskenään tai itsensäkanssa.

    • Asiallinen mies

      Miksi te alatte melkein heti joko väitellä tai haukkua toisianne ym.
      Jos joku haluaa asiallista keskuskustelua moottorin öljyn kulutuksesta suotakoon se hänelle ilman mitään pelleilyä.
      Omistan itse Octavia 1.4TSI 2010 vuosimalli uutena ostin alle 20000 km ajettu ei ole öljyä tarvinut lisätä mittatikusta tarkastaen öljyä on yhä ylärajaan asti.
      Tässä ainakin yksi yritys asiallisesta kirjoituksesta.
      Kiitos jos kelpaa ilman haukkumis ja mollaus hyökkäystä.

    • ÄÖ

      Kyllä tsi-moottori tunnetusti kuluttaa öljyä niin Skodassa kuin Volkkarissakin.

    • 2.0 TDi

      Kyllähän tuota "kaasuöljyä" kuluu aina ajellessa ja markkinoiden parhaalla autolla tulee paljon ajeltua, ihan huvikseenkin.

    • S60 D5 AWD A -11

      että oikein markkinoiden parhaalla! Mitkähän markkinat? Itel ei muuten autos öljytikkua lainkaan kun oikeis autois joskus vilastaan öljyn taso ihan vaan kuskin paikalta ajotietok näytöltä...

    • Väljät

      itävalmisteiset moottorit nyt vaan on sellaisia.

      • kuckoo

        Mollasit samalla myös Audin. Siinäkin on se sama "itävalmisteinen" moottori.


    • oculi..

      Toinen ocu menossa, vanha pumppusuutinkone vei sen 1.5litraa/30 000km, tämä uusi commonrail TDI ei vienyt ensimmäisellä vaihtovälillä(30 000km) lainkaan, pinta ylämerkissä huoltoon viedessä, erittäin bueno!

    • niihä seon

      oon huomannu saman

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6003
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4772
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      96
      3025
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      26
      2810
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2095
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1506
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1057
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      960
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      764
    Aihe