Yh- isi, jonka poika maailman kovin kotimehun juoja, hauaisi tulla poimimaan jos sinulle jää mustaa tai punaista viinimarjaa pensaisiin linnuille eli haaskuuseen.
Viime talveksi keitettiin 120 pulloa ja loppui kesäkuun alussa=)
Teen vastapalveluna vaikka maton pesua, jos tahdot.
ALUE: TAMPERE 30km (noin kauas ei ihan yhden puskan vuoksi kyllä)
yhteyttä saapi ottaa...
[email protected]
045 23 13 549
Kiitos!
Jääkö marjoja?
jarmopentti
1
140
Vastaukset
- puutarhalainen
Kannattaa käydä laittamassa Tampereen jokaisen siirtolapuutarhan pääilmoitustaululle ilmoitus. Ja pian.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1043078
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on872425- 241966
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221520Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291490Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151395- 87912
Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26907Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62846Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2769