Kimppakämppä/alivuokrahuone/kommuuni/soluasunto Helsingistä

cocotte1

Olen 20-vuotias rauhallinen, rento ja mukava kämppis kelle tahansa, joka sellaista Helsingissä etsii. Asun tällä hetkellä Oulussa, mutta sain opiskelupaikan Helsingin yliopistosta, joten muutto olis edessä ennen syyskuun alkua.

Syy, miksi laitan erikseen oman ilmoitukseni enkä jahtaa vain jo valmiita sellaisia, on se, että mulla on pieni koira. Se tuntuu olevan monelle kimppa-asujalle ylitsepääsemätön ongelma, vaikka omani on ehdottoman kiltti ja vaivaton sekä ainakin yhtä mukava kuin omistajansa. ;) Koira on ikänsä kerrostalossa asunut ja kaikkeen tottunut, mutta elävä olentohan se on, joten kämppisten pitäisi sen läsnäoloa oppia sietämään.

Ensisijaisesti etsin kimppakämppää, jossa vuokra on kohtuullinen, asukkaat mukavia ja koiraystävällisiä sekä sijainti yliopiston keskustakampukseen nähden järkevä. Niin ja jos se jollekin on tärkeää, niin olen tyttö, mutta mulle kämppisten sukupuolella ei ole mitään väliä.

[email protected]

2

510

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taneli84

      Moi

      Mulla olisi huone vapaana Vantaan hakunilassa.Siis kaksiosta toinen. Mulla myös lemmikkeinä 2 kissaa jotka ovat ennenkin asuneet pienen koiran kanssa ilman suurempia tappeluita.
      Taneli Puh: 041-7831761

    • Saramaramurrr

      Moi Taneli!

      Tuliko "cocotte"sun kämppään?

      Jos huone vielä vapaana,niin kiinnostais!!!

      Oon 25v.nuori nainen,Rauhallinen,siisti ja luotettava,kunnioitan toisen omaa.

      Mukana tulis myöskin siisti Kissani.

      Otathan yht:
      [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      373
      4046
    2. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1476
    3. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      95
      1308
    4. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      65
      1104
    5. Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?

      The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass
      Tv-sarjat
      14
      937
    6. Perjantaita!

      Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔
      Ikävä
      58
      917
    7. Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"

      Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise
      Suomalaiset julkkikset
      12
      887
    8. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      38
      880
    9. Ei sua mies varmaan kauheasti haittaa

      Jos otan sut omakseni, tässä lähiaikoina ❤️
      Ikävä
      65
      861
    10. Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua

      Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään
      Ähtäri
      60
      859
    Aihe