Olen 20-vuotias rauhallinen, rento ja mukava kämppis kelle tahansa, joka sellaista Helsingissä etsii. Asun tällä hetkellä Oulussa, mutta sain opiskelupaikan Helsingin yliopistosta, joten muutto olis edessä ennen syyskuun alkua.
Syy, miksi laitan erikseen oman ilmoitukseni enkä jahtaa vain jo valmiita sellaisia, on se, että mulla on pieni koira. Se tuntuu olevan monelle kimppa-asujalle ylitsepääsemätön ongelma, vaikka omani on ehdottoman kiltti ja vaivaton sekä ainakin yhtä mukava kuin omistajansa. ;) Koira on ikänsä kerrostalossa asunut ja kaikkeen tottunut, mutta elävä olentohan se on, joten kämppisten pitäisi sen läsnäoloa oppia sietämään.
Ensisijaisesti etsin kimppakämppää, jossa vuokra on kohtuullinen, asukkaat mukavia ja koiraystävällisiä sekä sijainti yliopiston keskustakampukseen nähden järkevä. Niin ja jos se jollekin on tärkeää, niin olen tyttö, mutta mulle kämppisten sukupuolella ei ole mitään väliä.
[email protected]
Kimppakämppä/alivuokrahuone/kommuuni/soluasunto Helsingistä
cocotte1
2
518
Vastaukset
- Taneli84
Moi
Mulla olisi huone vapaana Vantaan hakunilassa.Siis kaksiosta toinen. Mulla myös lemmikkeinä 2 kissaa jotka ovat ennenkin asuneet pienen koiran kanssa ilman suurempia tappeluita.
Taneli Puh: 041-7831761 - Saramaramurrr
Moi Taneli!
Tuliko "cocotte"sun kämppään?
Jos huone vielä vapaana,niin kiinnostais!!!
Oon 25v.nuori nainen,Rauhallinen,siisti ja luotettava,kunnioitan toisen omaa.
Mukana tulis myöskin siisti Kissani.
Otathan yht:
[email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271984
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001730Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy571380Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?791375Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47936Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51933Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44892- 73866
- 109863