monet kysymykset

eikö ole siis mahdollista sopia ulosoton kanssa su,,a jolla velkaa lyhentää?eli ylityönä saisi kuitenkin itsellekin toimeentulon.tai pääsenkö edes velkasaneeraukseen kun on kyllä kevytkenkäisiä juttuja ja nuoruuden tyhmyyksiä.
5268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Mulla on kans velat sellasia luokkaa hobby hall ym vast. Sekä tietenkin oik käyntikulut vast paavo koskela, eeva vuori jne.
Tuskin pääsemme velkasaneeraukseen, meidän pitäisi olla "kunnon" rikollisia. Luen just tos papereita jossa trelainen venkula, rosvo, muilla rikoksia teettänyt (pelkäsi raukka),
yrittää saneeraukseen, jolloin saisi yli 50.000e
velat anteeksi. Ja mukana olleet maksaisivat hänenkin osuutensa korvauksista.
Voi per***e jos OIKEUS tuollaisen ketkun juttuja uskoo. Kertoo joutuneensa huonoon seuraan, eli täysin muiden syytä kaikki.

Äänestä

Mulla oli tosi "kevytkenkäisiä" velkoja siellä täällä, ja ulosottoonhan ne meni. Olin työtön ja korkoakin kertyi.Mutta kun pääsin töihin,soitin minua "vainonneelle uo-miehelle, ja hyvin hommat eteni.Sovittiin tietty summa kuukaudessa, ja jos jossakin kuussa oli tiukkaa, soitin heti, ja sain maksaa siinä kuussa vähhemmän. Mutta kannattaa pitää kiinni sovitusta, ja pitää rehellistä yhteyttä ulosottomieheen. Ihan ystävällisiä ovat kun näkevät,että ihminen yrittää selviytyä !!!

Äänestä
  • kovasti sopia aikoinaan minäkin.ei edes voinnut keskustella.pelko kyllä ulosotto ihmiseen jäi,ja sen jälkeen en edes halua yrittää keskustella.

    Äänestä

  • espoolainen kirjoitti:

    kovasti sopia aikoinaan minäkin.ei edes voinnut keskustella.pelko kyllä ulosotto ihmiseen jäi,ja sen jälkeen en edes halua yrittää keskustella.

    Ulosottoviranomaisia(kin) on monenlaisia. Eilen sain laskun ulosottovirastosta, mukana oli vireilletuloilmoitus, jossa uutta minulle on Passiivirekisteröinti, Hakijalla on mahdollisuus pyytää saatavansa passiivirekisteröintiä myös
    asian vireilläolon aikana.
    Onko tuttua, mitä tarkoittaa.

    Äänestä

  • espoolainen kirjoitti:

    kovasti sopia aikoinaan minäkin.ei edes voinnut keskustella.pelko kyllä ulosotto ihmiseen jäi,ja sen jälkeen en edes halua yrittää keskustella.

    ..yritit sopia? Minä en nyt voi maksaa palkastani vanhoja velkoja, kun on kertynyt kaikenlaisia uusia hankinta menoja.

    Ei kait sitä ulosottosummaa voi pysyvästi "sopia" pienemmäksi...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ulosmittauksessa kirjoitti:

eikö ole siis mahdollista sopia ulosoton kanssa su,,a jolla velkaa lyhentää?eli ylityönä saisi kuitenkin itsellekin toimeentulon.tai pääsenkö edes velkasaneeraukseen kun on kyllä kevytkenkäisiä juttuja ja nuoruuden tyhmyyksiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu