M4A1 Johdotus Edestä taakse

Tuli ostettua Crane -perä, ja nyt olisin siirtämässä akkua taakse. Kuinka vaikeaa johtojen laitto on taakse, ja mitä osia täytyy irroittaa aseesta?
288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse johtojen vaihto on helppoa. Siihen tarvitsen vain kolvin/juotin, tinaa, leikkurit ja uudet johdot(suosittelen samalla uusimaan johdot kunnon silikonijohtoihin)

Jos et aikaisemmin ole asettasi purkanut, niin kannattaa etsiä ohjeet sillä asetta joutuu purkamaan melko paljon. Tämän lisäksi mechabox pitää avata, joten tähänkin on ensi kertalaisen hyvä hankkia ohjeet.

Jos taas omat kyvyt epäilyttävät, niin vie liikkeeseen/kaveri joka tietää mitä tekee ja pyydä vaihtamaan johdotukset.

Äänestä

Kiitos tästä tiedosta. ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Specc kirjoitti:

Tuli ostettua Crane -perä, ja nyt olisin siirtämässä akkua taakse. Kuinka vaikeaa johtojen laitto on taakse, ja mitä osia täytyy irroittaa aseesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu