...se vie koko käden. Sitä mieltä on osa jyväskyläläisistä tämän rallin suhteen. Eli ralli tulevaisuudessa kokonaan Lahden seudullako muka? Empä usko, mutta pelko on kuulema siellä Keski-Suomessa kova... ainakin jollakin ;( Ihan kiva kyllä kun pääsee Lahtikin rallista nauttii ;) Tosin sieltä tulee miinuksena ryyppyporukat jotka örveltää, mutta ei kai siinä mittään.
Kun antaa pikkusormen...(Lahdelle)
nojjjaa
797
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Se olisi aika kova paikka järjestää rallit paikassa, jossa ei ole tuhansia vapaaehtoisia jotka käytännössä pyörittävät Neste rallia.
Jos siitä alettaisiin palkkaa maksamaan kaikille, rallista ei ikinä tulisi kannattavaa.
Lahdella on talkootyöstä kymmenien vuosien kokemus verrattuna Jyskylään. Salpausselänkisat MM-kisoineen on sellainen näyttö, että riittänee jos se siitä on kiinni. Tuo oli sulta aika epäonnistunut veto, sorry vain.
lahtihan yrittää omia kaiken omiin nimiinsä
mm vierumäki, apulanta....
kuulostat katkeralta?
Sanoisin vaan, että olisi jo aika uusia stadioni ja hyppyrimäet, rakentaa uudestaan.
Ei mitään syytä panikoida, eipä tuo paljoo vetäny yleisöö täällä Lahdessa. Ensin olin innoissani, kun ei tarttenu lähtee Jyväskylään rallii kattoon, mutta täällä oli jotenkin valjua toi meno.
Valjua on meno ja valjummaksi muuttuu koko kylä jos ei tapahdu kehityksen askelia. Nyt on Lahdella miljoonan dollarin paikka. Koska emme ole yliopistocity pitää panostaa väestönkasvun eteen. Eli matkakeskus ja muut suuret hankkeet toteutukseen ettei lähden väestönkasvu miinukselle. Ja Lahtea aina haukutaan ha syy on vain siinä ettei ole yliopistoa, huhheijjaa. Tehdän jättimäinen kuntaliitos ja vaaditaan yliopistoa lyöden nyrkkiä pöytää. Ihan oikeasti Lahdella olisi mahdollisuus se saada, viimeistään jättimäisen kuntaliitoksen ansiosta. Lahti ainoa suurkaupunki jolla ei yliopistoa ole (väkiluku kasvaisi heti kymmenillä tuhansilla ja yrityksiä jne virtaisi tänne heti jos saataisi yliopisto) Hyvä paikka muuten, best sijainti, motari ja oikorata annettu kuin lahjaksi. Nyt olis aika Lahden päättäjien ottaa itteään niskasta kiinni ja tehdä jotain itse!