Kilpatanssia Helsingissä?

Onnistuuko kilpatanssikurssille meno 35 naiselta ilman paria Helsingissä?
Lavatansseja hallitsen aika hyvin jo, mutta...löytääkö parin kurssilta? vai pitääkö tässä lähteä parin hakuun ;) help me
172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllähän kurssille meno varmasti onnistuu, jos vain löytää perille :) Huono vitsi, ymmärrän pointtisi. Ja pakko rehellisesti sanoa, että kyllä se voipi olla hieman haasteellista ja tuuripeliä, siis parin löytyminen.

Yksinkin kurssilla harjoittelu antaa tottakai jonkin verran, mutta kyllähän se pari hyvä olisi. Tuossa ikähaarukassa suurin osa tulee oman parin kanssa.

Joten suosittelen parin aktiivista hakua jo ennen kurssille menoa. Kannattaa ehkä kysellä lavalla olevilta tutuilta viejiltä, onko innostusta ja kiinnostusta. Sittenhän on nämä tanssijan tulospalvelimen ja tanssinetin parihakuilmoituskanavat, mutta en tiedä, kuinka hyvin ne toimivat. Ja taitaa olla vain niin, että tuolla kilpapuolellakin miehet ovat kortilla, niistä hyvistä viejistä puhumattakaan.

Itsekin mahdollisesti jatkan syksyllä E-luokan harjoituksissa, eikä ole ns. vakiparia ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rumbatar kirjoitti:

Onnistuuko kilpatanssikurssille meno 35 naiselta ilman paria Helsingissä?
Lavatansseja hallitsen aika hyvin jo, mutta...löytääkö parin kurssilta? vai pitääkö tässä lähteä parin hakuun ;) help me

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu