Ajattelin hommata uuden netin, joten olisko tämä welho hyvä nettipelaamiseen?
Tavoittelisin ainakin hyvää pingiä, ja nopeaa sivujen lataamista.
Nykyään minulla on tämä (surkea) saunalahden mökkylä joka pätkii joka sekunti (olisiko syy se, että kotonani on kaksi mokkulaa?).
Olisiko tämä hyvä: DNA Welho Laajakaista M 40M? En vain ole varma toimisiko se täällä jyväskylän syrjäseudulla, joten mielipiteitä ja neuvoja, kiitos.
Welhon hankinta?
6
441
Vastaukset
- huserduser
Welho liittymät ovat saatavilla vain pk-seudulla
- huserduser
Anteeksi, näyttää siltä, että DNA:n uudistuksen jälkeen ei ole enää pelkästään DNA:n tai Welhon liittymiä vaan DNA Welhoja...
Nyt onkin sitten kaksi keskustelupalstaa (DNA, Welho), jotka käsittävät vain yhtä laajakaista lafkaa - sesiitäwelhosta
" En vain ole varma toimisiko se täällä jyväskylän syrjäseudulla,.."
Onni onnettomuudessa jos ei toimi.
Säästyt monelta harmilta.
Minulla on (vielä elokuun) Welhon 110mb liittymä.
Viimeisen 2vk nopeus on ollut 20-30mb.
Welho/dna asiakaspalvelun mielestä se on ihan normaalia:))) - klooni123
No mikä netti olisi hyvä tänne landille?
- S.E....la
Noh, ainakin Muuramessa Sonera on toiminut ihan ok.
- DNA+Welho=ongelmia
Jos voit ottaa jonkun muun kuin Welhon - ota ihmeessä. aivan pas... ei voi muuta sanoa. Pätkii ja nopeuslupaus on vain lupaus.
Viimeksi oli 12.8 ilta ja 14.8 aamu välin kokonaan poikki sekä viime sunnuntai iltapäivästä lähtien poikki - en aamulla viitsinyt kokeilla. Mitään tietoa katkoista ei saa, viimeksi sain vastauksen - no sillä alueella oli kuulemma jotain vikaa...muuta selitystä tai hyvitystä ei kuulunut.
Eli kierrä kaukaa jos et halua ongelmia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs491354- 1601166
- 611037
- 8892
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli200889- 12822
Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää27786Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä51781- 346758
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti89746