Hieno homma että Helsinki suuressa viisaudessaan poistaa kaikki laiturit alueelta. Niistähän voi mennnä uimaan ja hukkua. Varsinainen mätäkuun juttu. Ps. pukukopit unohtuneet paikalleen. Ja telttailukin Luukista kielletty
Vastaukset 4
- kituutetaan vaan
Simmosta se nykyään on, säästää pitää monissa asioissa.
- luukkija
hyvin monet ovat tätä samaa ihmetelleet, että laiturit viedään. seuraavaksi ei ole pääsyä koko alueelle. eiköhän tässä enemmänkin ole rahasta kiinni. annetaan kuitenkin helppo selitys, että eu kieltää. laiturien huolto vie muutaman euron vuodessa.
- valituskannatti
Ei niillä laitureilla ollut mitään kunnollista käyttöä, hyvä kun veivät. Kerran joku köyhä oli uimassa, tein siitä valituksen, niin ottivat onkeen ja poistivat laiturit.
- jkk11
Uusi EU direktiivi kieltää kaikki laiturit missä ei ole valvonta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46717
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487