Lopen yölliset mopo/kevarihäiriköt.

Alkuasukas-69

Kirkonkylän keskustassa 5-6 poikaa rällää ajopeleillään häiriten asukkaita. Kiva nukkua näin helteena, kun ikkunat jne on pidettävä auki ja ulkoa tulee bensan katkua ja etenkin moottoreiden pärinää.

Kuka on moisen villityksen keksinyt?

5

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VoiHyväTavaton!

      Isäs keksi, mut sit sillä kävikin vahinko, jonka seurauksena sinä tulit maailmaan.

    • Millaset vanhemmat?

      Joo on niitä mopolla ajajia ja -keulioita täällä Läyliäisissäkin. Pistäytyis joskus poliisit vaikka ihan vaan sattumalta niin kortittomat pikkukakarat saattaisvat vähän pelästyä.. Sääliks käy kun noilla ressukoilla ei ole muita harrastuksia kuin mopohäiriköinti kylällä.

    • Läykkä.......

      Kyllähän poijaat ajella saa mutta onko ihan pakko siinnä yhessä paikkaa kurnuttaa niitä Mopoja ja kevareita?! laittakaa edes pakarit kuntoo ennen kuin jollain oikeesti palaa hihat ;)

    • mnso

      Missä nuoriso, siellä vain, ainoastaan, pelkästään ja vain ei mikään muu kuin satamaksimaaliprosenttinen megatason ääriOngelma. Isolla O:lla.

    • poronpersaus

      lopella nähty hirvi,pitää meteliä edetessään,soittakaan poliisit ampumaan se

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      97
      3533
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      23
      2872
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      112
      2431
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      43
      1875
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      242
      1623
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      41
      1555
    7. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1547
    8. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1350
    9. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1316
    10. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1191
    Aihe