Kirkonkylän keskustassa 5-6 poikaa rällää ajopeleillään häiriten asukkaita. Kiva nukkua näin helteena, kun ikkunat jne on pidettävä auki ja ulkoa tulee bensan katkua ja etenkin moottoreiden pärinää.
Kuka on moisen villityksen keksinyt?
Lopen yölliset mopo/kevarihäiriköt.
5
297
Vastaukset
- VoiHyväTavaton!
Isäs keksi, mut sit sillä kävikin vahinko, jonka seurauksena sinä tulit maailmaan.
- Millaset vanhemmat?
Joo on niitä mopolla ajajia ja -keulioita täällä Läyliäisissäkin. Pistäytyis joskus poliisit vaikka ihan vaan sattumalta niin kortittomat pikkukakarat saattaisvat vähän pelästyä.. Sääliks käy kun noilla ressukoilla ei ole muita harrastuksia kuin mopohäiriköinti kylällä.
- Läykkä.......
Kyllähän poijaat ajella saa mutta onko ihan pakko siinnä yhessä paikkaa kurnuttaa niitä Mopoja ja kevareita?! laittakaa edes pakarit kuntoo ennen kuin jollain oikeesti palaa hihat ;)
- mnso
Missä nuoriso, siellä vain, ainoastaan, pelkästään ja vain ei mikään muu kuin satamaksimaaliprosenttinen megatason ääriOngelma. Isolla O:lla.
- poronpersaus
lopella nähty hirvi,pitää meteliä edetessään,soittakaan poliisit ampumaan se
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 931494
- 741344
- 501267
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041168- 511145
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9945- 36807
- 60751
- 49744
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41715