Suunnittelen muuttoa kauas maalle, josta joudun muuttamaan kesäajaksi (1.5.-31.10.) työni takia Helsingin lähelle. Mihin voisin parkkeerata asuntovaunun (hankinnassa) tuoksi ajaksi ja asustella rauhassa mukavuuksin varustetulla leirintäalueella suht lähellä stadia? En harrasta alkoholismia enkä muita riekkuvaisuuksia, joten arvostan rauhaa ja siisteyttä. Ymmärtääkseni monet leirintäalueet eivät halua raksa-reissumiehiä asiakkaikseen. What to do?
Sesonkiasumista vaunussa
3
206
Vastaukset
- atlatl
Rastila on Helsingissä,mutta levottoman paikan maineessa.
Espoon puolella on Oittaa,joka on paljon rauhallisempi.
Leirintäalueet lienevät saaneet juopoista raksamiehistä tarpeekseen,mutta onko se ammatti pakko ilmoittaa heti kättelyssä??
Ja sano heti aluksi ettet juo ja rieku...
Ja jos paikkasi ja laskusi maksat,niin eipä liene nokan koputtamista.
En vain ole varma,onko Oittaa auki pidemmälle kuin syyskuun loppuun....
Mutta sehän selviää katsomalla netistä. - Helsingin kalasatama
kyseisessä paikassa on muitakin vaunuja joten kyllä sinne joukkoon mahtuu kun osaa käyttäytyä kyseisiä asukkeja kunnioittavalla tavalla eli mainitse ääneen mitään mustaa.
- kortteeri'
Helsinki on laaja alue. MIssä päin on työkohde/kohteet. Sen mukaan valitse asuinpaikka. Onhan noita pihaleirintöjä, leirialueita, SFC alueita ja matkaparkkeja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?821584Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,141024Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.96930Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79922Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51734Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot141699- 53674
- 81670
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs48651Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv51651