Kuka tietää ? Onko joku nähnyt? Kaipaan häntä koska täällä on pimeää.
Missä on armas?
Missä on armas?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei tää ole kuin naituja miehiä ja sit näitä naisia vihaavia...onnea kuitenkin
ýrityksellesi,,,,,tapahan se on tuokin :))
Toivoisinpa todella et joku yksinäinen ottaisi onkeensa viestisi . Mitä te panttaatte, eläkää vielä kun siihen on mahdolliisuus, hauutuumaalla se on myöhäistä!
Tulkaa esiin yksinäiset ja kirjoitelkaa vaikka tälle palstalle, unohtakaa kieliopit, tulkaa esiin ja kertokaa mitä haluisitte jne...
Miten monista viesteistä huomaa yksinäisyyden, älkää herren tähden olko yksin...lukekaa pailallissanomia ja menkää tapahtumiin mukaan!
Siis aloitukseen, tulkaa esiin...ja tapailemisiin :))
kuka heevetti jo ehtio miinuksia laittaan? kai sulla näppäimetkin toimii, jos olet jotaimieltä...ylipääätäääään????
Elä sie raevoo, oo silleen nätisti.
Lukijathan pölkää sinnuu.
Ihana sana "pölkää" sinnuu. Lukemansa pitää todella ajatella kahdesti tällä iällä, sillä ensin muistelin tuon sanan pitämiseksi/tykkäämiseksi, kunnes muistin, että pelkäämisestähän on kysymys.
Olisi todella viisasta, jos emme tyrmäisi kirjoittajia, jotka selvästi kaipaavat juttuseuraa, siis kontaktia edes johonkin ulkopuoliseen, jonka kanssa voi vaihtaa mielipiteitä.
Elän itse umpiossa, siis yksiössä, sillä menetin kaikki ystäväni mieheni myötä.
Mietin usein, voiko ihmisestä tulla hullu ja erakko, jos 6-vuotta vain lueskelee kirjoja, täyttää ristikoita ja sudokuja, pelaa jokapäivä Spider-pasianssia heti herättyään, kun juo aamukahvin. Lehdet luen netistä siinä samalla avauksella, joten en tiedä, enkä haluakkaan enää tietää paikkakunnan tapahtumista.
Kauppaan menen pakosta ja nytkin on jääkaapissa kaalinkerä, puolikas grillimakkaraa ja eilisen kaurapuuron jämät itse paistamiani sämpylöitä 2 kpl.ja jämät homejuustoa ja oltermannia. Mutta tänäänkän en mene kauppaan, koska minua ahdistaa pukea päälleni asialliset vaatteet ja lähteä ulos.
Olen kuullut, että vankilasta vapautuneilla on vaikeuksia sopeutua yhteiskuntaan, riippuen tietenkin tuomion pituudesta. En kerrokkaan, että se oli naapurini,(no, olihan se 7-pv lehdessä kuvineen"Espoon hienosto korttelissa j.n.e.) vaan eräs tuttavani, joka sai 12-v huumekaupoistaan. Toisen naapurin läsnäollessa oli heitellyt rahojaan takkatuleen heidän illanistujaisissa.
Niin, mitä minun pitikään kertoa yksinäisyydestä? Vangillekin vietiin loppuksi vaimo "yksityis" huoneeseen ja kotilomia sai. Minulla ei ole, eikä tule ystäviä, sillä ystävyysverkon luominen yli 60 on mahdotonta, jos se pitää "rakentaa" ihan alusta..
Näitäkin mietin, siis näitä tappajia, että onkohan heidätkin jätetty yksin omituisine ajatuksineen, jotka sitten sairaassa mielessä saavat ylivallan?Onkohan todellista tutkimusaineistoa mieliala extr. lääkkeistä, kuinka ne vaikuttavat?
Entäs itsemurha potilaat, joista ei kirjoitella lehdissä kuin muutamista, jos sattuukin olemaan kuuluisampi sukulainen, mutta paljon niitä tapahtuu vuosittain ja sen voi tarkastaa Tilastokeskuksen sivuilta.
Paavo Väyrynenhän teki tämän kuuluisan kysymyksen;"voiko v....seen kuolla"? Minä kysyisin; voiko yksinäisyyteen kuolla, esim. alkaa miettimään itsetuhoisia ajatuksia? Milloin on yksinäisyyden mitta täysi?
Eiköhän tuo yksinäisyyden mitta ole täysi kun tämä vaellus päättyy.
Onhan jollain toisenlaisia versioita, ja etenkin papeilla ja poliitikoilla, jotka luulevat keräävänsä kaikki veronmaksajien rahat omiin taskuihinsa.
Urmas, armas, kippuravarvas. :))
Tuoll'ha hää juoksi meidän ohi tuhatta ja sataa, ikään kuin koukaten.
Taisit olla hänelle turhan pahana? :(
Laita lyhtyyn tulta, ei ole mörköjä muualla, kuin meidän mielikuvituksessamme.
Miepä lähenkin hänen peräänsä ravaamaan, ja kerron, että kaipaat sydän räytyen.
Jospa poikakulta saa pian suukon sulta?
.
Voi sinnuu höpönassuu,siul se pää on ku partaveitti.
Lempparini.
No, voi, sinnuu, jos mua joku kehtoo kehua, en voi kuin peitetyllä yhdellä silmällä lukea.
Hävettää. Olen sen verran tollo.
.
Siellähän se on keskellä ulappaa ....kivellä mopon kanssa, kuin entinen pastori.
Amandalle sanoisin. Hautuumassa ei tule kyllä sitten riitaa, on niiiin yksimielistä porukkaa että.
Niinhän se on, miksei ihmiset tohdi löytää toisiaan? Jutustellen ja sitä kautta. Tää on monia ihmisiä joita haluisin nähdä ihan oikeesti, ovatko he sellaisia kuin olen mielikuvissani olettanit?
Joo, toivon sydämenipohjasta ettei sinne hautuumaahan tarveis mennä yksinäisenä, olisi ees yksi joka muistaisi. Olkoon ettei kukaan olisi niin yksin.
Haluisin kuitenkin jokusen ajan olla mun lähipiirin mielessä...kun kutsu käy!
Arska nousee taas aamulla, idästä
Itä edellä aamuun .
Ei ole näkynyt, mutta kohta se tulee kunhan selviää krapulasta.