Onkohan pyhäjärvellä

tilitoimistoja jotka ei ole sotkeentuneet politiikkaan, haapajärvellä kyllä on, eikai sillä niin väliä ole missä kunnassa tilitoimiston kotipaikka on, kun vaan ei ole poliittinen, pitänee harkita missä asioitaan hoidattaa
12153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ihan sama, minne sinäkin tilis viet. Onhan se haapajärvi lähempänä.

Koetatko vaarantaa toisen ammattia. Aikalailla ala-arvoista.

Kuulutko Lentokenttä sotkujen piiriin, vai onko sinulla muuta pimitettävää-

Äänestä
  • hesjoella ei oo muutakuin myllylän hauta ja velkaa!!!!!!!!

    Äänestä

Haapajärvellä ainakin tilitoimistoasiat hoidetaan ammattitaidolla.

Äänestä

sinne vain ja liitokseen. Haapajärvi on POP. Sitähän te hamuatte, te liitoskamut.

Äänestä

Tilitoimistonhan tulisi olla puolueeton. Ei pelaa Pyhäjärvellä. Ammattitaitoa taitaa olla, mutta siihenpähän se loppuu.

Äänestä

Turha on kenenkään leipäpuuhun tarttua ja pommittaa.
Luottamustehtävä on ihan toinen juttu, sitä hoitavat niin herrat kuin narritkin. Yksityisiä ovat. Annetaanpa heidän tehdä töitään ja keskustellaan näistä kaupungin asioiden hoidosta.
Sehän tässä mättää.
Ovat saaneet luottamusta, niinhän täällä on maajusseja. Mitäs heidän osaamisensa on?
Ei pidä sotkea asioita asioista.

Äänestä
  • Miksi aina joka asiaan, joku viisas vetää lentokentän en tiedä mitä tekemistä on lentokentällä ja jos, joku tiedustelee eri tilitoimistojen perään, niitäkin palveluja kannattaa kilpailuttaa on muuten isoja eroja, samoista asiakkaista ne kaikki palvelujen tuottajat kilpailevat näin , kun eletään markkinataloudessa, monet asiat vaikuttaa kenen palveluja käytetään

    Äänestä

koetahan olla ihan niinku näsäviisas!!Höh,höh!! Joku täällä yrittää myös viisastella. Areena on vapaa, että markkinoi vain, ihan vapaata
onhan meillä siellä Komullakin yksi tilitoimisto, että on valinnanvaraa. Se on hyvä.

Äänestä
  • Missä se Komu on, mikä tilitoimisto siellä on, kiinostaa

    Äänestä

Ja aika paljon edullesempi vaihtoehto.

Äänestä

Hoh- Hoijakkaa!!

Äänestä

Suutari pysyköön lestissään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kyllästynyttääl kirjoitti:

tilitoimistoja jotka ei ole sotkeentuneet politiikkaan, haapajärvellä kyllä on, eikai sillä niin väliä ole missä kunnassa tilitoimiston kotipaikka on, kun vaan ei ole poliittinen, pitänee harkita missä asioitaan hoidattaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu