Miten noissa silmää hivelevissä rakennuksissa yleensäkään saa myydä kalaa? Onko riski? Uskaltaisiko ostaa? Savulohen suurkuluttajana tekisi mieli kalaa, mutta tässä tapauksessa jo rakennukset, ovat luotaan työntäviä. Kertokaa, oletteko ostaneet ja mikä laatu?
Humppilan Lohi.
11
695
Vastaukset
- Atlanin Lohi
Lohi on lohi ja mainitsemasi lohi on vain kirjon palikkaa .
- skata
Kaksi vuotta ohiajaessani erehdyin ostamaan lohen tästä paikasta, mutta se maistui ihan mudalta, heitin roskiin. Tänä kesänä en ole havainnut siellä mitään toimintaa. Ainoa onkija on ruosteinen henkilöauto, joka siellä kalastelee. Onkohan öljyt ja polttoaineet jo maastossa?
On sen verran törkeän näköinen paikka, että ihmettelen, miten kunta antaa sen olla parhaalla näköalapaikalla? Lentokenttiä vaan suunnitellaan ja muuta utopistista ja tälläinen häpeällinen "virkistyspaikka" saa lojua ilman käyttöä ja hoitoa.- Siehä sälli oot,
eipä ole aikoihin kukaan näin asiallinen kirjoittaja ollut tällä palstalla. Sellainen juttu on alueella liikkunut, että aikoinaan tähän lohihankkeeseen olisi saanut huomattavat tuet. Ja niitä apuja olisi tullut useastakin eri paikasta. No, sitten vaan rakennettiin mahdollisimman halvalla, että rahaa jäi muuhunkin hommaan. Juttujen mukaan ollut vain rahanhankintakeino. Sitä ei kukaan kerro, että kuka sen alkaisi nyt purkaa. Varmaan jo määrätyt pitovuodet täynnä, koska toimintaa ei ole. Järkyttävän rumat ne rakennukset kyllä on ja kuten sanoit "Humppilan parhaalla paikalla". Luulisi kyllä kunnan päättäjienkin sen huomaavan, vai onko sitten kotiolot niin samankaltaiset, ettei vaan huomaa?
- Humppilan piimää
Eikös se ole eco-logistiikkaa parhaimmillaan :))) Kuntahan on muutenkin jo touhunnut itsensä naurunalaiseksi .... lentokenttä ja tuulivoimalat vierekkäin :)))
- Just, piimää,
koska
pitkäaikainen kunnanjohtaja siirtymässä nyt vapaille. Naurunpaikka ei ole myöskään kunnan rakennusmestarin poismeno. Järkyttävä kunnalle ja kuntalaisille. Rakennusmestari teknisessä toimistossa oli ja on korvaamaton. On tässä nyt uudelle Kunnanjohtajalle samat alkulähdöt kuin Obamalla aikoinaan, Vaikeita asioita tiedossa. Vanhat ihmiset eivät pääse eläkkeelle. Täytyy jaksaa, että nuori polvi, voi nukkua aamuisin. - Järkyttävät
Just, piimää, kirjoitti:
koska
pitkäaikainen kunnanjohtaja siirtymässä nyt vapaille. Naurunpaikka ei ole myöskään kunnan rakennusmestarin poismeno. Järkyttävä kunnalle ja kuntalaisille. Rakennusmestari teknisessä toimistossa oli ja on korvaamaton. On tässä nyt uudelle Kunnanjohtajalle samat alkulähdöt kuin Obamalla aikoinaan, Vaikeita asioita tiedossa. Vanhat ihmiset eivät pääse eläkkeelle. Täytyy jaksaa, että nuori polvi, voi nukkua aamuisin.rakennukset, tosiaan. Eikö kukaan mahda asialle mitään? Toivottavasti, nyt tulevissa kunnallisvaaleissa, saataisiin joku uusi kasvo päättämään asioista. Ja sellainen, joka saisi Humppilan parhaan paikan siistiksi.
- japa 78
Just, piimää, kirjoitti:
koska
pitkäaikainen kunnanjohtaja siirtymässä nyt vapaille. Naurunpaikka ei ole myöskään kunnan rakennusmestarin poismeno. Järkyttävä kunnalle ja kuntalaisille. Rakennusmestari teknisessä toimistossa oli ja on korvaamaton. On tässä nyt uudelle Kunnanjohtajalle samat alkulähdöt kuin Obamalla aikoinaan, Vaikeita asioita tiedossa. Vanhat ihmiset eivät pääse eläkkeelle. Täytyy jaksaa, että nuori polvi, voi nukkua aamuisin.Jokos Humppilaan on uusi rakennusmestari saatu??!
- Ei mitään infoa,
japa 78 kirjoitti:
Jokos Humppilaan on uusi rakennusmestari saatu??!
eikä varmaan tulekaan. Aika salaista touhua. Entistä rakennusmestaria vaikea korvata.
- Anonyymi
Ei mitään infoa, kirjoitti:
eikä varmaan tulekaan. Aika salaista touhua. Entistä rakennusmestaria vaikea korvata.
Just.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Just.
Älkää nyt enää jaksoko Lohilammikoista. Oli puhallus. Raha käytetty muualle. Esim. lintutorneihin. Se siitä. Ainoo vaan että Humppilan Kunta sai kärsiä niistä karseista näkyvistä rakenteista 2-tien varressa. Hauskaa Vappua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älkää nyt enää jaksoko Lohilammikoista. Oli puhallus. Raha käytetty muualle. Esim. lintutorneihin. Se siitä. Ainoo vaan että Humppilan Kunta sai kärsiä niistä karseista näkyvistä rakenteista 2-tien varressa. Hauskaa Vappua.
Nyt on alue siisti ja hyvä mestari kunnassa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as442978Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna232874- 462683
- 562548
Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.582448Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)482440On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle532161Pohdinttavaksi
No siis, saiko yrityksen toimitusjohtaja potkut vaiko älysi ihan itse jättää nimellisen tittelin ettei maine enää enempä782128- 692028
- 452022