Viime viikonloppuna,mitä porukkaa festivaaliareenalla? Laulua kuului. Sanoista ei saanut selvää.
Varjo vestivaalit?
6
411
Vastaukset
- Pether pan
Helluntalaiset hihhuloissivat vaan. Ei sen kummimpaa.
- pelimammipellavapää
Miks ne tulee ulos mesoomaan? Onhan niillä omat tilat miks pitää tulla häiritteen muita? Kyllä babtistit piti melkosta ääntä festareilla,miks ihmeessä mikkiin pitää huutaa? Jos elää jumalaa lähellä hän kyllä luulis kuulevan normi puhetta? Nyt ei siltä vaikuttanut. eipä silti...kunhan sanon mielipiteeni,mahtuu kaustiselle vaikka mitä.
- Vaihtelun vuoksi?
Kaipa ne hakee tuollaisista erikoisemmista ulkotiloista vaihtelua ja jotain erityistä fiilistä. Huutaminen, kuten käsien heiluttelu ja vartalon huojuttelukin, kuuluu baptistien ja helluntailaisten kulttuuriin. Amerikasta omaksuttu.
Ihan ok-vierailu mielestäni, mikäli maksavat kohtuuvuokran tilan lainasta.
- Arsnikki
Jaa, a heti, kun on joku hengellinen tapahtuma, niin ei uskovat ihmiset on heti valittamassa, että tilaisuus häiritsee.
Jos tuon hengellisen tapahtuman tilalla olisi ollut joku maallinen tilaisuus, niin eivätpä nämä samat valittajat olisi mitään valittaneet, vaan enemminkin olleet hyvillään ja mielissään.
Minä olin sunnuntaina tuolla tuolla tapahtumassa, eikä siellä mitään hirveää melua ollut, ihan rauhallinen tilaisuus.
Ihan vaan vinkiksi niille tapahtuman melusta valittaneille.
Tulkaapa kaustislaiset joskus tänne Kokkolaan, kun täällä on tämä mustakari memories tapahtuma, niin käsityksenne häiritsevästä tapahtumasta muuttuu.
Sieltä vasta melua kuuluukin yli 3 kilometrin päähän saakka ja siellä se meluaminen aloitetaan klo 22.00 jälkeen ja meluavat koko yön.
Ei teidän tarvitse mennä lähellekään Mustakaria, niin joudutte kuuntelemaan tuota möykettä, joka kantautuu kauas tuolta mustakarin musiikkitapahtumasta ja tapahtuma kestää koko viikonlopun. - Antaa kaikkien kukki
Asun 100metrin siis metrin säteellä vestarialueesta enkä kuullut mitään normielon ääniä kummempaa . Taitaa taas olla joku veteliläinen valittamassa kaustisen palstalla . Sama valittaja joka kertoilee negatiivisia juttuja milloin kissoista koirista hiihtäjistä jne... aina voi valittaa . Olisit menny sanomaan sinne areenalle jos ääni häiritsi.
- hinkkit
Kansanmusiikkisäätiölle esitetään avustusta.Ehkä saadaan äänentoisto kuntoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1126945KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3916621Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei653337Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521282889Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092484Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään382039- 1251834
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211697Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821367- 741257