Kun käytän nettiä puhelimella, niin pitääkö siinä tyhjennellä jotain muistia joskus? puhelin on c5-03? Kiitos taas!
puhelimen välimuisti?
...........
10816
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Riippuu että mitä selainta käytät? Nokian omaa vai Opera mobile 11?
Ei sitä välttämättä tartte jos sulla ei ole muistipulaa niinkuin mulla,se nokian vanha selain(onko käytössä) ei kerää välimuistiin juur mitään joten sitä ei juuri tartte..toisin on tämä uusi anna selain jonka sinäkin saat jo siihen päivityksellä,aina kun surffailen nokian uudella selaimella täytyy välimuisti tyhjästä sieltä kun vapautuu yleensä peräti 10-15 megaa jos pyöriny isoilla sivuilla mikä on paljon näissä vehkeissä ..operasta ei juuri tartte tyhjää sitä ollenkaan joskus ..seuraa muistin tilaa
Olen päivittänyt puhelimen äskettäin, että kai on se uusi selain tässä. Mistä se löytyy, miten tyhjennetään välimuisti? Yritin ladata sitä opera selainta tähän, huonolla menestyksellä. Ovi storesta klikkasin sitä ja viesti tuli puhelimeen....mutta, ei se lataa sitä, ei millään. Se ei minusta edes ala ladata.
se löytyy kun´klikkaat sitä avaimen kuvaa eli asetukset>yksityisyys>poista yksityiset tiedot>välimuisti...muista huvikses kattoa mikä on puhelimen muistin tila ennen ja jälkeen välimuistin tyhj. näin voit todeta kuinka paljon sitä palautu..
m.opera.com sivulta kannattaa ladata uusimmat operat suoraan puhelimeen,menee taatusti laitteeseen,mene siis kännykällä tuohon os.
Operan voi ladata myös menemällä tänne Nokian selaimella: m.opera.com ja sieltä Opera mobile.
Miten muuten uusi Symbian Anna selain erottuu ulkonäöltään vanhasta selaimesta?
Vähän vaikee selittää kun en oikein muista sitä vanhaa mutta karun harmaa tää uus on,tuossa vähän vilahtaa se harmaa pohja mistä valitaan kirjmerkit sun muut,ulkönäkö on kyllä huono
http://www.youtube.com/watch?v=zXiXR2hAPL0&feature=related
http://www.mattikallio.com/wp-content/uploads/2011/07/wpid-symbian-anna-browser-1.jpg
^^ Tuossa on selainten eroavaisuudet. On muuten paljon kätevämpi tuo Anna-selain.
Niin on. Itse olen tottunut myös käyttämään tässä LG kännykässä Opera selainta, koska se on niin hyvä. Teempä testin tällä viikolla Nokia N8 selain ( Siis vanha) Vs Lg Optimus 2X oma selain. Toistan testin myös sitten kun Anna päivitys tulee. Lähetän siitä sitten Youtube linkin.
Kiitos, kokeillaan!