Mun hiiri ei toimi?

Mulla on tällänen HP kone. Sen kosketushiiri ei toimi. Jos koitan liikuuttaa sitä se ei vaan reagoi, siihen mitenkään. Siinä palaa, sellanen pikkuinen valo vasemmassa ylänurkassa.
114195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ja konees on HP Pavilion? jos on niin siinä on hiirellä virta nappi hiiren viressä. painappa sitä?

Äänestä

ajurit uudestaan tai ajurit kokonaan pois, on tepsinyt hp:n laajoihin tasohiiriongelmiin.

Äänestä

Mikään noista ei toiminut.

Äänestä
  • Se valohan just tarkottaa että tasohiiri on poistettu käytöstä. Tarvitset ulkoisen hiiren että voit ottaa sen uudelleen käyttöön hiiren asetuksista.

    Äänestä

Käyttiksen uudelleen asennus saattaa myös auttaa. Mutta jos ei auta, niin se on todennäköisesti rikki.

Äänestä

Vitosella saa ulkoisen hiiren, kympillä jo hyvän sellaisen.
Ei kannata kauan miettiä turhia vaan hankkia sellainen.

Äänestä

meikäläisellä kävi sama moka! HP PROBOOK 4530s- läppäristä hiiri ei liikahda ja yläkulmassa oranssi valo! sammutin konetta ja käynnistin uudelleen ja edes usb- liitännäinen hiiri ei toimi!! mitäs nyt?

Äänestä

Minulla se valo syttyy/ sammuu kun napautaa stä kohtaa pari kertaa sormella.

Äänestä

Lukekaa tolvanat ne käyttöohjeet.

Se valo on just sen hiiren toiminnan merkkivalo, napauta siitä valon päältä sormenpäällä niin sen pitäis alkaa toimimaan ja valon pitäis sammua.
Voi vaatia aika voimakkaan napautuksen.

Senkin avuttomat taulapäät.
Vipunenkin neuvomassa uudelleen asennusta, voi wattu sanonko mitä, no en sano.

Äänestä
  • Kiitos neuvosta, se auttoi. Hienoa, kun ongelmat ratkeavat netin välityksellä.
    aurinkoiset terveiset !

    Äänestä

  • Vanhatolvana kirjoitti:

    Kiitos neuvosta, se auttoi. Hienoa, kun ongelmat ratkeavat netin välityksellä.
    aurinkoiset terveiset !

    Saa täällä joskus oikeaa tietoa , usein huulen heittäjiä on vastaus sitä sun tätä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Apua!!:(( kirjoitti:

Mulla on tällänen HP kone. Sen kosketushiiri ei toimi. Jos koitan liikuuttaa sitä se ei vaan reagoi, siihen mitenkään. Siinä palaa, sellanen pikkuinen valo vasemmassa ylänurkassa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu