jaguar xjs vm 98

palle27

Sain hyvän tarjouksen jageen omastani vaihdossa mutta riittääkö se. mielenkiinnosta kysyisin asinantuntijoilta paljonko pitäsi mielestännä välirahan olla jotta voisin korjata koeajamani jagen ajettavuudeltaan samalle tasolle kuin saman ikäinen audi a6 v6 tiptronic 150 ajettu.
Ymmärrän että perustekniikkaa ei helposti muuteta mutta voisiko jousituksella ja iskareilla tehdä jotakin jottei auto pokkoilisi jo yli 160 nopeuksissa sinne tänne. varsinkin jarrutukset yli 180 alkoivat tuntun hakuammullanta.

Kuka vain tuntee Jaguarit niin voisi ystävällisesti vastata kannattako vaihtoa lainkaan.
Jaguar on -98 3.2 xjs

3

262

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin mikä auto?

      Jaguar on -98 3.2 xjs
      Ei tuollaista autoa ole edes olemassa. Äläkä nyt ainakaan kysy vertaamalla jotain etuvetoista halpisautoa tähän miesten takavetoiseen autoon. Vastaus voi viipyä, sikäli mikäli tällä palstalla yhtään aitoa Jaguar-kuskia löytyy.
      Jos jaguar ei samanikäisenä muka yllä jonkin etuvetoisen ompelukoneen tasolle, on autossa jotain pahasti vialla. Älä osta.
      Muuten minkä tarjouksen sait? Joudut todennäköisesti maksamaan vähintään 10.000 euroa väliä.

    • Ääliö?

      Audikuskit ovat vähän kuin tojokuskit jotka sekoilevat kaikkien automerkkien palstoilla kehumassa sitä omaa paskaansa. Miten Audi etuvetoisena voi ikinä olla ajettavuudeltaan takavetoisten esim. Mersun ja BMW:n tasoa?

    • olisjosolismutkuei

      mene metsää älyttömien kysymystesi kanssa, uskomatonta skeidaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      241
      2608
    2. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      12
      2162
    3. Israel euroviisujen 2.

      Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is
      Uskonnot ja uskomukset
      323
      1880
    4. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      103
      1639
    5. Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?

      Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois
      Maailman menoa
      86
      1546
    6. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      200
      1250
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      67
      1200
    8. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      25
      1131
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      50
      1083
    10. Rakas nainen ymmärsin

      Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl
      Ikävä
      73
      1016
    Aihe