windows 2003 suomalaiset käyttö ohjeet

Terve
Olen useita vuosia pitänyt linux palvelimia ja ajattelin kuitenkin kokeilla windows 2003 ja nyt kun käyttis on asennettu loppu tieto-taito tyystin.
löytyykö mistään ohjeita windows 2003 suomeksi sillä kirjastoissa on vastaus Ei oo!!
tarkoitus olisi laittaa dhcp,iis,tiedostopalvelin.
1327
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ei kait nuo voi olla noin vaikeita, 2003sessa
on hieno 'configure server' tai 'my server' vai mikä olikaan, jossa on ihan suoraan et teeppäs nyt dhcp ja iis.

Tiedostopalvelimeen ei nyt tarvitse muuta, kuin että jaat sieltä jonkun kansion ja voilá.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


zero kirjoitti:

Terve
Olen useita vuosia pitänyt linux palvelimia ja ajattelin kuitenkin kokeilla windows 2003 ja nyt kun käyttis on asennettu loppu tieto-taito tyystin.
löytyykö mistään ohjeita windows 2003 suomeksi sillä kirjastoissa on vastaus Ei oo!!
tarkoitus olisi laittaa dhcp,iis,tiedostopalvelin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu