Onko kenelläkään kokemuksta kyseisestä koneesta?
Tuli eilen tilattu se cdon.comista 399e hintaan. Itsellä se tulee puhtaasti opiskelukoneeksi kouluun mukaan niin toi näyttö ei tarvii olla yhtään isompi mun käytössä. Pöytäkone kotona.
Eli jos jollakin on tietoa kyseisestä koneesta niin olisin kiitollinen tiedois
Tuli eilen tilattu se cdon.comista 399e hintaan. Itsellä se tulee puhtaasti opiskelukoneeksi kouluun mukaan niin toi näyttö ei tarvii olla yhtään isompi mun käytössä. Pöytäkone kotona.
Eli jos jollakin on tietoa kyseisestä koneesta niin olisin kiitollinen tiedois
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyllä se kuules menee niin päin, että ensin otetaan kunnolla selvää ostettavasta tavarasta, ja jos se tuntuu vielä tiedonhankinnankin jälkeen sopivalta, sitten se tilataan edullisimmasta luotettavasta paikasta.
Ei näin, että ensin painetaan buy-nappia ja sitten ihmetellään, mitä tulikaan hommattua.
Tietokoneissa on sekin hankaluus, että lyhytkin kokeilu on kuluttajaviranomaisenkin mukaan tulkittavissa käyttöönotoksi ja palautusoikeus menee, jos ostopaikka ei anna omaa lisäturvaa (esim. Gigantin ja Apple Storen täysi palautusoikeus). Cdon.fi: "Palautusta ei hyväksytä, mikäli tietokone on käynnistetty."
Kuuleppas nyt ääliö! Tämän hintaisen ostoksen voi kuule ostaa ihan ilman mitään syvällistä tutkimusta. Asunnon tai auton ostaminen on tarkemmin harkittava asia.
Halusin vaan saada muilta koneen omistajilta tai asiasta jotain oikeesti tietäviltä kommentteja koneesta.
En siis sinunlaiselta "Näsäviisaalta nappulalta"
Mitkä ovat kokemukset koneesta. Kannattaako ostaa?
Ei se halua kertoa, se haluaa että muut palvelee sitä
Ihan surkea kone se on, valitettavasti teit huonot kaupat. Itselläni ei ole kyseisestä koneesta mitään käyttökokemuksia mutta ihan mutu-pohjalta laitoin arvioni koneesta. Saattaisin ehkä lukea jonkun arvion netistä mutta en viitsi. Älä sinäkään laita käyttökokemuksia koneestasi kun olet sitä käyttänyt.
Ite ostan seuraavaksi vähintään 200 000 euron arvoisen asunnon sokkona, en edes käy katsomassa asuntoa tai kysele välittäjältä tietoja. Edes kuvat asunnosta eivät kelpaa minulle. Ostan sen vain :)) Rahatkin siirrän pankin tilille ihan sokkona, tuosta vaan hihih! ;)