Tuttu merkki taas autojen arvoasteikon kärjessä. Miksei sitikka taaskaan saa samanlaista arvostusta? No eihän se kelpaa kun se ei kestä kuten luotettava arvostettu Toyota. Jos auto vielä kelpaa vielä yli 20 vuotiaanakin myytäväksi niin sanonpa että se on sitä TODELLISTA LAATUA. Tässä todisteet:
http://www.hs.fi/autot/artikkeli/Romuautot käyvät kaupaksi sekunneissa/1135266500628
http://www.hs.fi/autot/artikkeli/Romuautot käyvät kaupaksi sekunneissa/1135266500628
Vastaukset 24
Vanhimmat
Minäkin muistan ajan, kun Suomesta vietiin Ladat takaisin Venäjälle. Sain omastakin kunnon hyvityksen vaihdossa Hondaan, kun sillekin oli ostaja jo valmiina tiedossa. En silti lähtisi uhoamaan, että se Lada olisi ollut mitenkään "laatuauto"
Laatu ja ranskalainen "auto" on mahdottomuus.
Ostin C5:en sen hyvän jousituksen takia,olen tyytyväinen autoon kun siinä ei ole ilmennyt lainkaan vikoja joka on varmaanki suuri pettymys sinulle "kokenut".
Mittarissa kohta 400000 km joten on minulle ainakin ainutlaatuinen laatuauto, parempaa en tarvitse.
Mitenkäs ne saa ranskalaiset sellaisia ralliautoja tehtyä ettei vuosikymmeneen ole muit pärjänneet. Siinä on nimmerkille "kokenut" aivan uusi kokemus ja sen selittäminen on sitten varmaan mahdottomuus
Lada on laatuauto jos vertaa Toyotaan tuohon maanteiden kiemurtelijaan.
Lada on laatuauto, mutta vaan Venäjällä.
Toyota on tosi arvostettu automerkki autokauppiaiden arvoasteikolla. Citroen ei sitä ole vuosi vuoden jälkeen ilmenneiden laatuongelmien takia. Sitikan pitäisi jo viimeinkin ottaa mallia Toyotalta miten luotettavia autoja tehdään.
Milloin japsit oppivat tekemään mukavia, tyylikkäitä, ajattomia, laadukkailla materiaaleilla varustettuja autoja? Nyt on kyyti kuin kottikärryssä, ulkonäkö pokemonia, uusi malli vanhenee vuodessa ja harmaa muovi sekä säkkikangas ei ole laatua.
Minua ei kiinnosta sahata maailman tappiin asti autolla, jolla ajamisesta en nauti tippaakaan. Sen takia en osta riisikippoa.
Kun katsoo oheista, niin HUI HAI!!!
http://www.hs.fi/autot/vikasarja/?merkki=Toyota
Tojologiikan mukaan nuo viat löytyy jokaisesta Toyotasta.
Minä jatkan tyytyväisenä matkaani C5:lla. On se vaan hyvä auto.
Hanki ELÄMÄ! Aivan sama millainen sinun tojotasi on, mutta HANKI ELÄMÄ!
Mikäli on, niin kuin viesteistäsi voi päätellä ei elämässäsi todellakaan ole muuta elämää kuin tojota...ja sen pakoputki tyttöystävänäsi.
Mercedes Benz on todellista laatua...eikä todellakaan tule Japanista.
http://www.hs.fi/autot/vikasarja/?merkki=Mercedes-Benz
Sama mistä tulee mutta minun mersuni oli löyhää tavaraa panin vahingon kiertämään. Nyt III-koppaisella C5:llä vähän päälle 150 tkm mukavia ja viattomia kilometrejä. On ennenkaikkea mainio talviauto.
Niinpä niin...keljuttaahan se sitikkakuskeja myöntää että vielä 20 vuoden jälkeenkin japanilaisautoa arvostetaan mutta ranskisromua ei.
No voi että, minä voin myöntää, että nautin joka kerta, kun lähden ajamaan Citroen C5 III Hdi automaatilla. Ei voisi vähempää kiinnostaa, että mitä muut ajattelevat.
Niitä nipponiroskia ei arvosta kukaan muu kuin älykääpiöt tojoterot.
Näillä teroilla itsetunto todella heikko. Se on sitä, jos tero ajelee muulla, kun tohotalla. Tero miettii, mitähän muut ajattelee hänestä. Sen takia ne eivät uskalla kokeilla muita merkkejä, ja sen takia ne tyytyy vain tohotaan.
Elberillä itseni kinnostaa katsotaanko minua kun Citroenilla ajelen
siinäkin oli varsinainen aivopieru, mitähän tämäkin oikeen tarkoittaa...
Onko teilla toyotisteilla jakomielitauti, vai kaksisuuntainen mieliala häiriö. Epäilykseni tulee siitä, Kun toiset terot huutaa, että sitikan omistajat on köyhiä. Kun taas toiset terot huutaa että sitikka miljonäärien auto, kun auto muka seisoo jakuvasti korjaamolla. Kumpaan seurakuntaan sinä kuulut?
Pian C5 vaihtuu(onnexi) uuteen Hyundai i40:een. Pääsee vihdoinkin maistamaan laatua.
Jep, ranskassa leijona ärjyi jo ennenkuin japsit kopioivat briteiltä autotekniikan jonka pohjan sinne veivät?
Aivan.
Kerroppas laatua japanista, mikä osa on kaikissa maailma autoissa, merkistä riippumatta. Keksintö on tehty jo 1800 luvun lopulla. Ja se on pakollinen? Tämä ranskassa keksitty osa on kaikissa japseissakin? Ja sitten, vaikka te terot väitätte, että prius "rikkaimuri" hybridi on japanilas keksintö.
Asia ei todellakaan pidä paikkaansa. sen on keksinyt eurooppalainen porsche. Mitäs ne japsit on keksineet, mikä täytyy löytyä kaikista autoista? Kun ne ei onneksi vielä ole onnistuneet tartuttamaan ruostetta näihin eurooppalaisiin autoihin. mutta tämä on tosi asia. Kun euroopassa valmistettiin autoja, niin japanilaiset eivät olleet vielä laskeutuneet puusta alas.