Vuokralla asuminen kannattaa

Tänään Hesarissa sanottiin, että vuokralla asuminen tulee halvemmaksi kuin omistaminen. Korot nousevat niin paljon. Repikää siitä, pankkien lainaorjat!
459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä, näin on. Hesarissa sanottiin. Itsekin kävelen vaikka junan alle jos Hesarin otsikossa sanotaan että se kannattaa. Artikkelin lukemisen olen aina jättänyt joutilaammille.

Äänestä

olla et vuokralla asumisesta tulis uusi hitti ja muoti ilmiö?

olis niiku siisti vaan olla cool ja vaan tuhnutella päivät pitkät.

just chilling

Äänestä

Kuinka syvällä kusessa minä olen, kun minulla ei ole asuntovelkaa? Olen velaton osakeomistaja? Yhtiövastike n. 240e kuussa on pakollinen menoerä tällä haavaa.

Pitäisikö myydä pois ja muuttaa vuokralle, kun pelkään todella kovasti tuota koronnousua. Voiko se tulla jopa kolmanteen kerrokseen asti? pureeko se korko? Pitäisikö minun muuttaa ylemmäs?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vuokraloinen kirjoitti:

Tänään Hesarissa sanottiin, että vuokralla asuminen tulee halvemmaksi kuin omistaminen. Korot nousevat niin paljon. Repikää siitä, pankkien lainaorjat!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu