Tuolla aiemmassa keskustelussa oliko ok -peräsmies kehui kuinka on kauniita naiset heilläpäin, eipä ole ainakaan seuraavan jutun mukaan, verkkaria, T -paitaa ja luomunaamaa, varmaan jopa erotiikantappaja bermudoita siellä näkee. Yksi sentään kirjoittaa " Ehkäpä paluu kaupunkiin muuttaa tyyliä", no niinpä, on vähän pakkokin varmaan jos ei halua ihan maalaiselta näyttää.
http://www.mtv3.fi/helmi/kauneus/artikkeli.shtml/2011/08/1368901/nain-suomalaisnaisten-tyyli-muuttuu-kesalla
Joku varmaan alkaa höpöttää luonnollisesta kauneudesta, joopa joo, kyllä minusta ainakin kaunis tyttöystävä on eniten kauneimmillaan luonnonmukaisessa meikissä, korkkareissa ja muussa tykötarpeessa esiintyessään vaikka onhan se kyllä ihan nätti verkkareissakin eipä sillä.
http://www.mtv3.fi/helmi/kauneus/artikkeli.shtml/2011/08/1368901/nain-suomalaisnaisten-tyyli-muuttuu-kesalla
Joku varmaan alkaa höpöttää luonnollisesta kauneudesta, joopa joo, kyllä minusta ainakin kaunis tyttöystävä on eniten kauneimmillaan luonnonmukaisessa meikissä, korkkareissa ja muussa tykötarpeessa esiintyessään vaikka onhan se kyllä ihan nätti verkkareissakin eipä sillä.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kuvat kyllä oli täältä meidän pellonlaidalta, mutta juttu ei täysin kohdannut. Toki kesälläkin suurin osa naisista panostaa ulkonäköön.
Täällä meillä vaimo on niin kaunis ettei mitään meikkejä tarvita. En haluaisi muijani haisevan hajuvedelle ja pitävänsä intiaanimaalausta ihonsa päällä. Se on rumien hommaa se.
Kampaus mielellään kuntoon, alaosastolla saa olla posliiniakin, ehkä kuitenkin mieluiten sellainen pikkusievä tuhartso.
Tällaista onnea ei kaupungissa nähdä, ahtaassa läävässä asutaan ja ainoa vessa haisee kemikaalin ja tuhnun sekoitukselle, huh huh.
ei sinulla ole mitään vaimoa, Nyrkki-Kyllikki vain. Se on todella onni, sillä ei noin mustasukkaista miestä kukaan haluakaan, et antaisi vaimosi edes meikata, koska pelkäisit muiden miesten vievän.
Joopa, paljastit tilanteesi ihan itse, tuskinpa tulisi edes mieleen sana "muija" vaimosta puhuttaessa jos kovinkin tyytyväinen olisit tilanteeseen. Taitaa vaan olla niin että kun mentiin sinne syrjään ja saatiin muksuja vaimo lakkasi välittämästä, riittää kun sillointällöin sheivaa ja lottoarvonnan jälkeen isännälle pyllistää.
Huh huh, ei nähdä tuollaista onnea kyllä kaupungissa, joutuu vaimot/tyttöystävät laittautumaan aika-ajoin näteimmilleen, lukuisista purkkiloista kelmikaaleja kaivamaan ja hajusteita tupsauttelemaan, kaikki ihan vaan sen vuoksi ettei uljasta urosta, miehistä parhainta heiltä toiset tytöt vie.
Että oikein paljastin, voi voi, saattaapa olla kyse siitä että sinä olet kotoisin sieltä Mikkelistä ja minä Stadista.
Ei tulisi mieleenkään vaatia kaunista vaimoani jotenkin laittautumaan ja hajustautumaan, hyi sentään, pakkelinaamaa on jotenkin niin luonnotonta katsoa. Joskus kai on pakko jos yhteisö sitä odottaa, kuten häissä tai jossain kemuissa mutta sellaista kompromissien tekoahan elämä on.
Omasta kirjoituksestasi huomaa, että vaimot ja tyttöystävät eivät kaupungissa saa olla kuten luonnollisinta olisi, vuokran lisäksi rahat menevät meikkeihin ja hajusteisiin, huh huh, miten kukaan jaksaa sellaista kovin kauaa?
Pikku sheivi tosiaan on välillä paikallaan ja hauskaahan sitä on seuratakin, ei taida kuumassa kasarmissa onnistua, kun terä tarttuu hikiseen jokinorsun ihoon kiinni.
Ei täälläkään vaatia tarvitse, ihan itse naiset tykkää laittautua. Ehkä siinä tosiaan on jotain vaikutusta ympäristöllä ja yhteisöllä, ei haluta huonolla tavalla pistää silmään ja mikäpäs siinä, sopiihan se meille miehille. Sinustako on jotenkin pakkoa kun pitää olla nättinä, kysypäs vaimolta mitä on asiasta mieltä? Mahtaa olla mukava kuunnella jupinaa "Pitääkö sitä aina.." "eikö aleta mennä jo""taasko on uusi pusero pitänyt.." "pakkeliako se siellä vielä..." Huh huh.
sinun kaltaisiasi hölmöjä, jotka eivät ymmärrä naisista mitään. Taitaa vaimosi reviiri olla ihan postilaatikolle asti, sen pidemmälle normaali nainen ei ilman meikkiä lähde. Onkos juhla-asu legginsit ja XXXL-teepaita.
Niin, ja mitä rumempi nainen sitä enemmän pitää laittautua. Näin se menee ja kyllähän sen näkee vaikka stadin kapakoissa. Ei pakkelin alta paljon nautaa erota ja hajukin olisi suoraan navetasta ilman nenää puuduttavaa hajuvettä.
Paljonko on vaimon neliöhinta?
Taikun taikka aika usein suomivaimonkin saa suunnilleen hintaan 3000e/asuinneliö kun roudaa sen kauas sivistyksestä pellonlaitaan, tutustumisvaiheessa toki kannattanee haaveilla rantatontista ym. mukavasta mutta sitten kun huomaa että rantarakentaminen oikeasti maksaa (ainakin sen 5000e/asuinneliö) voi vetää vähän takaisinpäinkin. Halvimmillaan varmaan on päässeet pellonlaitaan hintaan 2000e/asuinneliö muttaa pitänee olla vuokratontti sitten.
Jos sen tuonti Thaimaasta lentoineen maksaa 5000 € ja siinä on pinta-alaa neliön verran niin siinä se hankintahinta likimain on. Ylläpito ja irtipääsy onkin jo sitten ihan eri juttu.