Tulisiko hän takaisin jos..

en niin kovasti sitä haluaisi?
8314
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

tietäisinkin tuleeko hän vielä takaisin?

Äänestä

Mut miten voi olla haluamatta? ..ja miks pitäis? ..ja miks se sitten auttaisi?

Äänestä

Voi olla. Jos sinä olet sortunut "ahdisteluun", se on ahdistavaa. Jos taas voisit olla hänelle ystävä, etkä tuppautuisi etkä yrittäisi mitään, hän ehkä ajattelisi asioista erilailla. Ehkä voisitte jopa keskustella ongelmistanne ystävinä joskus myöhemmin. Tarkoitan, että päästä hänet vapaaksi. Hän palaa jos on palatakseen, ja jos ei palaa, sinä olet vapaa ja saat jotain parempaa.

Älä lopeta haluamisista vain siksi että luulet sen tuottavan tulosta. Meillä on taipumusta saada haluamamme. Siksi kannattaa ihan toisissaan miettiä, mitä todella haluaa. Onko se sittenkään juuri sitä, sillä toista ei voi muutaa, harvemmin itseäänkään.

Äänestä
  • Niin totta, en varmaankaan pysty itseäni muuttamaan?
    Jollen kelpaa hänelle tällaisena kuin olen, olen vain näyttänyt rakkauteni ja haluni avoimesti ja omana itsenäni, tarkoitukseni ei ole ollut ahdistaa ..miten rakkaus voi ahdistaa ..ja varsinkin kun on aiemmin oltu rakastavaisia?

    Oon kai liian pehmo, ajattelen että "hän näkee tekoni sydämellään ei niinkään silmillään".

    Totta, että asian voi kokea ahdistavana, aiemmin oli eräs joka halusi alkaa seurustelemaan kanssani ja sopi kaiken "valmiiksi" treffit, sun muut, se tuntui ahdistavalta ..mutta olihan se eri juttu kun ei edes tunnettu juuri ollenkaan.

    Äänestä

  • Vaikeata olla vain hiljaa kun silloin oltiin kokoajan päivittäin yhteydessä, ymmärrän kyllä toisaalta olinhan minäkin aikani ottamatta häneen yhteyttä, mut siltikin.. ajattelin et kun kerron syyn miksi olin niin hiljaa niin, hän ymmärtää..
    Mut ymmärränhän minä senkin että yritykseni ovat olleet liikaa.. : /
    Toivottavasti "Paradokseja -" toi lopputekstisi:
    "Meillä on taipumus saada haluamamme."
    pitää paikkansa, toivon sitä todella!
    Kyllä mä tunsin et me täydennettiin toisiamme..

    Äänestä

  • Nimim. "Paradokseja" mä en ymmärrä miks se tuntuisi ahdistavalta siinä tapauksessa jos ovat toisiaan rakastaneet ja olleet yhdessä rakastavaisia?
    Rakastava ihminen tekee yleensä luonnostaan kaikkensa saadakseen ihmisen takaisin, rakastava ihminen tuntee sydämellään, vaikka varmaan ymmärtää et toimii järjettömästi!
    Miten hän voisi vain päästää sellaisen mahdollisuuden menemään?
    Muuten hyvä kirjoitus ja varmaan edellämainittu muussa kuin rakastavaisten tapauksissa noin!

    Äänestä

Ihmismieli on kummallinen..

Äänestä

Tarkoitat ettet näyttäisi niin kovin haluamistasi?
Jos rakastaa ja aitoa tunnetta tulee jokatapauksessa, jos ei niin hakee
jotakin muuta elämässään.
Huvia, vaihtelua tai vain jännitystä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


19+19+0 kirjoitti:

en niin kovasti sitä haluaisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu