Ammatikoulu: Alan vaihto vuoden päästä?

1. vuosi alkaa amiksessa.
Pääsin sähköasentajaksi, mutta olisin halunnut media-assistentiksi.
Joten voinko hakea media-assistentiksi lukuvuoden lopulla?

Tietenkin teen tämän vain jos en pidä sähköasentajan hommista.
193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voit hakee

Äänestä

Kommentoi aloitusta


12+10 kirjoitti:

1. vuosi alkaa amiksessa.
Pääsin sähköasentajaksi, mutta olisin halunnut media-assistentiksi.
Joten voinko hakea media-assistentiksi lukuvuoden lopulla?

Tietenkin teen tämän vain jos en pidä sähköasentajan hommista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu