Minulla on ollut melkein viikon verran paha yskä. Limaa tulee paljon, ja siksi kokeilin Bisolvonia. Eihän siitä ollut mitään apua... Yskä on aamulla voimakkain, mutta päivällä melkein poissa. Onko mentävä lääkäriin, vai tiedättekö miten liman saa pois kurkusta kotikonstein, tai miten yskän saa hillittyä?
Vastaukset 3
- effef
Yskä lähtee yskimällä ja ajan kanssa. Miksi haluat "hillitä" yskää? Parempi liman tulla ulos kuin jäädä keuhkoihin.
- kova flunssa
mullakin on paha limanen yskä ostin katapektiä mut siitä ei ollu mitään apuu ja se oli kauheen makusta ennen yskä lähti tuxiinilla mut sitä ei enää valmisteta joten mäkin kysyn samaa asiaa mikä auttaa yskään?
- 14+3
Yleensä yskänlääkkeet ei paljonkaan yskään auta, vaikka ne irrottaakin limaa tms. Ei siitä haittaa ole jos yskää yrittää hillitä ja parantaa oloaan.
http://www.sairaudet.org/yskan-hoito-kotikonstein
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.3931018Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei300939- 102895
- 78761
- 78742
- 82736
- 50665
- 37656
- 45641
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui39630