HJK-Schalke

3386836838

Loistopeli tiedossa! Kannustetaan HJK historiansa ensimmäiseen mahtivoittoon!

20

594

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pankori
    • KP-48

      Ette kai ole tosissanne, että Hjk voittaisi. EiEiEi .Tulos tulee olemaan 0-5.

      • Klubilla on vastassa kova jengi, vaikka suurelle yleisölle Suomessa tuntematon, meillä kun tunnetaan vain Valioliigan jengit. Mutta, vaikka Schalke olikin vasta 14. Bundesligassa, pääsivät he viime kaudella Mestareiden liigassa välieriin asti ja sinne asti harva joukkue koskaan pääsee.

        Schalken voittaminen ei ole helppoa, eikä varmaa, edes Euroopan kaikkein kovimmile jengeille, saati suomalaiselle HJK:lle. Kotijoukkue on lähes mahdottoman tehtävän edessä, vaikka kotiottelusta kohtuullinen tulos olisikin ehkä hyvällä pelillä, ja tuurilla, otettavissa. Viimeistään Gelsenkirchenin noidankattilassa ropisee ja kunnolla.

        Silti, ja aina, kannustakaamme Klubia mahdollisimman hyvään lopputulokseen ja ennakkoluulottomaan peliin. Aikanaan esim. Liverpool sai Stadissa kuonoon 1-0, vaikka silloinkin tosin vieraspeli päättyi Anfield Roadilla peräti 5-0 kotijoukkueelle.


    • ostetaan lippu illan peliin)))

    • NAIKAA RATIKOITA

      Hehee.
      HELSINGIN HOMOT OTTAA TURPIINSA, JA PUKUHUONEESSA TOISILTAAN SUIKKIIN.
      EIVÄT IKINÄ VOITA SAKSALAISIA, NYTKIN SORSA-HINTTI TYRI
      JEE JEE

    • Pallojalka
    • dfssdf443t

      Kuinka kävikään? Hjk ei voinut voittaa tuota ottelua, hä?

    • Kotivalo 30
    • Homo-Jannu

      Ja Helsingin potkupallo-Veikot näytti,mistä kana pissii...
      Luuserit!!!!

    • HJK=Mulkut!

      HAAAAAAAAAAAAAAAAAH HAH HAH HAH HAH HAH HAH!!!!!
      :-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

      itseään täynnä olevat helsinkiläisen potkupalloilijat tippuvat kuin eno veneestä!!!!

      HAAAAAAAAAAAAH HAH HAH HAH! Mä nautin täböllä helsinkikeskeisyyden tappiosta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Hki City-Boy

      Suomi potkupallo ei pettänyt taaskaan!!!

      • Potku Pallo

        Oikeesti hävettää olla suomalainen. 6-1!!!! Miks yle panostaa yleensäkkään potkupalloon. Hehkutetaan monta viikkoa ja sit tässä tulos.


    • Iiiihanaaaaaaaa

      Voi miten ihanasti Schalke tekee maaleja!!!!

      Nautinnollista katsoa kun pallo löytyy kerta toisensa perään HJK:n maalista!!!

      Repikää siitä, potkupalloilijat!

    • ag4y2yqyy

      Ei sitä aina toinna voittaa. Suomi julkeaa jo olla pikkuvaltiona jääkiekon hallitseva maailmanmestari. Kannattaa antaa vastustajan voittaa ja jalkapalloammattilaistenkin todeta:"Ei tämä 'potkupallo' on oikeastaan vaan semmonen harrastustyyppinen juttu. Kaikkihan sitä slummeissakin harrastavat. Pitää antaa toistenkin loistaa joskus. Eikä Ruotsin väreissä ilkeä voittaa muutenkaan." Onnea silti voittajille.

    • hesa on perseest

      toivottavast hjk häviää oikee kunnol !!!!

    • urheiluntapa

      Siis helppoja rankkareita Schalkelle lehtijutun mukaan. Pitikö paikkansa. Pitääkö Suomalaistenkin alkaa tunkea dollareita tuomareiden taskuun.

    • hesa on luusereil

      homot hävis !!!!!

      Aivan loistavaa !!!!!

      • Enttäuscht

        Jotenkin surullista todeta tuo maakuntien miesten surkea itsetunto kerta toisensa jälkeen. Helsingissä kannatetaan koko suomalaista jalkapalloa ja kun aikanaan Lahden Kuusysi vuonna 1986 pelasi Olympiastadionilla Steua Bukarestia vastaan olivat kymmenettuhannet helsinkiläiset täysillä kannattamassa vieraspaikkakunnan joukkuetta. Siksi, että se oli suomalainen joukkue.

        Vastaavaan eivät taida pystyä maakuntien miehet vieläkään. Tai kyllä miehet pystyvät. Pojat eivät. Ja näitä "haistavittuhomo"- kommentteja kirjoittavat juuri ne pikkupojat. Miehet eivät sellaiseen alennu. Eivät missään päin Suomea.


      • maakuntalainen
        Enttäuscht kirjoitti:

        Jotenkin surullista todeta tuo maakuntien miesten surkea itsetunto kerta toisensa jälkeen. Helsingissä kannatetaan koko suomalaista jalkapalloa ja kun aikanaan Lahden Kuusysi vuonna 1986 pelasi Olympiastadionilla Steua Bukarestia vastaan olivat kymmenettuhannet helsinkiläiset täysillä kannattamassa vieraspaikkakunnan joukkuetta. Siksi, että se oli suomalainen joukkue.

        Vastaavaan eivät taida pystyä maakuntien miehet vieläkään. Tai kyllä miehet pystyvät. Pojat eivät. Ja näitä "haistavittuhomo"- kommentteja kirjoittavat juuri ne pikkupojat. Miehet eivät sellaiseen alennu. Eivät missään päin Suomea.

        Ehkä ne kymmenettuhannet kuitenkin olivat Lahdesta ja muualta maakunnista tulleita sekä entisiä lahtelaisia? Helsinkiläisethän ovat aina kääntäneet selkänsä pohjoiseen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      83
      6349
    2. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      52
      4566
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      76
      4297
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      131
      4091
    5. 56
      3417
    6. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      3078
    7. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2747
    8. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      36
      2386
    9. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      205
      2198
    10. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      46
      2046
    Aihe