Kusadasi

bigari

Olemme suunnitelleet ensi kesäksi matkaa Turkkiin, Kusadasiin. Kysyisinkin siellä käyneiltä kaikenlaisia tietoja ja vihjeitä rannoista, hotelleista, ostosmahdollisuuksista, hintatasosta, etäisyyksistä yms. Kiitoksia etukäteen

3

524

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hirveä JOrma

      Oletteko mahdollisesti jotain amisjengiä?
      Meinaan että sivistyneet ihmiset eivät matkusta, mihinkään kälyiseen Turkkiin.
      Toisaalta onhan se hyvä että vähävaraisillekin on edes joku paikka mihin mennä.

    • En ole juuri tuolla käynyt, mutta paikka taitaa olla hyvä lomakohde, Ageanmeren rannalla, Izmirin vieressä. Kulttuurihistoriallisesti arvokasta seutua. Esitteissäkin näyttää hyvältä. Izmiriin olen itse todennäköisesti lähiaikoina menossa.
      Hyvää matkaa!

      -Pentti

    • En lähtisi toisten

      Hei,

      Kävimme viime kuussa mieheni kanssa Kusadasissa ja emme henkilökohtaisesti oikein lämmenneet itse paikalle. Olimme Nazarin kautta hotelli Kustur Club:ssa, joka kylläkin oli ihan kiva all inclusive hotelli loistavine ruokineen.

      Jos nyt lyhyesti voisi kiteyttää, Kusadasi oli liian sekava ja eikä niin lämminhenkinen paikka. Hintataso sitä samaa kuin muuallakin Turkissa ja ostosmahdollisuudet itse Kusadasissa on ihan ok luokkaa.

      Olemme käyneet aikaisemmin useamman kerran Alanyassa ja Marmariksessa ja näistä kolmesta tykänneet eniten Marmariksesta. Ensi yönä lähdemme taas Alanyaan. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      38
      4797
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      157
      2692
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      105
      2239
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      22
      1744
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      78
      1726
    6. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      27
      1515
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      67
      1465
    8. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      82
      1464
    9. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      73
      1438
    10. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      82
      1401
    Aihe