Olen pari vuotta sitten eronnut 35-vuotias mies. Avioliiton jälkeen olen alkanut katsomaan pornoa ja jäänyt siihen koukkuun. Pidän todella paljon siitä, kuinka naiset pukeutuvat pornossa ja mitä he suostuvat tekemään.
Kesällä kävin paljon yökerhoissa ja minulla oli useita yhden illan suhteita. Nämä suhteet oliva todella kovia pettymyksiä, kun naiset eivät te muuta kuin makaavat sängyllä selällään. Yhden illan jutut alkoivat muistuttaa avioseksiä, eli nainen antoi velvollisuudesta.
Kukaan ei suostu edes ottamaan suihin tai antamaan peppua :(
Olen muutaman kerran ostanut seksiä ja se on ollut kivaa. Maksulliset ovat suostuneet pukeutumaan ja tekemään kivoja juttuja. Maksullisissa minua taas häiritsee kumin käyttö, enkä pidä siitä.
Muutaman naisen kanssa olen yrittänyt seurustella (ei maksullisia), paremman seksin toivossa. Seurustelusuhteet ovat kuitenkin myös olleet pettymyksiä. Seksi loppuu lähes heti ja seurustelussa on vain perusseksiä.
Nyt katson vain pornoa ja nautin siitä todella paljon.
Kesällä kävin paljon yökerhoissa ja minulla oli useita yhden illan suhteita. Nämä suhteet oliva todella kovia pettymyksiä, kun naiset eivät te muuta kuin makaavat sängyllä selällään. Yhden illan jutut alkoivat muistuttaa avioseksiä, eli nainen antoi velvollisuudesta.
Kukaan ei suostu edes ottamaan suihin tai antamaan peppua :(
Olen muutaman kerran ostanut seksiä ja se on ollut kivaa. Maksulliset ovat suostuneet pukeutumaan ja tekemään kivoja juttuja. Maksullisissa minua taas häiritsee kumin käyttö, enkä pidä siitä.
Muutaman naisen kanssa olen yrittänyt seurustella (ei maksullisia), paremman seksin toivossa. Seurustelusuhteet ovat kuitenkin myös olleet pettymyksiä. Seksi loppuu lähes heti ja seurustelussa on vain perusseksiä.
Nyt katson vain pornoa ja nautin siitä todella paljon.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Näin se ikävä kyllä menee. Ite oon naimissa ja mun seksielämä on nykyään nettipornoa kun vaimo ja lapset eivät ole kotona. Käyn myös usein töissä runkkaamassa vessassa. Kotona ei oo mitään seksiä.
Vähän sama tilanne oli ennen minullakin.
Nyt on toisin.
Päätin, että ei voi olla minun juttuni pelkkä nettiporno.
Aloin systemaattisesti etsimään rakastajatarta, jotta pääsisin irti pornosta.
Löysinkin pari hyvää, jotka ovat lämminhenkisiä, kypsiä ihmisiä ja pitävät seksistä.
Olemme sopineet pelisäännöistä ja homma toimii. On paljon naisia, jotka eivät halua sitoutua, mutta haluavat kuitenkin luotettavan vakipanon. Ainakin aikuiselle miehelle löytyy aikuisia naisia, joiden kanssa seksiä voi harrastaa luonnollisesti ilman pelkoja ja ripustautumista.
Naisia pitää kunnioittaa kumppanina, vaikka heidän kanssaan ei asuisikaan yhdessä. Kun luottamus löytyy, saa rakennettua hyvän suhteen.
Mutta, jos on sovittu säännöistä, niitä on myös miehen noudatettava.
On muuten melkoisia seksipetoja naiset, jotka näin vapautuvat estoista ja pääsevät toteuttamaan itseään siten kuin haluavat.
On muuten jännä, että kumpikaan ei tarvitse tippaakaan alkoholia rohkaisuna, kaikki sujuu niin luonnollisesti. Eikä juovuksissa sähläämisestä oikein mitään tulekaan, eikä jää hyvä mieli.
Ei tee tippaakaan enää mieli nettipornoa.
Löysit PARI hyvää rakastajatarta. Mistä? Ravintolasta? Onko vaikeaa sovittaa kaksi naista kuvioihin ? Mikä on muuten tilanteesi, oletko naimisissa vai seurusteletko ? Onko tunteita näihin naisiin, vai kohdistuuko tunteesi vielä kolmanteen henkilöön, mitä jos nämä pari naista löytävät tunnesiteen muualle, tuntuuko pahalta vai pystytkö olemaan näissä suheissa vaan seksuaalisessa mielessä ?
Löysin netistä.
En ole naimisissa. Kahden naisen kanssa ajan yhteen sovittaminen ei ole ongelma, jos on kyse enimmäkseen vain seksistä.
Minulla on takana n. 10 vuotta sitten päättynyt avioliitto ja en ole halukas mihinkään sen tapaisiin suhteisiin ainakaan nyt.
Molemmat naiset ovat vapaita, eivätkä hekään halua vakiintua. He saavat minulta hyvää seksiä ilman ongelmia ja ovat asian tilaan tyytyväisiä.
Mökkiviikonloppu aina silloin tällöin tai matka jonnekin käy heille oikein hyvin.
Viihdyt kuitenkin vieläkin seksi-sivustolla, mitä vieläkin täältä saat ?
Noo, olethan itsekin, ei se mitään ihmisestä kerro
Eikö toisen kunnioittavaan suhteeseenn kuulu että vie naisensa kotiin tai menee tämän naisen kotiin, kuulostaa halvalta mennä johonkin hotelliin, vai oletko kuitenkin varattu (katsot vain että avioliittosi päättyi silloin kun seksikin siinä). Jos menet itseesi, niin onko tilanne kuitenkaan niin tyydyttävä kuin annat ymmärtää, parisuhde antaa seksin lisäksi kuitenkin niin paljon, siihen kun laittaa koko elämänsä niin seksi tulee lisämausteena luonnostaan. Haluaisin lukea mielipiteesi tältä kannalta. Seksi seksinä ei mielestäni ole mitään. Ja minä olen mies.
Oliko sinulla kriteereitä esim. ulkonäön suhteen ? Vai riittääkö panosuhteeseen pelkkä pano? Halusitko esim. ensin nähdä kuvan? Mikä rikkoi liittosi vai oliko sinulla jo siihen aikaan tällainen kuvio? Nimimerkstäsi päättelen että olet viisissäkymmenissä, samanikäisiä ovat nämä naiset vai pitääkö etsiä nuoremmista ikäluokista. Ihan pienellä paikkakunnalla ei varmaan onnistu, asiaan liittynee kuitenkin jonkin verran salailua? Samanlainen kuvio kiinnostaa, siksi kysyn. Edelleen: miksi kaksi ?
Hessu 54, etkö tuon 10 sinkkuvuoden aikana seurustellut - edes yrittänyt - kenenkään kanssa. Olisiko löytynyt myös seksi ja henkinen puoli samalla kertaa, ehkä sekin olisi auttanut karkoittumaan pornosta. Vai seurustelit, mutta millä alueella ei toiminut? Miksi et halua seurustelusuhdetta . .
Seurasin tätä keskustelua, eikö enempää mielipiteitä aiheesta?