lyhyesti kaipaan neuvoja ja mielipiteitä millä "testata" onko mies tosissaan vai vaan pelkän piparin perässä siis miten sais selville.
ite mietin että aika on ainakin se mitä nyt kokeilen tässä ekana,en kiirehdi.
ollaan pari jo oltu ja tunnettu pitkään,mutta suhteen muodostus on ollut hankalaa minun epäilysteni takia. miehellä on menneisyydessä ollut ongelmana näissä suhteen luomisissa ettei toinen ole voinut luottaa yms..
olen siis vähän menneisyyttä "kaivellut" tahoilta joilta on voinut kysyä. ikää on miehellä jo 38 eli ei puhuta enää mistään teinipojasta.
alusta asti meillä alkoi mennä vastamäkeen koska aina epäilin ja epäilen edelleenkin kaikkea koska oli kaikenlaista säätöä siinä alussa.
nyt hän ja minäkin haluaisimme aloittaa vähän niinkun uuestaan suhdetta joka on nyt ollut katkolla mutta pelkään epäonnistumista ja pelkään että taas kaikki kaatuu samaan.
kuukauden ajan olemme olleet omillamme ja nyt eilen kävimme "treffeillä".
ilta päätyi niin että mies nukkui kainalossani mutta tein selväksi jo ennen nukkumaanmenoa että multa ei tarvitse vaatia sit muuta,koska en koe nyt olevani siihen valmis,siis mihinkään petipuuhiin.
hän yritti kyllä mun mielestä sitten kuitenkin että olis jotain harrastettukin mutta suutelimme ja se riitti mulle.
yritin torjua kohteliaasti mutten sanonut mitään vaikka koin jokseenkin hänen olevan vähän päällekäyvä..
nyt en oikeen tiedä miten edetä muuten kun että antaisin ajan näyttää ja että pystynkö luomaan luottamusta häneen ja mun mielestä aika näyttää senkin että mitä hän haluaa minusta ja olenko enää valmis seurusteluun hänen kanssaan.
jos jollain olisi vaikka vastaavasta tilanteesta jotain sanottavaa niin olis vinkkejä ja neuvoja ihan kiva lueskella,kun muuten tuntuu aika neuvottomalta just nyt olo..
Neuvoja ?
jonna-30-
0
129
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 743153
- 922895
- 512135
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201595Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..61369- 151359
- 191324
Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131321Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein141297Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin241242