Terve! Vaikka sivareita haukutaan, niin minä kuljen rinta rottingilla. Minä olen SIVIILIPALVELUSMIES, eli tuttavallisemmin SIVARI, ja olen erittäin ylpeä siitä. Työskentelin 13 kuukautta vanhainkodilla. Autoin ja hoisin siellä vanhuksia. Tein hyvin arvokasta työtä ja työni arvokkuus näki koko ajan. Sillä aikaa kun minä tein arvokasta työtä, niin monet muut ikätoverini leikkivät pyssyillä metsässä, eli olivat armeijassa. Kun minä vaihdoin kuivat vaipat vanhukselle, niin toiset huusi metsässä laukaus, laukaus, laukaus.... Mitä me saimme? Ainakin tämä vanhus sai hyvän olon saatuaan kuivan vaipan. Entä mitä nämä pyssyleikkejä leikkivät pojat saivat tai antoivat??
Ylpeä sivari
Mike
5537
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minä olen "leikkinyt pyssyleikkejä" metsässä ja täten suorittanut suomalaisen MIEHEN velvollisuuden toisin kuin sinä kommunisti hippi. Työskentelen myös hoitoalalla ja olen ollut myös kauan vanhainkodissa hoitajana. Joten älä sinä rupea elvistelemään vellihousu.
Miten niin armeija on suomalaisen miehen velvollisuus?
Entä sitten
ketä vois kiinostaa mitä sää oot tehnyt ja missä.
Joku tuntematon tulee kirjoittelemaan tänne et mää oon tehnyt sitä sun tätä.
miksimiksimiksuikdykdui
Mutta vanha sananlasku kertoo: Ylpeys käy lankeemuksen edellä!
Näkevätkö silmäni oikein, kuka siellä keskellä kenttää pällistelee, englantilainen sika kikki. Voi vittu sentään mitä helvettiä tämä punaniskainen sika röhkii keskellä peli kenttää. Painu vittuun Suomesta kikki.