Vuoto viikko menkkojen jälkeen

apua23

Moikka,

Onko kellään muulla kokemuksia niukasta verisestä/rusehtavasta vuodosta noin viikko menkkojen loppumisen jälkeen?

Tulin raskaaksi huhtikuussa mutta raskaus todettiin tuulimunaksi rv 10 ja minulle tehtiin lääkkeellinen raskauden keskeytys. Keskeytyksen jälkeen minulla tuli vuotoa pari viikkoa ja vuodon loputtua meni noin 3 viikkoa ja minulla alkoi kuukautiset (kuukautiset alkoivat 24.7)

Nyt minulla on parin päivän ajan tullut niukkaa hieman veristä vuotoa (välillä rusehtavaa) ja katsoin että ovulaatiolaskurin mukaan minun pitäisi ovuloida tällä hetkellä (mitään testejä en ole tehnyt tuon ovulaation suhteen). Voiko tuo kummallinen vuoto johtua ovulaatiosta ja siitä että hormoonit ovat sekaisin vieläkin tuosta keskenmenosta?

Keskenmenon jälkitarkistuksessa minulta löytyi toisesta munasarjasta pieniä kystiä jotka ei ole olleet edes kivuliaita ja nytkään minulla ei ole mitään kipuja.

Kummallakaan meistä ei ole mitään sukupuolitautia eikä muutenkaan kohdussa näkynyt mitään ihmeellistä vaan se oli hyvin tyhjentynyt ja terveen näköinen (ainoana nuo pienet kystat jotka pitäisi lääkärin mukaan lähteä itsestään ajan myötä)

Voiko tuo vuoto johtuakystista?

1

888

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Veikkailua

      Monilla naisilla on ovulaatiovuoto. Se on selvästi niukempaa kuin kuukautiset.

      Ovulaatiovuoto on voinut alkaa sinulla kaiken keväällä kokemasi jälkeen. Vuoto voi toki johtua myös kystista, mutta silloin se ei rajoittuisi vain ovulaatioaikaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      832
    2. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      361
      820
    3. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      76
      630
    4. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      615
    5. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      599
    6. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      65
      595
    7. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      30
      566
    8. En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä

      Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.
      Ikävä
      25
      540
    9. Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla

      Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei
      Kemijärvi
      48
      537
    10. Jos se onkin niin

      Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se
      Ikävä
      27
      532
    Aihe