Etsitään KUNNOLLISTA PEUGEOT KORJAAMOA Tampereelta/Jyväskylästä

Jaakko 1979

Olen lukenut mm. tällä palstalla autokeskusken loistavasta huoltopalvelusta. Joskus olen kyseisestä lafkasta saanut tarpeekseni jo vaihtoauto-puolella. Leijona-huolto lopettanut vuosia sitten. Viime vuodet olen huoltanut autoni VM-huollossa, paikka kaynyt paskaks viime vuosina, mm. jätetty huoltamatta juttuja jotka olen käskenyt hoitaa !! Esim. bensan suodatin ja apulaite hinna jätettu laittamatta vaikka niin on käsketty..!!

Enkä usko että jos autokeskus saa peugeotin merkin katolle niin sillä tulee merkkituntemus kyseiseen merkkiin !! Automaa taas on aina ollu pirun kallis sekin jonne en välttämättä autoani huoltoon veisi.. Kymppi-korjaamoiden kusetus taas on jo legendaarista etttei siitä kannata puhuakaan. Sitäpaitsi minä ja isäni ollaan saatu sinne porttikileto jo vajaa 10 vuotta sitten.. kun isä-ukko vähän alko rämentää kun ei tehny niin kun piti ja laskutti osista mitä ei oltu vaihdettu !!

Nyt olisi Tampereella tilausta hyvälle Peugeot-korjaamolle siis..!! Mites olis pirkanmaan autotaito hatanpäänvaltatiellä..? Mikäs on Jyväskylän tilanne Peugeot merkin kanssa..? Sieläkin tulee liikuttua..

1

2435

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tulperi

      Vanha ketju, mutta vastaanpa silti. Olen käyttänyt 406:ta Kaukajärven Autofit Ari Vartiaisella. Kertaakaan ei ole ollut moitteen sijaa: työt on tehty nopeasti, kunnolla ja kohtuuhinnalla. Hinta-arvio on aina pitänyt paikkansa ja mahdollisista lisätöistä on soitettu perään. Ei kannata pelästyä puhelimesta kuuluvaa mörähdystä "Autohualto" ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      102
      2216
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      104
      1654
    3. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      82
      1328
    4. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      128
      1323
    5. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      117
      1236
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      60
      1068
    7. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      60
      1054
    8. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      51
      1027
    9. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      952
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      824
    Aihe