Demarien pressapeli meni sekaisin kun IsoMoosesLipponen päätti asettua ehdokkaaksi.
Hyvä asia, kun näin varmistui ettei meilä ole neljättä demaripressaa.
Kiitos Mooses kun panit demarien rivit hajalleen.
Niinistön kannatuskäyrä laskee myös ja niin saamme pressaksi kauniin missiainesta olevan naisen Mari Kiviniemen.
Samalla vapautuu kepun puheenjohtajan paikka ja sen valtaa tietenkin Paavo Väyrynen.
Hyvä asia, kun näin varmistui ettei meilä ole neljättä demaripressaa.
Kiitos Mooses kun panit demarien rivit hajalleen.
Niinistön kannatuskäyrä laskee myös ja niin saamme pressaksi kauniin missiainesta olevan naisen Mari Kiviniemen.
Samalla vapautuu kepun puheenjohtajan paikka ja sen valtaa tietenkin Paavo Väyrynen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
Tuohan on kauhuskenaario..! Ei kun juttu menee näin, ulkomaiden painostuksesta (lähinnä Ruotsi) Suomeen valitaan ensimäinen presidentti, maahanmuutajista.! Hän toteuttaa suurta suosiota nauttineet päätökset, koulujen suvivirsi käytännön = Tästa samaa mieltä. Eri uskontokuntia loukkaavana käytäntönä.Samoin tienarpojat käytäntö lopetetaan, sitä harrastetaan enää pohjanmaalla, salaisiisa paikoissa. Tästä eri mieltä.Mutta kun olemme mamu myönteisiä, olemme yksissä tuumin ja rasistin ja vihapuheen leimaamisen pelossa hyväksyneet kaikki mitä mamut pyytää..! Onhan meillä kokemusta ruotsinkielisten kanssa tästä asiasta.;-) Keskustaa ja SDP:tä ei siinä vaiheessa enää ole.! Luojan kiitos..!
Parempaa talvea myös Sinulle kun joudut elämään MoosesLipposen valtakunnassa.
Sitä saat mitä niität!
PS: Persut kepu saavat yli 100 kansanedustajaa.
hyvä hyvä mooses
ärjyntä alkaa
Niittämällä ei saa kuin maataloustukea. Sitä kepu" hunajata hunajata". Mooses-Lipponen ei ole koskaan kuulunut minun valtakuntaan. Missähän todellisuudessa elät.? Tottahan tulee olemaan ettei keskutaa ja sdp tule enää olemaan..! Keskusta häviää sitä mukaa kun järkevät ihmiset lopettaa erillaisia maatalouden tukia kansalaisiltaan. Siis pikku hiljaa pikku hiljaa.! Sen sijaan SDP häviää kartalta yksinkertaisesti siksi , että kansa kyllästyy jatkuvaan valehteluun, kansalaisia kohtaan. Sekä saman ihmisryhmän eli kansalaisten eriarvoistamiseen....;-) Sekä pakkoruotsiin joka heikentää Suomen kilpailukykyä maailmalla..! Me emme tarvitse ruotsin murretta vaan universaleja kieliä kielipalettiin. Vapaaehtooisuus riittää ruotsinkielen opiskeluun.!
Lipponen tärvää suotta rahojaan, samoin muut ehdokkaat, sillä Niinistö on varma seuraava presidentti ja kaikkein normaaliälyisin koko ehdokas poukasta!
Olen samaa mieltä Niinistö normaaliälyisin mutta kyllä pakkaa sekoitta Soini on niin paljon protesti mieltä. Hyvä kun on monta ehdokasta äänet jakautu.
MOOSES-LIPPOSESTA KOKO KANSAN PRESSA!
Näin on näreet.
Salelle puuhataan jo suurlähettilään paikkaa Etelä Amerikkaan, vaikka Brasiliaan, jossa on viidakkoa lymytä.
EU:n romahdus mullistaa koko poliittisen kentän ja sen seurauksena myös meidän rakkaaseen Suomeen jää vain neljä eduskuntapuoluetta, ja valtaan nousevat potin räjäyttäneiden Perussuomalaiset ja Keskusta. Perussuomalaisilla ja Keskustalla on 150 kansanedustajaa.
Demareilla ja RKP:llä on molemmilla 25 kansanedustajaa. Kokoomus on hävinnyt kartalta, samoin vihreät, vasemmisto ja ristilliset.
Pääministerinä istuu Timo Soini, valtionvarainministerinä Paavo Väyrynen ja ulkoministerinä Kike.
Perussuomalaiset eivät tule missään nimessä tekemään vaaliliitoa Keskustan kanssa..! Syy on sama kuin SDP:n kanssa, miksi mennä uppoavaan laivaan..?
Kokoomus tulee todennäköisesti , saamaan keppiä äänestäjiltä vaikka rikkaita eli siis yli 100 000€ tienaavia on noin 100 000. Koska köyhät huomaa totuuden siitä politiikasta joka ei suosi pienituloisia. RKP:n toivoisin hautautuvan historian hämärään, pieni kielirasistipuolue on häpeä demokraattiselle maalle..!
Kyllä meillä tulee olemaan hauskaa kun MoosesLipponen hallitsee ja maan pääministerinä on Timo Soini ja Paavo Väyrynen ulkoministerinä.
Puhuvat Hesassa, että Sauli Niinistö on pyrkiytymässä johonkin kaukaiuseen maahan suurlähettilääksi.
Mikäpä meidän on asua maassa jossa valta on Perussuomalaisten ja Keskustan muodostamalla yli 120 kansanedustajan harteilla.
Eikä se yhtään haittaa kun ooses Lipponen möykkää milloin mistäkin.
Kyllä siinä demuilla itku pääsee kun Mooses kurittaa.
Ei jää miksikään juhlapuhujaksi vaan ottaa valtaa kuin Kekkonen ja eduskunta palauttaa pressalle valtaa.
Meidän on hyvä olla kun olemme persut ja kepu solmineet vaaliliitot. Näin saamme pidettyä vallan käsissämme, eliu yli 100 edustajaa.
huomio...nyt vastuulliset ihmiset keräämään joukkoja...
Ei tule Suomeen demarista presidenttiä. Löperö Lipposet ja Urpolaiset ovat täys pellejä ja kansan kusettajia.
Hienoa kun demarit jo tappelevat.
Me Timon ja Paavon kanssa voitamme eduskuntavaalit ja se on men oa niin Jytkille kuin Marillekin.
...eikä puupäät pysy pinnalla...
Niinistö se on uusi pressa, turha muiden kouhojen edes yrittää! Tietysti puolueaatteen mukaan jotkut äänestää muuta ehdokasta!
Mutta jospa ajattelisitte joskus omilla aivoilla ja äänestäisitte Niinistöä!
Mooseksella ei ole MITÄÄN mahdollisuutta presidentiksi, EI MINKÄÄNLAISTA.
Ihmettelen myöskin suuresti MILLAINEN NUIJA edes toivoii moista änkyrää mihinkään virkaan.
Tai no, oikein peurslieksalainen umpikuuro ja poliittisesti sokea viidennen polven demari sitä voisi toivoa, mutta tuskin kukaan järkevä ihminen.
Mooses näyttää kaapin paikan Niinistölle ja Soinille. Ukkelilla on paljon sanottavaa vielä Hyvä veto Jungerilta. Kivineimi ja muut ovat kevyttä kamaa Mooseksen rinnalla. On nääs valtiomiesainesta ja karismaa.
Yhtä todennäköistä Lipposesta tulla presidentti kuin Paavo Väyrysestä.
Selittäisi junger rehellisesti lauta taapelijutun.
Lipponen taas voisi avata suunsa Vikiliks jutuista.
Mooses Lipponen presidentiksi.
Timo Soinista pääministeri ja Paavo Väyrysestä ulkoministeri niin jo alkaa tapahtuia.
Katainen ja Niinistö johonkin Brysselin hommaan pois jaloista sotkemasta.
Jo tull demareihin vipinää ja pelko kasvoi myös.
Mooses kurittaa, pitkä muisti.
Nahkurin orsilla tavataan.
Sehän olisi hyvä Mooseksen vaalilause.
Kohtahan tässä köyhäkansa on nahkurinorsilla, jopa demarit.
Syvä on huoli Keskustalla ja demareilla..! Ollaan menossa lähes "pakkoaviioliittoon" Perussuomalaisten kanssa, menestyksen varmistamiseksi. No jaa otetaan näköjään mallia , uusista tulijoista.! Niistä bussikuskeista , lääkäreistä, sairaanhoitajista, vanhusten hoitajista jne.
Ne todella "rikastuttaa" tätä maata. Paitsi veronmaksajat ovat eri mieltä siitä.
Vanha sulle&mulle ei enää toimikkaan tässä maassa ja se on hyvä asia. Mennään sen takia lähemmäksi oikeata demokratiaa joka kepu ja demaripiireissä on lähes tuntematon käsite. Jatkuva vallassa olo tekee ylimieliseksi ja kansasta piittamattomaksi. Koska kaikki sovitaan " meidän kesken" Eikä siinä tunnetusti kansan toiveet paljon paina, kun tätäimenä on hallitus ja ministerin paikka..! Voisvat tehdä vaaliliiton Keskusta, Demarit, Kokoomus, RKP , Vas ja RKP Nimeltänsä Takinkääntäjien& Vastuun kansalla maksattavien yhteinen vaaliliitto.
Suomelle olisi parasta, jos meillä olisi
persujen, demarien, kepun, vassujen ja kristillisten hallitus.
Kansanedustajia hallituksen takana 136.
Kun kokoomus, ruotsalaiset ja vihreät jätetään rannalle löytyy sopu ja halu ymmärtää niin köyhiä asuivatpa he missä maamme kolkassa tahansa. Rahaa työllistämiseen, koulutukseen ja uusien yritysten luomiseen. Bioenergia olisi uusi Nokia.
Lipposen Paavo kun ei edes asetu presidenttikilpaan. Lipposella kun ei ole minkäänlaisia edellytyksiä hoitaa mainittua virkaa. Kaikkea soopaa sitä pitää luullakkin.
Demareiden soolotoimiston julkkiskikka. Kattokaahan vain.
Luulisi olevan demareilla ihan oikeita kansanasioita hoidettavaan, mutta kun näyttää olevan vara pelleillä Euroalueen parantajaa puoskarin ammattitaidoilla.
Ihan huuhaa ketju tämäkin.
Suomen seuraava presidentti ei tule olemaan Sos.Dem.
Poliitikot valtakunnan ja paikallistasolla ovat vieraantuneet kansasta niin paljon että eivät tiedä kansan syvien rivien mielipidettä missään asiassa. He eivät ole kuunnelleet. Nyt ei tarvitse enää kuunnellakaan, nautin jo nyt siitä yllätyksestä minkä kansa tulee järjestämään vaaleissa. Lieksan demarit sai vähän jo esimakua kansan tahdosta!
Jokos unohit kepujen saamaan veretseisauttavan eduskunta vaalitappion.
...ennen kaikkea maamme tarvitsee nyt kansainvälisesti arvostetun ja karismaattisen johtajan sekä kansalaiset turvallisen paimenen,ah,niin värikästä ja joskus hitusen tyhmää laumaa opastamaan...
Mooses aikoo voittaa vaalit ja istua 12 v pressana.
Pitäs olla ikäraja kun asetutaan ehdolle. Lipponen hiukan vanhahtava.
Löperö Lipponen ei päässyt EU presidentiksi, eikä siitä tule Suomen tasavallan presidenttiä !!! Mitä sitä huonoo valitsemaan kun on parempiakin tarjolla !!!!!
Vai Kiviniemi. Kuin se voi kepulikaartin pressaehokkaaksi asettua, kun pressanvaaleihin mennessä ei ole koko kepulipuoluetta.
Tuon aloituksen tekijän täytyy olla joku kahjopää keskustalainen, joka ei puusta laskeutunut.
...minkä mies sanoo,sen hän myös tekee,eli voittamaan... ps. mitä löperöön tulee,kurkkaa vaan pöksyys...
mutta mooseslipponen se voittaa pressavaalit kun sale menettää ylimielisyydellään kokkarenaisten kannatuksen kuten uosukainen aikoinaan.'
mooses lipponen on jyrä ja jyrää se kansa haluaa ei m itään pikku v****lijaa kuten niinistöä.
Lipponen ajattelee ettei tyhmä kansa Lieksassa muista aikoja - 90luvun lama.
Muistin virkistys:
Lipponen halusi Suomen EU:n ytimeen.
Swedut taas kerran viisaampina pysyivät valuutassaan.
Kansa kaipaa isähahmoa ja turvallisuutta. Lipponen omaa pressa-ainesta. Ehdoton suosikki vaaleissa. Suli on narsistinen ja etäinen, Soini pöhöttynyt hölöttöj... ei ole miehissä ainesta.
Kokoomuksen naisetkin äänestää Lipposta.
Ja kolmasosa demareista äänestää Niinistöä.
Putki Paavo...muistakaapa kaasuputki sotkut.
Mutta annetaanpa olla, vielä on vaaleihin aikaa.
Unohdatte että P.Lipponen on omien sanojensa mukaan 3/4 osaksi ruotsalainen. Miksi semmoista svekkoa Suomen presidentiksi..? Tähän asti mies ei ole tehnyt, kuin vääriä päätöksiä..! Tämä viimeinen on kaiken huippu, tässä näkee demareiden ja keskustan ylimielisyyden kansaa kohtaan. Ei sen puoleen kookomus "nulikka" johtoineen, on vielä pahempi arvelisin, jos saa olla vallan kahvassa vielä kovin pitkään..!
Paavo Väyrynen on kanssasi samaa mieltä.
Kepun mitätön, vaihtoon menevä, johto ei haluaisi Väyrystä ehdokkaaksi, koska Väyrynen ei ole Lipposen ja Niinistön linjalla kyykyttämässä kansaa.
Valitsemalla Paavo Väyrynen presidentiksi loppuisi kokoomuksen määräily ja myös Perussuomalaisten ja Keskustan tavalliset äänestäjät saisivat oikeutta.
Äänestetään Paavo Väyrynen voittoon ja otetaan valta Perussuomalaisille ja Keskustan rehelliselle siivelle.
Mitä onko kansa tullut lopullisesti uskoon.? Ei siis tähän kepu-uskoon vaan oikeaan tekopyhään, sillä uskovainen on nöyrä ja tarpeeksi tyhmä uskoakseen että Kepussa on rehellinen siipi..! Anna mun kaikki kestää..! Paavo=Paavo kummasakkin tapauksessa. Oman vallan hyväksikäyttö pitäisi olla tässä maassa rangaistavaa. Pitäisi olla kuin kunigasvaltioilla jossa , oman kunikaan omaisuuden hoitoon tulee vieraat miehet&Naiset Ettei päätöken tekoa ohjaa oma etu.?
jo persulia alkoi ahdistaa
valitettavasti olet linjasta ulkona
ja niin jäät paitsioon jälleen
Joo täällähän kirjoitetaan utopiaa.! En tiedä vaikuttaako mielenterveyspuolen säästöt, näihin kirjoittajiin, mutta ihmetellä täytyy joidenkin hinkua saada ruotsistaja päämieheksi. Ennen kuitenkiin vaadittiin ajatustavoiltaa suomalainen henkilö..? Jolla oli nuhteeton maine..;-) Onkohan kirjoittajilla oma etu mielessä, eli junttapolitiikkaa harrastetaan jo nyt. Yksinkertainen kysymys= Mikä on muuttunut tässä kepu,demari, kokoomus ja vas. politiikassa..? Vastaus=Työttömyysluvut..! ja Pohjoismainen hyvinvointivaltio malli on myös kadonnut jonnekin.?
Pieni Suomi tarvitsee ISON presidentin siis PAAVO LIPPOSEN.
Lipposesta ei ole "höyrryyvän paskakeon" vahiksikkaa, saati presidentiksi!
Sauli Niinistö on seuraava Suomen Presidentti! Jo nyt hän saisi 51% annetusita äänistä, ja Lipponen vain 12%. Soini jää 7% kannatukselle!