Minulla on aikoja sitten todettu astma ja allergia nurminata, koivu, leppä, paju,timotei pujo huonepölypunkki ja kissa. No näiden kaikkien lisäksi atooppinen iho. Kysyisinkin voiko olla paheneminen tuossa atopiassa kun käyn suihkussa jalkapöytäni ovat sen jälkeen kuin tulessa ja iho kiristyy niin ettei tunnu jalat mahtuvan nahan sisään. Jalat polttelevat ja ovat täynnä pieniä punaisia pillkkuja kipu on sietämätöntä on kuin kiehuvaa vettä olisi kaatunut jaloille. Onko kellään tälläisiä oireita ja se tärkein kysymys millä voitelette jalat. Pestä kuitenkin täytyy. Toivon asiallista vastausta ja jos nopeasti saisin avun. Meni kauan ennenkuin tajusin kipujen johtuvan vedestä. Meillä on kunnallistekniikka eli ei kaivovettä.
auttakaa nopeasti
4
111
Vastaukset
- 100µg
Kokeile ruokavaliohoitoa. Tämä auttaa myös atopiaan.
http://www.nujerraakne.fi/ - Hotcrab
No millä sinä peset jalat suihkussa? Kokeile laittaa vaikka muoviset hedelmäpussit jalkojen suojaksi kun käyt suihkussa jotta näet johtuuko se jalkojen kiehunta vedestä tai pesuaineesta. Jalat voi suihkun jälkeen 'pestä' esim. apteekin Aqualan perusvoiteella, Tummelilla tms tai vaikka vauvojen puhdistusliinalla.
- Poista itse ongelma
Testaa:
http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Oiretesti.html
Tuosta on kyse limakalvoillasi:
http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Elamaa_yllapitavat_probiootti_bakteerit&homeantibiootti.html- ihmisen hyvä olla
tusta monta neuvoa,mutta ihmisen ollessa kokonaisvaltainen,voi koko ihminenkin olla toiselle ihmiselle allerginen.jokaisella meistä on omat bagteerimme ja tapamme ja sivityksemme.jos em. poikkeavat paljon,voidaan ajautua vaikka hermoston oikutteluun ja sen mukaisesti motorisiin vaikeuksiin ja pahempaankin.tallaan allergisuus varoittaa meitä jostain mikä meidän pitäisi keksiä päästäksemme taas tavannomaisiin uomiin elämässämme.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1322953- 61341
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2201296Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701171- 441129
- 371001
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38991Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133947- 47944
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36867